Skocz do zawartości

Ile mocy w X-Fi Elite?


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Taki nietypowy temat i nietypowe pytanie. Od półtora roku mam "składaka" X-Fi Elite, na którego przesiadłem się z Audigy 2ZS Platinum Pro. Składak, ponieważ w komputerze siedzi X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro do którego jest podłączony zewnętrzny panel od modelu X-Fi Elite Pro. Ponoć panel ma własne przetworniki, więc taka hybryda nie wychodzi zestawowi na gorsze, ponieważ muzyki słucham głównie przez słuchawki podłączone do panelu (bezpośrednio do karty są podpięte SB I-Trigue 3330, ale rzadko korzystam). Siedzi Sound Blaster, którego nie zamienię na inną kartę, ponieważ w cenie jaką zapłaciłem nie kupię nic lepszego o zbliżonych możliwościach (razem dałem niecałe 250zł), gdzie mogę bez problemów podłączyć mikrofon na 6,3'', gitarkę, czy klawisze przez midi, a do tego dobrze gra.

 

Pytanie dotyczy używania karty z nieco lepszym sprzętem. Jaką impedancję na słuchawkach i mikrofonie obsłuży ten panel? Szukając okazji na dobry używany czy powystawowy sprzęt (używany, nie zużyty) nie chcę się wpakować w coś, czego mój zestaw nie udźwignie. Niedawno kupiłem z drugiem ręki za rewelacyjną cenę HD380 PRO i tu przy 54ohm wystarcza mi niecałe 50% na odtwarzaczu i 20% na wyjściu dźwięku żeby grały wystarczająco głośno. Warto pakować się w sprzęt na XLR i dokupować przejściówki na jack, czy lepiej zostać przy dedykach na jacka? Czasami np mikrofony na XLR idzie wyrwać śmiesznie tanio. Tak z ciekawości czy panel pociągnie słuchawki na 600ohm, czy 250ohm to raczej wszystko na co go stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpowiadając samemu sobie, może komuś się przyda.

 

Panel ma dostatecznie dużo mocy, żeby napędzić popularne słuchawki i mikrofony. 150-ohm SL HD300 potrzebują zaledwie tyle samo mocy co HD380 do głośnego grania (czyli 15-20%), więc nie przypuszczam, żeby nawet 600ohm potrzebowały więcej niż 40-50%. Z kolei mikrofon dynamiczny 500ohm (AVL1001 JEFE pod XLR z kablem Shure XLR-JACK) bez problemu pomyka pod wejściem LINE IN 2/MIC IN 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności