Skocz do zawartości
  • 0

akg k550 to nie do konca to...


rysik

Pytanie

Witam. Zakupilem owe sluchawki ale po odsluchach stwierdzilem iz cala ich magia opiera sie na "prawdziwej" muzyce stworzonej instrumentami. Potrzeba mi jednak czegos z wiekszym bassem i tz. funem. Z drugiej strony mam tez dokanalowe nuforce nx700x i tam juz tego bassu jest za duzo, niektore utwory nieprzyjemnie sycza... Myslalem nad soundmagic hp100 lub ath m50? Dodam ze k550 sa dla mnie bardzo wygodne. Czy jeszcze w tym przedziale cenowym warto na cos zwrocic uwage? Czytalem kilka recenzji ale te 2 modele zapadly mi w pamiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A może popytaj użytkowników Fatso i Kuropa o modowane K550 ? Wymiana kabli i inne takie. Możesz dzięki temu uzyskać lepszy sprzęt ze swoich i tak dobrych K550. Ktoś tu oprócz nich także używa tych słuchawek po modach.

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-badz-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobilem/?p=1037846

 

Z drugiej strony SM HP100 są fajne, tylko kabel telefoniczny w nich jest niewygodny... ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety modowanie w moim przypaku odpada. Wiekszosc czasu spedzam w szpitalu wiec wole gotowe rozwiazania... Sa dobre ale jak mowilem brakuje w nich czegos co pokazuja tylko w muzyce z prawdziwymi instrumentami. Poprostu za ta cene wydaje mi sie ze znajde cos odpowiedniejszego dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz HP100 i będziesz miał więcej basu, wygodą nie ustępują K550 a za chwilę będą dostępne w MP3store proste kabelki do tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hp-100 są równe - transparentne i dlatego sporo osób się zawiodło na nich. Nie są nastawione na fan ( nie koloryzują dźwięków) ale bas mają w optymalnej ilości po wygrzaniu. Dodatkowo można je "odchudzić" przez zaklejenie otworów w muszli.

Moja subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HP100 na pewno ze sklepu (lepiej z MP3store) albo od sprawdzonych forumowiczów z komisu.

 

Co do modów - trzeba pytac na priva (PW) samych Majstrów - Fatso i Kuropa.

 

W szpitalu - leczysz czy się leczysz ?

 

Aha - Wojtek C uważał,ze X5 i 550 to znakomite połączenie. jego też popytaj na PW.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli niedlugo bedzie jakas nowa wersja kabla do tych hp100? Mnie jednak zaintrygowala ta modyfikacja Fatso dodajaca bassu. Ale nie ma tam informacji ile kosztuje... Czasu mam malo bo gdybym mial kupic hp100 to akg musze oddac jutro. Chyba mi sklep je przyjmie bez podawania przyczyny do 10 dni jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Mówiąc o hp100, trzeba wspomnieć o ich bublach, wiec zostają nowe sprawdzone w sklepie raczej.

O jakich bublach mówisz?

 

O tych co ostatnio wyszło, tak żeby ktoś nie chciał się pozbyć takich, więc warto wspomnieć immo o czymś takim i tyle.

Nie mowie NIE, tylko raczej sugeruje sprawdzić i kupić w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
O tych co ostatnio wyszło, tak żeby ktoś nie chciał się pozbyć takich, więc warto wspomnieć immo o czymś takim i tyle.

Nie mowie NIE, tylko raczej sugeruje sprawdzić i kupić w sklepie :)

 

Pierwsze słyszę, możesz rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli niedlugo bedzie jakas nowa wersja kabla do tych hp100? Mnie jednak zaintrygowala ta modyfikacja Fatso dodajaca bassu. Ale nie ma tam informacji ile kosztuje... Czasu mam malo bo gdybym mial kupic hp100 to akg musze oddac jutro. Chyba mi sklep je przyjmie bez podawania przyczyny do 10 dni jest?

Przyjmie jeśli nie noszą śladów użytkowania.

 

O tych co ostatnio wyszło, tak żeby ktoś nie chciał się pozbyć takich, więc warto wspomnieć immo o czymś takim i tyle.

Nie mowie NIE, tylko raczej sugeruje sprawdzić i kupić w sklepie :)

Pierwsze słyszę, możesz rozwinąć?

 

Trafiały się egzemplarze z zachwianym balansem ale serwis wymieniał je bezproblemowo. Kurop pisał że to już przeszłość. Jak kupować to tylko w MP3Store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli niedlugo bedzie jakas nowa wersja kabla do tych hp100? Mnie jednak zaintrygowala ta modyfikacja Fatso dodajaca bassu. Ale nie ma tam informacji ile kosztuje... Czasu mam malo bo gdybym mial kupic hp100 to akg musze oddac jutro. Chyba mi sklep je przyjmie bez podawania przyczyny do 10 dni jest?

 

Prosty kabel ma być dostępny ale sprzedawany oddzielnie, o ile dobrze pamiętam to w marcu.

 

Co do słuchawek to gorąco polecam mimo wszystko HP100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"The big difference between both is how bass is displayed. Lots of people like the K550 but would have preferred more bass presence, this HP100 brings you exactly that while maintaining the neutrality and clarity.

The headphone most people compare the HP100 too probably is the classic M50 as they are both very foldable and have more or less the same design and price. The HP100 actually can’t fold up as small as the M50 can but on the other hand the cups can swivel to both sides, something the M50 can’t do, and on top of that the HP100 is more comfortable (pads are larger). Sound wise the HP100 has better bass detail and definition and especially cleaner lower mids and more detail. Treble on the HP100 is also more detailed and overall the M50 is the warmer sounding headphone. I’ve been using both headphones but I keep going back to the HP100. It’s a bit more expensive but I think the price difference is worth the improvement in sound." http://www.headfonia.com/soundmagics-hp100-the-late-new-discovery/2/

 

Wszystko na temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności