Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] AKG K242 HD - nadal ok czy utrata jakości po "made in china"?


darkwork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu w/w słuchawek, jednak niejednokrotnie spotkałem się z opinią, że nastąpiła spora utrata na jakości, odkąd akg są produkowane w Chinach.
Czy moglibyście powiedzieć mi, czy to prawda?

I BTW jeśli jakość tych słuchawek jest ok, to czy Fiio E07K "uniesie" te słuchawki?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są porządnie wykonane i grają świetnie - E07K napędza je wystarczająco.

Mam je już jakiś czas i nie szukam innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość brzmienia jest taka sama, ale jakość wykonania jest bardzo na minus odkąd produkcja idzie w Chinach a nie Austrii, miałem K240 Studio, jedne z ostatnich słuchawek robionych w Austrii (w przypadku modeli ze średniej półki), te produkowane w Chinach miały swoje problemy jak pękające plastikowe elementy itd.

 

AKG za dobrze przesiadka na chińskie rączki nie wyszła, dlatego K242 bym nie kupował a raczej kupiłbym K240 Studio albo MKII wyprodukowane w Austrii, jakościowo i technicznie to te same słuchawki, z tym, że były produkowane 4-5 lat w Austrii, a K242 przez cały swój żywot klepały chińskie rączki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już chińskie "rence" ale można próbować złapać made in Austria, bo były produkowane tam kilka lat, pierwsze egzemplarze wyszły bodaj w 2002 roku.

 

A teraz to bez różnicy w zasadzie czy kupisz K240 czy K242, choć lepiej K240, masz odpinany przewód, oraz dodatkowe nausznice (welurowe i z eko-skóry w MKII ). Ceny podobne tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej kwestia wizualna :)

 

Najlepiej wyposażony jest model MKII, dwa kable, oraz dwa komplety nausznic, później studio, który ma nausznice z eko-sktóry oraz odpinany przewód.

K242 mają welurowe nausznice, a kabel jest zamocowany na stałe.

 

Dlatego ja polecam brać Studio (bo są najtańsze z całej gromady) albo od razu MKII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dozbieral (nawet zapozyczyl :)) i kupil HD600, w komisie sa za 750zl w ladnym stanie, k240 itp. moga sie schowac "gleboko" :P.

Na lepsze jeszcze przyjdzie czas ;) przyznano mi stypendium w gimbazie i chciałbym się zamknąć w 800 zł razem z dac ampem, jak sprzedam xonara dx dołożę ponad stówkę i będzie fiio :D

Jak ewentualnie masz coś w pułapie 500zł (same słuchawki) to możesz się ze mną podzielić :D

 

PS. jeszcze się dopytam:

czy jest różnica dźwięku jakakolwiek między tymi bratnimi modelami? Bo wygooglowałem jeszcze, że niby tak:

http://forum.mp3store.pl/topic/59643-jaka-jest-roznica-miedzy-akg-k-240-mk-ii-a-k-242-hd/

Edytowane przez darkwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności