Skocz do zawartości
  • 0

Superluxy i siberia v2


Spruty

Pytanie

Witam, zastanawiam się nad kupnem słuchawek Superlux HD-681 EVO. Wyczytałem na forach, że potrzeba do tych słuchawek karty dźwiękowej. Posiadałem kiedyś Siberie V2 z kartą dźwiękową na usb

http://steelseries.com/pl/products/audio/steelseries-siberia-usb-soundcard/

Pytanie czy podejdą mi te superluxy pod tą karte i czy nie będzie tragedii :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tego co pamiętam ( mój kolega ją ma ) ona nie jest za dobra i jedynie konwertuje dźwięk stereo na 7.1, co tak naprawdę zamiast poprawiać dźwięk, psuje go. Sam się już kiedyś przekonałem do tych "przestrzenności" kupując Platroniki 780 które grają gorzej niż senki 201, a kosztują 2x tylko dlatego, że mają mikro i są "przestrzenne". Jeśli grasz w gry/oglądasz dużo filmów to 7.1 jest w sam raz, ale jeśli do muzyki to najlepiej kupić jakiegoś używanego xonarka bądź zewnętrznego. Najlepiej to sprawdź co ci przypadnie do gustu słuchanie z integry czy z tego cacka. PS. Polecam Maya U5 , bardzo fajna zewnętrzna karta kosztująca około 150 zł za nówki

Edytowane przez kamokeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem że mam Xtreme Gamera i testuję te EVO też na integrze ALC888 (czyli nie jakaś ekstra) a całkiem daje radę, ale pod warunkiem że porozglądasz się jak ustawić WASAPI, albo Asio4all (nie wiem co gra lepiej na Realteku - na X-FI ASIO bo jest dedykowane) na Foobarze, użyjesz EQ na panelu Realteka, a potem włączysz Foobar i poszukaj DSP - Graphic Equalizer, rozciągnij okienko ręcznie na cały ekran i trzymając PPM zmieniaj częstotliwości aż będzie dobrze (bardzo wiele zakresów). W ten sposób grają naprawdę nieźle, bo mają niską impedancję, głównie dlatego nie potrzebują nie wiadomo jakiego źródła, więc jak się uprzesz to jak dobrze telefon poustawiasz (np. darmowy Mort Player [EQ+Bass Boost]) albo nawet Neutron Music Player (najlepszy, płatny) + Viper4Android to masz dźwięk jak znalazł, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić też Twoją kartę z Siberii i porównać.

 

edit. Jak nie chcesz grzebać w EQ to bez zmiany na WASAPI może być lepiej, bo te słuchawki mają ostrą górę. Pamiętaj wtedy żeby w panelu było 44100 Hz, może do kręcenia w EQ wyższe będą lepsze, nie wiem.

Edytowane przez deton24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności