Skocz do zawartości

Microlab solo7c/New Mildton 200 ~800zł


VeeperPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Aktualnie posiadam rozwalone Mildtony 200 (wszystkie głośniki są do wymiany) + Technics SU-810. Ile mniej więcej kosztowały by nowe głośniki i jakie kupić ?

Czy nie lepszym wyborem byłyby nowe solo7c od microlaba ? Mniejsze gabaryty byłyby na rękę ;).

Słucham głównie Hardstyle'u i Hardcore'u (nie tego "metalowego" : P) więc chciałbym dość mocny (ale bez przesady), soczysty bas.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pokój, gdzie głośniki by stały i w jakiej odległości od ściany?

 

Koniecznie 7C, a nie 6C, skoro chcesz mniejsze gabaryty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7c i tak są niewielkie w porównaniu do Mildtonów, 6C to już bez problemu bym na biurku postawił.

Pokój na oko 12-16m2. Od ściany dzieli je jakieś pół metra, stałyby tam, gdzie Mild'y tylko mógłbym włożyć dodatkowy stołek (przy okazji solo będą na poziomie głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdziłeś, co sprawdziłeś i co Ci się dokładnie nie podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw na ucho, potem za pomocą miernika, padł.

Dziś byłem w sklepie, za wymianę/regenerację całości zapłacę 385-400zł.

Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej byłoby kupić używany sprzęt z okolic (łącznie ze wzmacniaczem) np. :

http://tablica.pl/oferta/kolumny-tonsil-altus-140-ID3RA7Z.html#f5fefdd1af + jakiś wzmak

http://tablica.pl/oferta/kolumny-altus-110-wzmacniacz-onkyo-ID3PL5H.html#e41ed3e66c

http://tablica.pl/oferta/altus-75-po-remoncie-oryginalne-maskownice-ID2ipp5.html#e41ed3e66c

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zestaw-altusy-140-amplituner-sony-dvd-polecam-ID2o1vD.html#c689317bd0

http://tablica.pl/oferta/altus-140-ID3Lyyd.html#e41ed3e66c

http://tablica.pl/oferta/glosniki-sherzo-200-ID3NOSr.html#e41ed3e66c - tutaj dodatkowy plus, że zajmują mniej miejsca i będę mógł je lepiej ustawić

 

Interesują mnie wyłącznie oferty z Katowic/Chorzowa i okolic, będę wdzięczny, jeśli ktoś doradzi. Solo 7c odstawiam, Technics'a można usunąć z posiadanego sprzętu.

Edytowane przez VeeperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja bym zregenerował te Mildtony kiedyś stały u mnie pare dni świeżo po regeneracji przez znajomego na oryginalnych częściach i dźwięk jest nie do porównania z niczym innym albo ja niczego lepszego nie słyszałem. W każdym bądź razie dobry polski sprzęt o takich parametrach na pewno będzie lepszy niż microlabki z tym swoim wzmacniaczem prosto od skośnookich, a co do basu to sam sobie odpowiedz czy średniej wielkości głośnik z microlabów będzie w stanie wyprodukować bas taki jak potęzny GDN z Mildtonów (mówię tu o wielkości samego głośnika :D) ew. kup jakiś dobry używany wzmacniacz z allegro za 400-500zł znajdziesz już coś naprawdę dobrego gdzieś za taką cene na allegro widziałem nawet marantza i to nawet nie takiego starego, a co do używanych kolumn to nie wiesz przez co one przeszły i co w nich było grzebane znajomy kiedyś kupił z Tablicy altusy i niby wyglądały na normalne ale jak zajechał na miejsce to się okazało że cewki popalone po domówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O basie to wiem, dlatego solo już odpuszczam, za te 300-400zł było ciekawe, ew. do mniejszego pomieszczenia, ale jak już mam kasę, to niech to jakoś zagra : D.

Mildtony powinny grać podobnie jak te Altusy (może i gadam głupoty, ale na oko to jest to samo), tylko zastanawiam się jak będą grać regenerowane na zamiennikach oraz nawijaniem cewki. Są po prostu w koszmarnym stanie.

Myślałem właśnie o tych scherzo 200 + jakiś wzmakol za 300zł, Mildtony przestawię do pokoju dziennego i za rok może je zregeneruję.

Tylko jakji wzmacniacz i nie lepiej Altusy ? Co do popalonych cewek, zanim kupię podjadę odsłuchać, zresztą wszystkie co podałem, są w ostatnim czasie regenerowane.

Edytowane przez VeeperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, serio? Pakować 400 zł w cokolwiek od Tonsila jest bez sensu. Za te twoje 800 zł dostaniesz chociażby:
http://allegro.pl/bower-wilkins-dm-601-i3600748289.html

http://allegro.pl/kolumny-monitory-mission-mx-2-100w-i3596114683.html

http://allegro.pl/monitor-audio-br1-jak-nowe-wysylka-gratis-i3618423311.html

Które uwierz mi, zjedzą twoje Tonsile na śniadanie pod względem jakości dźwięku.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że tutaj kolega wyda prawie cały swój budżet na same kolumny i do tego są do regałówki a on słucha muzyki hardcore i hardstyle, dobra nie twierdzę tu że którekolwiek z kolumn które podałeś nie poradzą sobie z tą muzyką ale one są nastawione na jak najlepszą jakość dźwięku a nie na funowe granie z mocnym basowaniem :)

Veeper jeśli masz okazję to jak najbardziej posłuchaj osobiście nigdy nie miałem okazji posłuchać Tonsilów po regeneracji na zamiennikach ale już samo słowo zamiennik zabija te kolumny: zawieszenie> guma zamiast pianki, jakaś szitowa membrama ogólnie chinszczyna pewnie a nie oryginalne części prosto z wrześni :) ale dobra nie kracze jedź i posłuchaj jak masz możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Twierdzisz że ten głośnik 165mm średnio-niskotonowy głośnik z kevlaru nie poradzi sobie z taką muzyką? I co z tego że to są regałówki?(Chociaż nie powiedziałbym że te B&W są takimi typowymi regałówkami bo są dosyć spore :)) Moje Sven Royal 2 choć podstawkowe to naprawdę mocne ciśnienie potrafią wytworzyć nawet bez przesadnego wychylenia membrany :) Tonsile to taki sobie sprzęt, naprawa ich za 400 zł nie ma sensu bo za te 700 zł autor poczuje co to jest prawdziwe hi-fi :)

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila przecież nie napisałem że to ****o i że sie nie nadadzą. Po prostu obawiam się że nie będą miały takiego kopa jak Tonsile ze swoim sporych rozmiarów GDNem, bo jeśli chodzi o jakośc to wiadomo że Tonsile raczej przy nich wymiękną, skoro twierdzisz że w tym przypadku sprawdzi się zasada że małe może więcej to dobra :D

P.S. za ile te Sven Royal kupiłes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je pod nazwą Koda EXA900T za 500 zł. Obecnie Modecom SHF120U to praktycznie ta sama konstrukcja. A spory rozmiar GDNów nic nie znaczy, bo moje Sven Royal 2 mają 165mm, wychył membrany raczej nie duży a jakie ciśnienie potrafią wytworzyć w moim pokoju 12m2 na prawdę robi wrażenie. Ale te Sven Royal 2 aż takie basowe nie są, bez podbicia raczej jest on tylko tam gdzie ma być. Najbardziej podoba mi się subbass w trapie, rapie itp. Tonsili i Altusów słuchałem trochę, i wcale aż tak basem nie zabijają, chyba że rozkręcimy na prawdę głośno. Zresztą co ja będę pisał - moje propozycje to co najmniej 2 klasę wyżej od Tonsili. I jakoś nie sądzę żeby zabrakło basu z takiego potężnego głośnika B&W tym bardziej przy pokoju 12m2-16m2, ja bym się martwił czy dla takich Tonsili to nie za mały pokój, bo może być też tak że przez zbyt mały pokój kolumny nie brzmią dobrze a basu jest mało. Nie ma co się oszukiwać - Tonisle to nic niezwykłego, powiedziałbym więcej bardzo przeciętne głośniki. Zresztą - żeby rozkręcić takie głośniki jak Altusy 200 to trzeba mieć na prawdę sporo mocy, co przekłada się na to że na tej samej głośności więcej basu i mocy mogą dać mniejsze kolumny bo one już się rozkręcą. Też kiedyś sam chciałem kupić Altusy czy podobne wynalazki. wielkie, polecane przez wielu, ale wystarczy poczytać opinie osób które się znają a nie ludzi którym co najwyżej zależy na tym by budzić sąsiadów a nie jakości.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od początku, bo trochę się gubię w tym temacie, jedni polecają monitory, drudzy regenerację...

 

Budżet : 800zł na kolumny + wzmacniacz (Mildtonów + wzmaka można powiedzieć, że już nie mam)

Pomieszczenie : 16m2 (bass reflex z tyłu nie są problemem)

Wymagania : Dużych nie mam - (bardzo) mocny bas, przeciętne średnie, niskie, ma to chociaż trochę głośno i czysto zagrać. Nówki nie wchodzą w grę i jestem tego świadomy, używki proszę polecać wyłącznie ze Śląska, bo mimo wszystko wolę odsłuchać, zobaczyć i zabrać ze sobą, a nie rozwalać pocztą.

Jak ktoś może o proszę również o plusy i minusy każdego zestawu ;).

Edytowane przez VeeperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja jest bez sensu, ogólnie cokolwiek Tonsila to wyrzucone pieniądze.
Ja bym brał B&W 602 - bardzo przyzwoita kolumna za niewielkie pieniądze. I o ile jest podstawkowcem, to nie jestem w stanie sobie wyobrazić regału, na którym by się zmieściła.
Do elektroniki jak znalazł. (sprawdzone na power noise'ach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pakował w tonsila za tą cenę chyba że głośniki a kolumny składane na zamówienie pod nie wtedy to gra super.

 

Za taką cenę ja bym się zainteresował jakimś starym używanym sprzętem byle w dobrym stanie który zmiecie to wszystkie 'nowości"..

Tym bardziej do muzyki której słuchasz.

 

-B&W DM110i

-Braun LS-70 (te bardziej mi przypadły do gustu. Bas w nich to jest bas który mocą potrafi uderzyć i również bez problemu schodzi tam gdzie trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności