Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 250zł


Bielak7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Już od jakiegoś czasu próbuje znaleźć dla mnie dobre słuchawki. Muzyka jakiej słucham to rock, dużo jazzu, soul, ewentualnie trochę elektroniki. Słuchawki mają sporo wytrzymać, dobrze izolować (centrum miasta i pociągi) i być wygodne. Myślałem nad Fischer Audio eterna, Fischer audio silver bullet, albo etymotic HF3, jednak tych ostatnich trochę się boję, czytałem, że nie każdemu mogą podpasować i nie mają prawie wcale basu. Nie wiem jak to wypadnie przy muzyce, której słucham. Co najlepiej wybrać? Player to iPod nano 6g i sansa clip +. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FA Eterna - wygodne (nosisz za uchem), dobrze izolują, mocno basowe, więc do jazzu będą średnim wyborem (no, ale jak kto lubi);

 

Hf3 - wygoda jest kwestią ucha, w którym siedzą i przyzwyczajenia (ja po mniej więcej 2 tygodniach ich w uszach nie czułem, ale są też głosy, że dyskomfort - o ile w ogóle się pojawia - nie przechodzi, dla mnie to bardziej straszenia, a jak wiadomo nie taki wilk straszny...), izolują świetnie, basu jest z pewnością mniej, niż w Eternach, ale te doki, to dwie różne konstrukcje (Ety - armatura, FA - dynamiki) i musiałbyś posłuchać jakichś armatur i dynamików przed zakupem, bo różnice w brzmieniu będą zawsze; w Twoich gatunkach, moim zdaniem, sprawdzą się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale drugi to nano... który już trochę chłodem wieje... poza tym nawet z ciepłym plajerkiem nie wiem czy nadal gitarki, w tym bas nie będą zbyt chude... ale to zależy od preferencji.

poza tym jeśli kolega nie miał do czynienia z lepsiejszymi słuchawkami to moim zdaniem dość ryzykowne jest polecanie od razu armatur - zwłaszcza właśnie Etów. Ryzyko zawiedzenia się jest moim zdaniem spore. Zwłaszcza jeszcze ze względu na kontrowersyjny aspekt "gwałtu" przy aplikacji ;)

a może po prostu ja jestem w błędzie... vide @up stopka :P

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie słuchawki jakie miałem to były Meelectronics M9, które były moim zdaniem zalane basem i zmarnowaniem pieniędzy, więc coś mniej basowego, albo z bardziej precyzyjnym basem byłoby dużo lepsze, dlatego właśnie myślałem o etach. Przeczytałem też, że ety strasznie wyciągają niedoskonałości nagrań, a znaczną większość muzyki mam zgraną na komputer z winyli, więc nie wiem jak będzie ze smażeniem i lekkimi trzaskami na tych słuchawkach z niektórych płyt. Generalnie nie lubię jesli dźwięk jest podkolorowany, ale nie wiem jak to wypada w słuchawkach a nie na głośnikach, gdzie nawet szczególowy i neutralny dźwięk ma zrównoważone pasma, który mi najbardziej odpowiada, a o etach ludzie piszą, że basu nie wystarczy do mocniejszych kawałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem M9, ale z tego co czytałem faktycznie basu sporo i potrafi się wylewać...

podsłuchaj sobie silver bullet (eterny też czasem potrafią zalać basem), brainwavz proalpha/m1/m2/m4 lub nawet bwz m3 (te mają najrówniejsze pasmo, i moim zdaniem są dość uniwersalne jeśli chodzi o gatunek muzyki)... wszystkie powinny być dużo bardziej zrównoważone niż M9.

 

znajdź też może właśnie jakieś armatury - a nóż od razu taki przeskok będzie dla Ciebie ok.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności