Skocz do zawartości

Rewitalizacja legendarnego IRiver H120


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawić kolejny mój projekt zwiazany tym razem nie ze wzmacniaczami lampowymi a z odtwarzaczami typu juke box.

Ponieważ miałem juz jeden swój player i jestem ogromnym fanem marki IRiver oraz ich modelu H120, byłem niepomiernie ucieszony, kiedy kolega podarował mi swój zużyty egzemplaż (a co tam, żona będzie równiez miała porządny sprzęt). Niestety odtwarzacz nie nadawał sie praktycznie do normalnego użytku.

Model ten wyjątkowo sobie cenię a to ze względu na IN/OUT w wersji optycznej, co daje temu użądzeniu bardzo szrokie wręcz reporterskie i studyjne możliwości :).

Po kolei spróbuje opisać to co w nim wykonałem a następnie pokażę kilka fotografii ilustrujących pracę:

1/ Wymieniono akumulator na nowy bardziej pojemny.

2/ Ponieważ uszkodzony był przełącznik odpowiadający za funkcję HOLD, został on odklejony od płyty głównej i został zalutowany nowy ALPS'a (test w wylutowanym przełącznikiem jest pokazany na zdjęciu jak i odtwarzacz po wylutowaniu tego ALPS'a).

3/ W tym komkretnie modelu dwie płytki są ze sobą połączone gniazdami lutowanymi metodą powieżchniową. Z całym szaczunkiem do jego poprzedniego właściciale - nie wiem co on z tym playerem robił, ze udało mu się oderwać jedo z tych gniazd od płyty głównej. NAleżało za pomoca techniki sita "zakuleczkowac styki cyną i "przykleić" nowe gniazdo, również z ALPS'a (na zdjęciu testuję odtwarzacz już po złożeniu tych płytek razem i ich zlutowaniu - są tam takie specjale bolce to tego celu służące:) ).

4/ Obudowa była w fatalnym poobijanym stanie, zatem po jej dokładnym oszlifowaniu papierem wodnym, została polakierowana lakierem nitro bordo metallic, a następnie chemoutwardzalnym bezbarwnym (a co chciałem sobie zrobic wersję CUSTOM:)

5/ Na zdjęciach tego nie widac ale orginalny dosyć wysłużony już HDD montowany tam w oryginale został zastąpiony porzejściówką PATA/IDE (czy jakos tak) i w miejsce dysku swoje miejsce znalazła karta Compact Flasch o pojemności 32GB (tyle o ile mi wiadomo był w stanie zaadresowac ten kontrolerek, który tam pracuje :).

No cóż może nic ambitnego ale może ktoś na tym opisie i zdjęciach skorzysta:).

051120113133.jpg

051120113134.jpg

031120113131.jpg

311020113127.jpg

Edytowane przez tomek242242
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyta karta to jakiś SanDisc ale nie dam sobie języka juz obciąć jaka to bylo jakiś czas temu al obecnie moja luba nie da dotknać sprzętu.

Zdjęcie poskładanego pokażę za jakiś tydzień (niestety praca na wyjeździe od dzisiaj).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności