Skocz do zawartości

Maxell Retro Dj vs Steelseries Siberia V2


Sathrond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Miał może ktoś te słuchawki i mógłby oświecić mnie porównując je. Osobiście zamierzam się z kupnem Maxelli a że ostatnio kolega z klasy zakupił takowe Siberie to ciekawi mnie jak bardzo różnią się te słuchawki między sobą. Poza tym posiadam Superlux'y HD681B, ale chciałbym mieć dla nich jakąś alternatywę(bardziej ciemne/ciepłe brzmienie) dlatego celuję w Maxelle, które podobno praktycznie niczym nie różnią się od BW HM3.

Pozdrawiam, Sathrond

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro dj różnią się od HM3 logiem tylko i wyłącznie. Wszystkie słuchawki od Steelseries nie są warte swojej ceny, Maxelle po kilku modach grają bardzo dobrze jak na swoją cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell może i warte ceny pod względem jakości dźwięku, ale na pewno są niewygodne.

 

Ciemniejsze niż 681B? To dość ciemne słuchawki, nie wydaje mi się by Retro DJ zagrały choć w połowie tak ciepło. Nie wiem jak Syberia, ale ostatnio testowane przeze mnie modele 3Hv2 i 5Hv3 pokazują, że dźwiękowo nie mają niczego ciekawego do powiedzenia.

Ja bym pozostał przy tych Superluxach lub kupił 330 ale raczej w zamian 681, a nie oprócz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Maxelle są jaśniejsze niż 681. Z drugiej strony jakościowo 681 wypada wg mnie średnio wobec Retro DJ, ale sposób prezentacji jest inny.

 

Polecam przy tych wymaganiach również hd330, półka lub nawet dwie wyżej niż 681, lepiej wykonane i wygodniejsze niż Retro (chociaż po modach są Retro wygodniejsze nieco, ale te pady też bym zmienił... i się robią koszty, za które 330 kupisz).

Co do wykonania, wszystkie Superluxy są średnie. Ale Maxelle nadal nieco gorzej (a na półce, na jakiej stoją HM3, to już nieporozumienie, tak samo jak p30 i dtx501p).

 

Brzmieniowo hd330 powinny Ci podpasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro DJ jaśniejsze od HD681? No to mamy chyba inne 681, labo kolega ma EVO :). Wg mnie są lekko ciemniejsze, przez co przyjemniejsze w długim odsłuchu. Wygoda natomiast jest gorsza niż w 681, bo są małe.

 

Zwróć uwagę, że kolega ma wersję B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, powinienem to napisać, odnosiłem się do wersji 681b.

 

Co do wygody, to mnie nie słuchajcie, bo ostatnio korzystam z Sennheiserów PX100, więc nie jestem obiektywny. Najwygodniejsze słuchawki jakie miałem na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait... aż tak bardzo wersja B różni się od zwykłych? Z tego co widziałem to ogółem B mają mniej basu i wysokich tonów. Największy ubytek(w dB) w paśmie jest przy basach, nie przy wysokich tonach. Tak analizując te wyniki to na moje oko bardziej jasne byłyby B. Wracając do tematu, niestety HD330 chociaż są ciekawe odpadają, potrzebuję słuchawek portable.

Max budżet 100zł.

 

edit. ahh zapomniałbym, słucham metalu, rocka, metalcore, rapcore i ogólnie cięższego brzmienia.

Edytowane przez Sathrond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait... aż tak bardzo wersja B różni się od zwykłych? Z tego co widziałem to ogółem B mają mniej basu i wysokich tonów. Największy ubytek(w dB) w paśmie jest przy basach, nie przy wysokich tonach. Tak analizując te wyniki to na moje oko bardziej jasne byłyby B. Wracając do tematu, niestety HD330 chociaż są ciekawe odpadają, potrzebuję słuchawek portable.

Max budżet 100zł.

 

edit. ahh zapomniałbym, słucham metalu, rocka, metalcore, rapcore i ogólnie cięższego brzmienia.

Nie wiem, zwykłych 681 nie słuchałem, ale wersja 681b jest ciemniejsza od Maxelli.
Chociaż porównywałem jak już Retro miałem zmodowane. Wprawdzie mod dodał niskiego basu, ale poprawił też jego kontrolę, może Maxelle miały przed modami sporo midbasu i przez to nieporozumienie.
Do tego Maxelle nie są tak krzykliwe jak 681b, na Retro nic mi nie syczało a na 681b się zdarzało.
I tak wg mnie do takiej muzyki jak słuchasz Retro średnio się nadają. Bardziej do jazzu i tych klimatów. Brakuje wykopu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na swoich luxach zrobiłem skarpetkowy mod i to dość ładnie "przytemperowało" wysokie tony. Na outdoor Luxy są beznadziejne stąd Maxelle. Co więc polecacie? Jeśli jest coś naprawdę droższego i lepszego(max 200zł) to też mówcie, chcę mieć jak najlepsze obeznanie.

Edytowane przez Sathrond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wait... aż tak bardzo wersja B różni się od zwykłych? Z tego co widziałem to ogółem B mają mniej basu i wysokich tonów. Największy ubytek(w dB) w paśmie jest przy basach, nie przy wysokich tonach. Tak analizując te wyniki to na moje oko bardziej jasne byłyby B. Wracając do tematu, niestety HD330 chociaż są ciekawe odpadają, potrzebuję słuchawek portable.

Max budżet 100zł.

 

edit. ahh zapomniałbym, słucham metalu, rocka, metalcore, rapcore i ogólnie cięższego brzmienia.

Nie wiem, zwykłych 681 nie słuchałem, ale wersja 681b jest ciemniejsza od Maxelli.
Chociaż porównywałem jak już Retro miałem zmodowane. Wprawdzie mod dodał niskiego basu, ale poprawił też jego kontrolę, może Maxelle miały przed modami sporo midbasu i przez to nieporozumienie.
Do tego Maxelle nie są tak krzykliwe jak 681b, na Retro nic mi nie syczało a na 681b się zdarzało.
I tak wg mnie do takiej muzyki jak słuchasz Retro średnio się nadają. Bardziej do jazzu i tych klimatów. Brakuje wykopu.

 

 

Polecę w takim układzie Edifier H850, tanie, lekkie, nieprawdopodobnie wygodne i atrakcyjne w brzmieniu. Mam je aktualnie w testach i bronią się fajnie.

Cena to jakieś 120zł..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja recenzji pewnie przed świętami pojawi się na TwojePC, tekst jutro ukończę.

Krótko mogę jednak napisać, że to są najwygodniejsze słuchawki jakie dotąd używałem (wygodniejsze niż CAL!2 i Senn HD5xx). Robi wrażenie, prawda? Na mnie zrobiło. Są niesamowicie lekkie, grubo poniżej 200g i wbrew niewielkim rozmiarom są wokółuszne - bez trudu mieszczą w sobie całe uszy. A wizualnie rozmiar mniejszy niż stare CAL!

Dźwięk całkiem przyjemny, spora scena jak na takie słuchawki, trochę zalatuje mi starymi CAL!, grają dość blisko, ale szeroko.

Za te pieniądze to jest według mnie ciekawa propozycja. Brakuje im jednak iskrzenia i wciągania słuchacza w muzykę, ale słucha się tego przyjemnie. Bas ma przyjemną prezencję ale ilościowo mniej niż CAL!2 czy 681. Schodzi jednak nisko jeśli potrzeba. Średnie trochę cofnięte, góra nie męczy. Ogólnie mam wrażenie, że są trochę nudne i wyważone. Ja bym je na pewno wziął zamiast 681. SL 330 grają jednak lepiej technicznie, ale nie są tak uniwersalne i w połowie tak wygodne. SL330 są do domu, HD850 do domu i na miasto się nadadzą, choć outdoor to trochę wymuszony, bo tłumienie pasywne mają na poziomie CAL!2 czyli słabe i bardzo dalekie do HM5, HM9 czy NPulse.

 

Dla mnie jak za 120zł to te Edifier HD850 to istny pocisk w kategorii cena/możliwości. No i nieźle wykonane z kapslami ze szlifowanego aluminium (vide HM5) na bocznych muszlach włącznie ...

 

rqvfkp.jpg

 

161ez9u.jpg

Edytowane przez NimnuL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusisz tymi Edifierami :). Chyba wezmę na próbę, najwyżej oddam, jak już kilkanaście innych par słuchawek :P.

Nie chcę robić za dużego offtopu (może kolega, który ma te słuchawki założyłby o nich temat?), ale ciekawi mnie kto faktycznie produkuje te słuchawki. Bo nie sądzę, aby było to od a do z produkcja marki "edifier".

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu recenzja Edifier

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Recenza-Test-Edifier-K830-H850-H280-H290


Kusisz tymi Edifierami :). Chyba wezmę na próbę, najwyżej oddam, jak już kilkanaście innych par słuchawek :P.

Nie chcę robić za dużego offtopu (może kolega, który ma te słuchawki założyłby o nich temat?), ale ciekawi mnie kto faktycznie produkuje te słuchawki. Bo nie sądzę, aby było to od a do z produkcja marki "edifier".

 

Edifier chwali się tym, że sam produkuje sprzęt od podstaw, trochę o tym wspomniałem tu:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=Test-Recenzja-Edifier-1280T

cytuję:

"W dwóch kompleksach mieści się fabryka, w czeluściach której znajdują się działy projektowe, produkcja PCB, wtryskarki plastików, montaż głośników, obróbka drewna, a także – a jakże, dział marketingu i sprzedaży. Z taśm produkcyjnych zjeżdża tu około 8 milionów produktów w ciągu roku. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności