Skocz do zawartości

DAC+AMP dla Superlux 681 EVO


maximumspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. To mój pierwszy post w normalnym dziale, wiec wypadalo sie przywitac. Poprzednio wyłącznie komis, gdzie kupiłem wymienione w temacie słuchawki. Tym razem słuchawkom trzeba dogodzić i przyszedłem się zapytać jak to zrobić najlepiej. Z 681 evo jestem bardzo zadowolony. Są cały czas chwalone jako tanie killery i okazało się to prawdą.

 

Teraz potrzebuję czegoś, co dobrze się z nimi zgra. Nie wiem jak bardzo są wymagające jeśli chodzi o źródło. Niska impedancja znaczy, że nie muszą mieć wiele dostarczonej mocy. Zresztą głośności mi nie brakuje na pożyczonym Lexiconie Alpha. Obecnie mam też starą kartę od Creative'a, Audigy 2 ZS, jednak bardzo przyzwyczailem się do pokrętła regulacji głośnosci, więc nie chcę jej używać po oddaniu Lexicona. Dochodzi też kwestia charakterystyki Superluxów. Wszyscy którzy ich słuchali wiedzą o ciemności dźwięku. Chciałbym rozjaśnić jeśli jest to latwo osiągalne. Lubie neutralne brzmienie i chętnie się do nieglo zbliżę dopasowując odpowiedni sprzęt. Powiększenie sceny też jest mile widziane. Jak wspomniałem wczesniej, pokrętło regulacji głośności jest bardzo ważne. Miło byłoby dostać w paczce również wejście mikrofonowe.

 

Budżet to około 300 zł, w grę jak najbardziej wchodzi sprzęt używany. Im bliżej 200 zł, tym milej.

 

Sam mam na oku Audiotraka Prodigy Cube, jednak czy wpasowuje się on w moje oczekiwania jeśli chodzi o charakterystyke dźwięku? Co innego, spełniającego wymagania, kupię w tej cenie? Czy zmiana karty z Audigy 2 ZS na nową da mi oczekiwane rezultaty w połączeniu z tymi słuchawkami?

 

Mam nadzieję, że napisałem wystarczająco wiele. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Będę oczywiście na bieżąco odpowiadał w temacie w razie potrzeby.

Edytowane przez maximumspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem o FiiO E10, to nie podpasuje mi w połączeniu z 681 EVO. Dodatkowe ocieplenie słuchawek, które już i tak mają tę część pasma podbitą. Chcę wydobyć drugą stronę zakresu.

 

Maya u5 nie ma regulacji głośności. Według Playa również dodatkowy bas. Odpada.

 

e07k gra bardzo podobnie do e10, więc z tych dwóch brałbym e10. Mobilność jest dla mnie całkowicie zbędna, więc nie chce za nią dopłacać.

 

Czy FiiO e10 byłby lepszym wyborem niż Prodigy Cube biorąc pod uwagę moje słuchawki i oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 ma mniej góry od E07k, który potrafi być za ostry, ale E10 jest naturalniejszy od E07k, który ma cyfrowy nalot. oba mają dużo powietrza, acz CALe mi na E10 potrafią zakłóć (ale wydaje mi się, że CALe mają więcej góry, niż 681Evo, ale nie porównywałem bezpośrednio i mogę się mylić). E10 ma głębszy bas, E07k gra nieco czyściej. oba mają troszkę inną barwę. scena identyko, fajna głębia, jak na tę cenę, ale szerokość nie powala. E10 wcale nie wali tak basem. jest go nieco więcej, niż E07k, ale nie jest to duża różnica (jak nie podbijamy przełącznikiem), a jest zdecydowanie lepsza głębia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Z Twojego ostatniego posta wyciągam wniosek, że e07k bardziej przypadnie mi do gustu, ale z e10 też nie będzie tragedii. Wątek istnieje krótko, więc poczekam na kolejne opinie, może ktoś ma coś do dodania. Nadal nie dostałem żadnych informacji o Prodigy Cube w kontekście mojego zakupu, a przydałaby się jakaś opinia. Z poszukiwań przed założeniem tematu ta karta wydawała mi się najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube nie podeszło mi z Evo. Z e07 brzmi po prostu fajnie. Wyciąga najlepsze rzeczy z evo. Bas jest bardziej zwarty, jest też trochę lepszej jakości góra i średnica. To bardzo wszechstronne i muzykalne połaczenie. Lekko nastawione na fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sam stoję przed dylematem, myślałem o udac 2, ale trochę cena odstrasza, chociaż po opiniach daje evo 2 to czego ja oczekuje. Jakieś alternatywy ?

 

Dodam, że mam zamiar pobawić się trochę ich wnętrznościami, jednak chce najpierw dobrać coś co je odpowiednio napędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności