Skocz do zawartości

Standardy słuchawek z mikrofonem (do telefonu) OMTP, AHJ, CTIA


_QRT

Rekomendowane odpowiedzi

moglby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi ze standardami słuchawek z mikrofonem i sterowaniem do telefonu?

bo wedle mojej wiedzy wygląda to tak: jest standard "iPoda" (CTIA) ,oraz stary standard OMTP. Różnią się one tym ze masa jest zamieniona miejscami z mikrofonem. prosta sprawa wszystko jasne.

każdy współczesny telefon to jest chyba juz tylko CTIA (Nokia w lumiach nazywa to AHJ choć "rozkład" pinów jest identyczny)

jednakże myk jest taki ze np słuchawki sony (DR-EX12iP) przeznaczone do iPoda (a wiec w standardzie CTIA) ni cholery nie działają ani z lumią 620, ani z Galaxy s3 mini. To znaczy dźwięk słychać, przycisk pałzuje odtwarzanie, ale nie działa ani mikrofon ani przyciski głośności. Żeby było smieszniej oryginalne słuchawki od samsunga oferują pełną funkcjonalność zarówno na lumii jak i samsungu.

Sprawdzałem jakieś przejściówki ale nic one nie pomgaly. Z reszta ciężko by pomogły skoro one zamieniają tylko OMTP na CTIA. A owego OMTP ma lumia nie obsługuje. Nie działały także inne słuchawki będące w standardzie CTIA. Ani sterownie głośnością ani mikrofon. Zarówno z przejściówką jak i bez niej.
Ale juz jakieś philipsy działały (aczkolwiek nie miały regulacji głośności - to znacznie fizycznie nie miały takiej funkcji)

Może mi ktoś wyjaśnić o co w tym chodzi? Ja rozumiem ze może nie działać sterowanie. Ale mikrofon? bo najwidoczniej sam układ pinów na wtyczce to sporo za malo by zapewnic poprawna prace słuchawek wraz z mikrofonem i telefonu.

 

W jaki sposób dobrać słuchawki z mikrofonem do mego telefonu nie testując wszystkich po kolei (co jest dość trudne ze względu na pakowanie ich w blistry)

Edytowane przez _QRT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności