Skocz do zawartości
  • 0

Przenośny sprzęt dla fana muzyki do 300 zł


from_scratch

Pytanie

Witam na forum,

 

Uwielbiam słuchać muzyki i od dawna przymierzałem się, aby zaspokoić swój muzyczny głód dobrym nagłośnieniem podczas pobytu poza domem (ulica, dworce, samolot, autobus..) oraz w zaciszu domowym, gdy inni śpią - uniwersalne.

 

Budżet 200-300 zł. Preferuję konstrukcję nauszną, raczej zamkniętą chociaż nie lubię, jak mi się grzeją uszy. Słucham różnych gatunków (alternatywna, rap, pop, klasyczna), ale największą radość i energię daje mi vocal house z przyjemnym basem, dlatego czystość dźwięku i dobrze odczuwalny bas nie psujący barwy utworu jest dla mnie wyznacznikiem. Jako urządzenie przenośne będzie wykorzystywane do telefonu Galaxy S4 i odtwarzacza iPod. W domu użycie ograniczy się do laptopa.

 

Po szybkim przeglądzie oferty moją uwagę zwróciły takie modele:
- Sony MDR V55

- Beyerdynamic DTX 501

- Shure SRH 240

- AKG 520

- Beyerdynamic DT 235

 

Do tej pory miałem okazję używać stockowych słuchawek do telefonów lub sportowych z zausznikami różnych marek <200 zł. W USA przypadły mi do gustu słuchawki Sony X100 >>> Koss Porta Pro. Mam nadzieję, że coś doradzicie. W jakich sklepach/sieciach można przetestować te modele?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie pomylilo mi sie... poszly w tej samej minucie co pisalem ze sa... k618 za 150pln.

z dudnieniem basu mam namysli dudnienie basu :) k518 nie maja dla mnie w ogole czystosci srednicy. wszystko jest alazne dolem, zageszczone niemilosiernie. przez to gubi szczegoly, pogrubia instrumenty... nie jest to naturalne na pewno przy instrumentach klasycznych. przy elektronice nie wiem bo nie slucham.

w mocniejszym rocku natomiast przy ostrych partiach perkusyjnych i mocnych gitarach wszystko sie zlewa w papke.

 

wszystkie z trzech pozostalych modeli sa pod tym wzgledem nie klase a co najmniej dwie lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co myślicie o Sony xb700 (są obecnie do kupienia za 250 zł) i zrobić im recabling? ..co prawda są duże jak na ulicę, ale ucho wchodzi całe i na recablingu grały baardzo czysto. Do tego pady są mięciutkie :)

Btw. czy możecie porównać (testowaliście) xb700 vs 618 czy pro80? Gdyż te ostatnie można mieć już za 300 zł..

Edytowane przez from_scratch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ile dobrze pamiętam to xb700 były dla mnie zbyt basowe. Zalewały pozostałe pasmo. K618 fajne z mocnym basem lecz trochę za małe, wolę wokółuszne . Najbardziej podobały mi się pro 80, po których przestałem szukać słuchawek. Jedynie czasem pójdę coś potestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale słuchałeś Soniaki na recablingu? ..może uda mi się przetestować hd6000 oraz pro80 za jednym zamachem po weekendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Xb testowałem na stocku. Jeżeli jednak zdecydowałabyś się na kupno hd6000 to dobrze sprawdź czy nie mają zachwianego balansu L,R. W rtv euro, media markt czy w saturnie można sprawdzić xb700(niestety na oryginalnym kablu), natomiast w mp3store przetestujesz wszystkie takstary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności