Skocz do zawartości

iPod 4g vs Sansa Clip Zip


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem się do zakupu Sansa Clip Zip, gdy usłyszałem wiele dobrego i iPodzie 4g - owego posiadam w szufladzie jako "bubel".

Zastanawiam się, czy iPod 4g to dobre źródło dźwięku? (ciężko mi ocenić, mało playerów miałem w ręku, z reguły takie o wartości 20zl).

Może lepiej kupić Sansa Clip Zip?

 

Ponadto słuchając na tańszych słuchawkach (jedne noname dorzucane do HTC One, drugie aJays Four) strasznie dudniało basem, nie wbijał się w mózg, ale jak dla mnie był zdecydowanie za mocny i zalewał średnicę - można coś z tym zrobić? Szukając eq na iOS-a nic sensownego nie znalazłem, poza rozmową na tym forum, że "prawdziwego eq" nie ma i nigdy nie będzie na iOS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chodzi o iPoda Touch 4g?

Wg mnie pod prawie każdym względem lepszy - Zip ma przewagę małych rozmiarów, slotu na katę pamięci, Rockbox i wsparcie FLAC, ale konwersja na ALAC i na taczce tez bestratnie posłuchasz.

Kwestia niedopasowanych słuchawek - Touch 4G to jeden z lepszych odtwarzaczy muzycznych na rynku pod kątem dźwięku, generalnie oddaje charakter słuchawek, więc może one są przebasowione, niestety nie słuchałem ich i nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iPoda też przecież można wygrać RB i odtwarzać FLAC. Ogólnie iPod lepszy od clip'a. Zawsze później można zrobić z niego kanapkę i mieć o wiele lepszą jakość dźwięku niż większość platerów na rynku.

Wnioskując po wspomnieniu o iOSie autorowi chodzi i iPoda Touch, a niego rockboxa nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o iPoda touch.

Z tego co mówisz, to mimo braku rockboxa, przewyższa clipsa z rockboxem.

 

Zawsze później można zrobić z niego kanapkę i mieć o wiele lepszą jakość dźwięku niż większość platerów na rynku.

 

 

Możesz sprecyzować, o co chodzi z przerabianiem go na kanapkę?

Nawet po jailbreaku nie doszukam się "prawdziwego" EQ na iOS-a? Co grzebałem, co w sumie nic, co by realnie wpływało na dźwięk, jedyne co, to go pogarszało - dopiero zaczynam przygodę z droższym sprzętem, i przymierzam się do zakupu pierwszych słuchawek - i celuje w coś neutralnego, gdzie bawiąc się EQ będę mógł wychwycić "upodobania muzyczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostuję. Kanapeczki są fajne, ale nie z taczką. Do większości słuchawek nawet nie pomyślisz o wzmaku(iemy, sporo nausznych portable). Rockbox z tego co pamiętam jest tylko na jeden dotykowy odtwarzacz, ale to na pewno nie na taczkę(nie pamiętam której firmy model doczekał się softu). Jeśli chciałbyś coś lepszego od swojego ipoda to musiałbyś go sprzedać i dołożyć co najmniej ze 2-3 stówki. Biorąc pod uwagę Twój stopień wtajemniczenia z moich magicznych fusów wyczytałem, że t4g Ci styknie. Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch 4G to wg mnie taki dobry odtwarzacz "wyjściowy" - pierwszy wprowadzający na jakiś poziom portable, a od niego dużo ludzi ma odniesienia do innych i łatwiej za kilka lat będzie Ci dobrać nowy, lepszy bądź równie dobry.
Do niego nie ma co brać wzmacniacza, no chyba, że chcesz podłączać ogromne nauszniki wymagające naprawdę mocnego sygnału.
Zipa bierz, jeżeli zależy Ci na małych rozmiarach.

Rockbox jest, ale na dyskowe iPody, na Toucha nie ma RB, zresztą po co, iOS jest tak dopracowanym systemem, że nie ma co go zmieniać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co koledzy chcieli powiedzieć, to żebyś pieniądze które jesteś gotów wydać na zipa plus może trochę ekstra przeznaczył na zakup słuchawek, które będą z ipodem grały tak jak lubisz. Na to chyba najlepszym lekarstwem jest podejście do jakiegoś pobliskiego sklepu audio i posłuchanie co jak brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu Reyna. Nie dokonca o to chodzilo. Nie kazde pieniadze, ktore zaoszczedzisz na audio masz wydac na audio :P. Co do autora ja zatrzymalem sie na nizszym ios, wiec nie wiem czy jest jakis odtwarzacz z eq na t4g, ale lepiej znalezc odpowiednie sluchawki niz kombinowac z eq. Co do rockboxa z taczkami moglem sie mylic, bo ktos modowal 1g i mialoby to prawo pojsc, ale nie na 4g :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xDrope ale na początku przecież kolega napisał że obecne brzmienie ipoda mu nie pasuje, a przecież nie będziemy mu jak choremu jajko wmawiać, że jednak jest ono dobre. Stad mój wniosek że zamiast sansy jakieś słuchawki.

Edytowane przez Reyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xDrope ale na początku przecież kolega napisał że obecne brzmienie ipoda mu nie pasuje, a przecież nie będziemy mu jak choremu jajko wmawiać, że jednak jest ono dobre. Stad mój wniosek że zamiast sansy jakieś słuchawki.

Albo słuchawek, kwestia sprawdzenia innych modeli i słuchawek i odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności