Skocz do zawartości

głośniki 4ohmy do ampli 8ohm


franio123

Rekomendowane odpowiedzi

ampli onkyo ht r508. z tyłu podana impedancja 8-16 ohm. czy mogę podłączyć 4 ohmowe? zachorowałem na kolumny

Grand High TS3080 moc 150 wat skuteczność 88 db

w necie różnie piszą i sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że możesz podłączyć. Lecz licz się z tym, że możesz uszkodzić same głośniki jak i końcówkę w ampli.

Choć powiem szczerze, że miałem w ten sposób połączone kolumny 8 ohm do 16 ohm na wzmacniaczu i nic się nie stało.

Ale to zupełnie odosobniony przypadek, gdyż nie przekraczałem na wzmacniaczu godziny 9.00 na potencjometrze.

I tak się grzał jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. U mnie jakoś się nie włączały, ale jak powiedziałem, nie szalałem z głośnością, więc chyba nie było potrzeby.

Teraz mam podłączone normalnie, więc nie muszę się martwić.

Nie wiem tylko, czy na dłuższą metę będzie Ci to odpowiadać, gdy co jakiś czas będzie Ci się wyłączał ampli by nabrać oddechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem na moje kolumny jakie mam teraz podłączone. podane jest 4-8 ohm. to w końcu jaką mają impedancję?

 

co do dwóch par...pomijając cenę to nie miałbym gdzie ich upchnąć

Edytowane przez franio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 do 8 więc spokojnie, bez stresu możesz podłączyć pod 8 ;)

A rzeczywista impedancja i tak podana jest w specyfikacji i często różni się od tego co producent pisze na opakowaniu :P


http://www.hifi.pl/porady/parametry/kol-impedancja.php

 

Może Ci się przydać :)

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy te mam teraz tak podłączone kupione w zestawie. te co chcę teraz kupić mają podane 4 ohmy. znalazłem w archiwalnych ogłoszeniach na tablicy ktoś sprzedawał taki ampli jak mój z kolumnami 4 ohmowymi. więc może nie uszkodzę sobie. trochę się boję jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie wiem jak to jest na dłuższy okres czasu...

Miałem w ten sposób połączone tylko przez tydzień i tak nie dawało mi to spokoju.

Ogólnie jednak nie jest zalecana taka konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 2x głośniej niż na 8mkach, końcówka będzie głupiała bo musi pracować w nie swoim punkcie pracy, ale pracować będzie.

To tak jak rozwiercony silnik będzie chodził ale krótsza żywotność.

 

Moc kolumn ?

Jak koniecznie chcesz zastosować te kolumny to kup dwie pary, przód+tył jako jeden kanał bo 4+4=8ohm, albo lekko oszukać dać rezystor w szereg tylko no właśnie jak kolumna ma 100W to rezystor musi mieć 100W :D :D czyli kupujesz 10sztuk 10W i łączysz wężyk tak aby wyszło 4ohm, miłej zabawy jak dostaniesz tylko 1W :D :D :D :D :lol:

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności