Skocz do zawartości
  • 0

Superlux hd681 evo czy AKG 514 mkII


Cellq

Pytanie

Witam,

Planuję kupno słuchawek do domowego użytku. Na początku wybór padł na superlux hd681 evo, ale w oko wpadły mi także AKG 514 mkII. Słucham muzyki każdego rodzaju od jazzu poprzez rock, rap, elektronika, ostatnio nawet zainteresowałem się domową produkcją, sam przyznam, że jestem jeszcze dość zielony w tym temacie, min. dlatego zakładam ten wątek. Za AKG przemawia design(lubię mieć w domu coś co ładnie wygląda) i solidna, znana firma, do których superlux chyba nie należy(przynajmniej do bardziej rozpoznawalnych). Czytałem wiele pochlebnych opinii o superluxach jaki i o AKG. Czy można jasno określić różnicę między tymi dwoma modelami?

Edytowane przez Cellq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

514 są lżejsze i wygodniejsze, a evo ciemniejsze i wymagają lepszego źródła (ale zagrają na nim lepiej). Oczywiście zakładam, że mały mod byś zrobił w sl, bo inaczej to muły trochę ;). Jeśli chodzi o produkcję to żadne z nich raczej dobre nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do produkcji to jestem świadom, że żadne z nich raczej się nie nadają, ale mój budżet nie pozwala na coś innego chyba, że jest coś do 200zł. Zawsze lepsze coś niż nic. Chodziło mi raczej o różnicę w jakości dźwięku, czy jest mocno zauważalna?

Edytowane przez Cellq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem okazje słuchać obu. Z Evo mam kontakt codziennie (posiadam je) a 514 od czasu do czasu. Według mnie EVO są wieeeele lepsze od 514. Nie mam super źródła (tel i PC) ale słuchając tej samej muzyki z obu słuchawek bez porówania EVO. W 514 basu trzeba szukać z lupą, według mnie góra także za wysoko. Moze dlatego że słucham rapu ale EVO poprostu bujają głową, bas jest prze....

PS. Jedyne do czego można sie przyczepić przy EVO to wykonanie, słabe sam plastik ale w sumie K514 tez nie są jakoś mega solidne.

Edytowane przez radekb29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych dwóch również zdecydowanie jestem za Superlux HD681 EVO MKII. Słuchałem obu tych słuchawek, EVO mam, nie patrz na firmę, te AKG K514 MKII akurat to niski budżet, tyle że są bardzo lekkie, wersja półotwarta (to samo wersja zamknięta to K512 MKII), dla mnie to taka uboższa namiastka K550, ale tylko namiastka, dźwięk raczej dla koneserów chociaż może się podobać bo na swój sposób ciekawy ale raczej do posłuchania dla odmiany. EVO mogą posłużyć kiedyś jako studyjne monitory, uniwersalne od playera do komputera, do każdej muzyki, dźwięk pełny i jest bas, nie trzeba się przysłuchiwać czy jest, mają wymienny kabel i dodatkowe welurowe pady, dobre wykonanie, można bawić się w modowanie - jest dużo opisów na forum i nie tylko, ja dokupiłem kabelek Canare Starquad L-4E5C i dźwięk dużo zyskał. W tej klasie za tę cenę lepsze mogą być tylko Takstary - tu znowu nie patrz na firmę, to inna klasa słuchawek, ale musiałbyś najlepiej je wszystkie przesłuchać (Superluxy i Takstary w mp3store a te AKG najlepiej w MM, Saturnie czy Komputroniku), ale IMO w ciemno z tych dwóch można kupić tylko Superluxy, albo jeszcze CAL! i rekabling.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności