Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do 150 zł-rock, nu metal, hard rock, metal


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Założyłem nowy, gdyż takich kryteriów nie znalazłem w żadnym innym temacie. Potrzebuję słuchawki douszne/dokanałowe do 150zł, no maksymalnie do 200zł. Muzyka, której słucham to rock, hard rock, metal, nu metal itp. Głównie szybkie utwory.Odtwarzacz to SE Live with Walkman-program PowerAmp i własne EQ (potrafie dobrze ustawić) Używam AKG K315-super ale za mało bassu(zbyt płytki dźwięk), za krótki kabel i zero tłumienia.

Zależy mi na:

-dobrej gitarze

-sporej scenie

Chcę by było, lecz w ewentualnośći nie musi być-

-ciekawe rozmieszczenie instrumentów

-lekki bass (może być też ciężki-ale troszke jego musi być)

-przyzwoity wygląd i przyzwoita wytrzymałość

Nie podaję swoich typów, gdyż mam już totalny mętlik w głowie od szukania : OOO

Proszę także o linki do sklepów, gdzie dane słuchawki są dostępne.

Edytowane przez jogi109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavz m1 powinny się dobrze sprawdzić. Znajdziesz je bez problemu, więc linka nie podaję.

Czytałem, że nie dają rady w szybkich utworach (które dopisałem po twoim poście) na których mi bardzo zależy :C

 

Brainwavz R1 do muzyki bazującej na ostrych gitarach. Uwielbiam w nich słuchać np. Linkin Park, M.Mansona czy RATM :)

Te mi się trochę z wyglądu nie podobają, no ale trudno-ważne by grały. Jakie bedą różnice między 16Ohm, 20Ohm, 32Ohm itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się ich wyglądem nie jarałem, ale są (przynajmniej dla mnie) wygodne :) Nawet biegać w nich można. No i ich detaliczność powoduje, że przy szybkich numerach nie gubią się ani trochę.

Ohmy to impendacja. Ten parametr ważny jest przy dobieraniu źródła do słuchawek. Zasada brzmi tak: minimum 8x więcej Ohm na słuchawkach niż na wyjściu odtwarzacza. Ale jak będzie dużo więcej niż te 8x to będziesz miał tzw. "problem z napędzeniem słuchawek" - będą grały niemrawo, cicho itd. To typowe kiedy ktoś podpina np. wysokoohmowe słuchawki studyjne (150 Ohm i wyżej) do odtwarzaczy przenośnych bez wzmacniacza (które same mają na wyjściu zazwyczaj między 1 a 6 Ohm), Tyle teorii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K317 to są pchełki - douszne, nie dokanałowe. Grają fajnie, ale mają odwrotne proporcje do R1. Brainwavz mają sygnaturę "V" - więcej basu i góry, ale kosztem cofniętej średnicy. AKG grają właśnie mocniej zarysowanymi średnimi tonami. Niemniej jednak jak miałbym porównywać oba te modele (choć ze względu na odmienną budowę to w sumie bez sensu) to do cięższych kapel wolę R1. Do muzyki, gdzie przyjemność idzie z wokali lub symfonicznych instrumentów, wolę K317.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohmy to impendacja. Ten parametr ważny jest przy dobieraniu źródła do słuchawek. Zasada brzmi tak: minimum 8x więcej Ohm na słuchawkach niż na wyjściu odtwarzacza. Ale jak będzie dużo więcej niż te 8x to będziesz miał tzw. "problem z napędzeniem słuchawek" - będą grały niemrawo, cicho itd. To typowe kiedy ktoś podpina np. wysokoohmowe słuchawki studyjne (150 Ohm i wyżej) do odtwarzaczy przenośnych bez wzmacniacza (które same mają na wyjściu zazwyczaj między 1 a 6 Ohm), Tyle teorii :D

Pomieszałeś tutaj kilka pojęć. Nie do końca chce mi się to wszystko tłumaczyć, zwłaszcza że kilka razy już było na forum pisane ale jest to mniej więcej tak.

Impedancja wyjściowa wzmacniacza nie wpływa na wysterowanie słuchawek w kwestii głośności. Zależność między impedancją wyjściową wzmacniacza a impedancją słuchawek polega na współczynniku tłumienia, czyli "trzymaniu membrany w ryzach" :P Tutaj masz dokładniej wyjaśnione zalety wysokiego współczynniku tłumienia - http://www.benchmarkmedia.com/discuss/feedback/newsletter/2011/12/2/0-ohm-headphone-amplifier-sonic-advantages-low-impedance-headphone-amp

Słuchawki powinny mieć przynajmniej 8 razy większą impedancję niż wzmacniacz. Teoretycznie im większy współczynnik tłumienia tym lepiej. Dlaczego osiem? Dlatego:

WHERE DOES THE 1/8th RULE COME FROM? The smallest audible difference most can hear is about 1 dB. For the output impedance to create a -1 dB change, you have antilog(-1/20) = 0.89. Using the divider formula from above, when the output impedance is 1/8 the load impedance you get 0.89 or a 1 dB drop. Headphone impedance can vary by a factor of 10 or more over the audio band. The SuperFi 5 is rated at 21 ohms but varies from 10 ohms to 90 ohms. So the 1/8 Rule gives a max output impedance of 2.6 ohms.

resztę na temat impedancji masz na http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/headphone-amp-impedance.html

W przypadku wysterowania pod względem głośności, zależy to od impedancji słuchawek, ich skuteczności oraz mocy wzmacniacza. W skrócie jest to tak, zacytuję siebie samego z tematu obok:

 

Im wyższa impedancja słuchawek, tym większego napięcia słuchawki potrzebują co nie jest takie łatwe do uzyskania ze sprzętu przenośnego. Słuchawki o niższej impedancji zazwyczaj łatwiej napędzić, po nie potrzebują dużego napięcia oraz zazwyczaj mają znacznie wyższą skuteczność co oznacza że nie potrzebują też tyle prądu. Nie mówię o mniejszości jak np. K701 czy ortho które mają niską impedancję oraz skuteczność przez co wymagają sporo prądu.

Dla zainteresowanych jest też 15 stronicowa dyskusja w tym temacie: forum.mp3store.pl/topic/102636-wszystko-o-poprawnym-wysterowaniu-napdzeniu-suchawek/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby LwW miał mniej niż 2 Ohmy, nie mierzyłem go ale pewnie coś bliżej 20. Ogólnie to też mam ten telefon i odtwarzacz na prawdę z niego marny. Strasznie szumi, dużo basu, ogólnie dźwięk strasznie "powolny". Ogólnie to zdecydował bym się na Brainwavzy proAlpha albo M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze - najpierw piszesz o zerowym tłumieniu Twoich słuchawek, a kilka postów dalej wrzucasz linka do pcheł, które - co do zasady - tłumią słabo...Tak to my Panie drugiej Japonii nie zbudujemy :D .

 

Bierz m1 - gość, któremu sprzedałem swój egzemplarz miał identyczny model tel. i słuchał - o ile mnie pamięć nie myli - podobnej muzy. Po zakupie pisał mi, że jest b. zadowolony z wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności