Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne słuchawki portable + pilot/mikrofon + smartfon = ?


Dusty_PL

Pytanie

Cześć

 

Mam równanie do rozwiązania jak w temacie. Użytkuję codziennie po kilka godzin (to nie żart) słuchawek w pracy. Mam v-Jays i bardzo sobie chwalę zarówno wygodę jak i jakość dźwięku.Chciałbym jednak coś zmienić i jednocześnie poprawić.

 

Poszukuję nausznych słuchawek portable: wygodnych (!), małych i lekkich, lepiej brzmiących niż v-Jays, z mikrofonem i pilotem z co najmniej jednym guzikiem, z sygnaturą podobną do v-Jays, AKG K550, CAL!. Bardziej stawiam na przyjemność słuchania muzyki niż analityczność. Słuchawki muszą być kompatybilne ze smartfonem - HTC One.

 

Myślałem o AKG K452 ale wiem, że są inne. Może byście mi jakieś typy podrzucili. Najchętniej z krótkim opisem jak grają i najchętniej w formie porównania do innych słuchawek.

 

A może jest jakaś "przejściówka" z mikrofonem i pilotem w którą mógłbym wpiąć v-Jays'y? Rozwiązania DIY też wchodzą w grę.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nie lepiej dokupić do v-jaysów przejściówkę z pilotem? ewentualnie wymiana kabla

 

Prawdopodobnie się na tym skończy. Albo na "rekablingu" v-Jaysów kabelkiem z mikrofonem z jakiegoś dedykowanego zestawu słuchawkowego.

 

Kolega mi udostępnił K450 do dłuższego posłuchania. Cóż. Po pierwsze szwankuje wygoda - dużo cięższe i bardziej grzeją uszy. Wytrzymuję raptem godzinę, półtora a potem konieczna jest przerwa. Samo brzmienie do zaakceptowania ale niestety dużo ciemniejsze niż z v-Jays, brakuje zdecydowanie góry.

 

Może zna ktoś moda na rozjaśnienie brzmienia K450? Wydaje się, że wycięcie części osłony zakrywającej przetwornik od przodu poprawiłoby zarówno ilość wysokich jak i wyrównało nieszczęsną górkę w okolicach 1kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności