Skocz do zawartości

Karta dźwiekowa ~300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po raz pierwszy mam zamiar zakupić kartę dźwiękową do komputera. Jak w temacie fajnie żeby zmieściła się w tej cenie aczkolwiek jeśli jest tańszy odpowiednik to czemu nie.

Posiadam płytę główną "Asus M4A77T" i słuchawki "AKG K518 LE". Szczerze jakoś grają na tej zintegrowanej karcie ale jeśli mam mówić o basie to go nie odczuwam a mi diametralnie a tym zależy by czuć to walenie :D (tylko bez przesady żeby bas nie zagłuszył wszystkiego). Może te słuchawki się nie nadają nie wiem. Może polecacie także jakieś fajne słuchaweczki w przystępnej cenie ;) Jeśli chodzi o muzykę to głównie słucham rapu. Zdarzają się inne gatunki muzyczne. Trochę czytałem w internecie i dużo ludzi poleca Asus Xonar. Z tego co widzę jest parę modeli i nie mam pojęcia na co mam patrzeć przy ewentualnym wyborze. Jeśli chodzi o głośniki to posiadam Logitech G51 (lecz one uległy lekkiej awarii i pare satelitek wysiadło więc nie mam parcia jak na razie na głośniki).

 

Chyba wszytko napisałem ;p Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Xonara ;p Tylko mam taki problem iż nie graja słuchawki po podłaczeniu do karty, głośniki graja. Słuchawki graja po podłączeniu ich do głośników poprzez pada gdzie sie steruje głośnikami. I teraz nie wiem czy ja coś źle zrobiłem, czy może głośniki coś blokują że nie ma dźwieku po podłaczeniu słuchawek do karty. Czytałem żeby wyłaczyć w biosie karte zintegrowaną ale nie wiem sam. dźwiek poprzez Xonara idzie bo w systemie i w dźwiekach widzi karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Miałem u siebie coś na kształt integry - Asus Supreme FX II, więc w BIOSie nie miałem za bardzo co wyłączać, a mimo to muszę manualnie zmienić w oprogramowaniu karty, z głośników na słuchawki. Upierdliwe, ale inne rozwiązanie nie wpadło mi w ręce.

 

Tapped from N7100 with Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz wielokanałowego rozwiązania, SPDIF itp. to może warto pomyśleć po prostu nad USB DAC? To będzie bardziej uniwersalne rozwiązanie.

Przykład FiiO E07K.

Możesz sobie do niego wpiąć głośniki stereo oraz słuchawki jednocześnie.

 

Ja bym do muzyki na słuchawkach używał DAC, a do głośników G51 wbudowanej dźwiękówki, różnicy na tych głośnikach nie usłyszysz, nie oszukujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności