Skocz do zawartości

Nazwy Stacji Radiowych W T10 Fm A Iriver Plus


general

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przypisać nazwy wyszukanym i zapamiętanym stacjom radiowym. Mam T10 UMS v1.70, a więc najnowszy firmware. Zainstalowałem "iriver plus 2" - też chyba najnowszą wersję (2.6.4.1). Jest tam opcja "Radio tuner..." - bardzo ładnie zamciąga mi z odtwarzacza listę stacji, mogę nadać im nazwy, zapisać do pliku i wysłać do T10. Wszystko wygląda, że odbywa się poprawnie, nawet komunikat głosi, że dane wysłano do odtwarzacza i w odtwarzaczu, "transfering data". Jednak po takim transferze okazuje się, że w odtwarzaczy nie tylko nie ma nadanych nazw, ale USUNIĘTA została lista zapisanych stacji!!!

Dziwi mnie fakt, że w "helpie" programu wspomina się tylko o H10, T20 i T30. Czyżby ten program nie do końca współpracował z T10???

Czym się różni "iriver plus" od "iriver plus 2"? Może ten pierwszy obsługuje poprawnie T10?

Jeśli tak to skąd ewentualnie ściągnąć "iriver plus"?

Nadawał ktoś nazwy stacjom?

Przede wszystkim czy T10 potrafi je wyświetlać??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem również "iriver plus 3". Ten już obsługuje T10. W "helpie" przeczytałem:

 

1. Connect the powered-on product directly to the USB terminal of a computer or by using a USB cable. (For more information on connecting to a computer, please see the product's User Guide.)

2. Run iriver plus 3 and then select [Tools > Portable Device > Radio Tuner Settings] from the menu.

3. The FM Radio Settings window displays and the radio channels and frequency set for the product appear. After entering a station name and frequency in the channel you want, click the Save to Portable Device button to save them to the product.

 

i zastosowałem się do tych wskazówek. Niestety ofekt ten sam - po wysłaniu danych do T10 znikają wszystkie zaprogramowane wcześniej stacje!

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Wlasnie zakupilem T10 i powiem CI tez sie troche z tym bawilem ale juz mi dziala wsio:)

Mianowicie po 1 potrzebujesz sciagnac Irivera plus 3 i wszystkie aktualizacje do niego. Nastepnie wchodzisz w ustawienia i wpisujesz nazwe stacji i czestotliwosc i tak po kolei a nastapnie dajesz przycisk save to portable... i nawy sa i wszystko jest fajnie. Jak chcesz jakas nazwe zmienic to niestety czeka Cie programowanie na nowo bo stacje sie wysypuja. Wiec robisz raz wszystkie. Jak bys mial problemy to smialo pytaj.

 

Pozdrawiam

Akustyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyk, dziękuję za informację i muszę jednak dopytać:

1. Napisz jaki masz firmware.

2. Napisz jaką masz dokładnie wersję Irivera plus? Ja po aktualizacji mam 3.0.9.0.

3. Co to znaczy "stacje sie wysypuja" kiedy zmieniasz nazwy?

4. Konfigurację możesz zapisać do pliku i z nigo poźniej odczytać, więc po co za każdym razem programować na nowo??

Częstotliwości nie muszę przypisywać, bo mam przypisane automatem skanującym - przypisuję tylko nazwy. Nadal nie wiem w czym jest problem. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwości nie muszę przypisywać [...] Nadal nie wiem w czym jest problem. <_<

 

ja zrozumiałem to tak, że gdzieś (w programie?) jest błąd, polegający na tym że nie da się - tak jak mówisz - "dopisać tylko" nazw do już ustawionych częstotliwości, bo - co sam zauważyłeś - wtedy kasuje się wszystko

 

ale - jak rozumiem - wszystko jest ok, kiedy od zera ustawisz w plus3 zarówno częstotliwości jak i nazwy, nie posiłkując się tymi już zapisanymi ani plikiem...

 

... po prostu jeżeli wpiszesz wszystko ręcznie to jest OK, a jak zrobisz cokolwiek innego to nie jest OK ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jak rozumiem - wszystko jest ok, kiedy od zera ustawisz w plus3 zarówno częstotliwości jak i nazwy, nie posiłkując się tymi już zapisanymi ani plikiem...

 

 

... po prostu jeżeli wpiszesz wszystko ręcznie to jest OK, a jak zrobisz cokolwiek innego to nie jest OK ;]

 

Nie wiem, czy przyglądałeś się temu programowi, ale miejsce edycji to taka tabelka z trzema kolumnami: nr stacji, nazwa stacji, częstotliwość.

Jak podłączę T10 to pierwsza i trzecia kolumna są wypełnione automatycznie. Kasowanie tego co jest już wypełnione i pisanie tego samego jest trochę bez sensu, prawda? ;)

Nie wykluczam, że zadziała jak należy po wklepaniu od zera wszystkiego ręcznie, bo jeszcze tego nie sprawdziłem - chwilowo nie mam takiej możliwości. Jeśli jednak tak jest to soft jest do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, czy przyglądałeś się temu programowi, ale miejsce edycji to taka tabelka z trzema kolumnami: nr stacji, nazwa stacji, częstotliwość.

Jak podłączę T10 to pierwsza i trzecia kolumna są wypełnione automatycznie. Kasowanie tego co jest już wypełnione i pisanie tego samego jest trochę bez sensu, prawda? ;)

Nie wykluczam, że zadziała jak należy po wklepaniu od zera wszystkiego ręcznie, bo jeszcze tego nie sprawdziłem - chwilowo nie mam takiej możliwości. Jeśli jednak tak jest to soft jest do poprawki.

 

hej ;)

Mam irivera z UMS i firmware 1,7. Zauwaz ze jesli masz juz zaprogramowane jakies czestotliwosci i podlaczasz do tego programu to koncowki sa ucinane. Np stacja ktora ustawilem w Iriverze ma czestotliwosc 94,5 MHz a po uruchomieniu programu odczytuje sie tylko 94 MHz. teraz jak wprowadzisz nazwe to zauwaz ze stacja w iriverze znika :( Dlatego pisalem (nie tylko ja) ze musisz wszystko ustawic w tym programiku to bedzie chulac. Mam Irivera plus 3.0.9.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam iRiver T10 FM wersja amerykańska i firmware UMS 1.7

Do tego iRiver Plus v. 3.0.9.0

Znajduję stacje automatycznie w playerze i, po podłączeniu do kompa, w sofcie mam tak jak piszecie 3 kolumny (środkowa - z nazwami - jest pusta). Nie obcina mi miejsc dziesiętnych przy częstotliwości!

Jak wpiszę nazwę stacji (do 10 liter) to po uaktullnieniu do player'a wszystko jest jak powinno.

Pewnie w niczym nie pomogłem, ale chciałem tylko napisać że wszystko jest O.K. u mnie... więc u Was może też da się coś z tym zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę zbadałem do końca i mogę już wszystko wyjaśnić. Otóż problem tkwi w ustawieniach regionalnych - dokładnie chodzi o format liczb, ja akurat przestawiłem na angielski (US) i wszystko jest ok.!!! :)

 

A ja mam iRiver T10 FM wersja amerykańska i firmware UMS 1.7

Do tego iRiver Plus v. 3.0.9.0

Znajduję stacje automatycznie w playerze i, po podłączeniu do kompa, w sofcie mam tak jak piszecie 3 kolumny (środkowa - z nazwami - jest pusta). Nie obcina mi miejsc dziesiętnych przy częstotliwości!

Jak wpiszę nazwę stacji (do 10 liter) to po uaktullnieniu do player'a wszystko jest jak powinno.

Pewnie w niczym nie pomogłem, ale chciałem tylko napisać że wszystko jest O.K. u mnie... więc u Was może też da się coś z tym zrobić...

Czecho, bardzo pomogłeś. Jak u Ciebie jest ok., a masz ten sam firmware i tego samego iriver plusa, to stwierdziłem, że u mnie też być tak musi i wina leży gdzieś na mojej stacji. Masz zapewne angielskie ustawienia formatu, ewentualnie jakieś inne dobre ale niepolskie, prawda? ;)

 

[...]wchodzisz w ustawienia i wpisujesz nazwe stacji i czestotliwosc i tak po kolei a nastapnie dajesz przycisk save to portable... i nawy sa i wszystko jest fajnie. Jak chcesz jakas nazwe zmienic to niestety czeka Cie programowanie na nowo bo stacje sie wysypuja. Wiec robisz raz wszystkie. [...]
[...]jesli masz juz zaprogramowane jakies czestotliwosci i podlaczasz do tego programu to koncowki sa ucinane. Np stacja ktora ustawilem w Iriverze ma czestotliwosc 94,5 MHz a po uruchomieniu programu odczytuje sie tylko 94 MHz. teraz jak wprowadzisz nazwe to zauwaz ze stacja w iriverze znika :( Dlatego pisalem (nie tylko ja) ze musisz wszystko ustawic w tym programiku to bedzie chulac[...]

Akustyk, rzeczywiście na polskich ustawieniach formatu jest tak jak piszesz.

 

Zauważcie, że na polskich ustawieniach zaczytują się z T10 częstotliwości przedzielone przecinkiem i nawet jak wejdziemy w ich edycję, ale nie edytujemy, to pozostaje ten przecinek i to on zapewne resetuje nam zapamiętane stacje. Wystarczy wpisać to samo i już jest ok.- kropka zamienia się wtedy w przecinek automatycznie i wtedy jest dobrze... do momentu ponownego zaczytania... i od nowa musimy przeklepywać częstotliwości.

Dziękuję za odpowiedzi! Jak widać, wspólnymi siłami jest łatwiej :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy przyglądałeś się temu programowi

 

faktycznie nie miałem okazji... ale zakładam że jest to podobne jak w iMM (poza tym że nazwa stacji może być dłuższa) - któro widziałem ;) nie wnikam też w sam problem (powód i skutki), bo faktycznie nie miałem nigdy okazji wypróbować duetu plus3 + T10 FM...

 

po prostu oparłem się na stwierdzeniu, że wpisanie "wszystkiego od zera" ma być skutecznie - nie takie dziwne rozwiązania już widziałem, więc... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie chciałem pochwalic:)

Bo ogolnie to dlugo zwlekalem z upgradem firmwaru oraz mpt>ums [bo to jest moj 2 T10 - z 1 mialem problemy i musialem wymienic]. Ale jak zobaczylem ze tym iriverem plus mozna nazywac stacje radiowe to az podskoczylem z radosci:). Nie bylo zmiluj, trzeba bylo zrobic upgrade - 1.54mpt>1.7mpt>1.7ums - kolejnosc dzieki wskazowkom z tegoz forum za co wielkie thx. Najadlem sie strachu, gdy juz odlaczylem kabelek a informacja o tym, ze upgrade jest w toku i rece precz od playerka, wygasla - wlaczam ci ja go na nowo a tu ZONK - znowu informacja ze upgrade w toku - myslalem ze zawalu dostane:). Poczekalem az ponownie sie wylaczy i tym razem juz wsio bylo jak trzeba.

No a potem szybko iriver plus 3 i...........moge sie cieszyc napisem na kanale 1 - Antyradio:)!

 

 

Czy ma ktos moze link do updatu do irivera plus 3 [3.0.9.0] bo nie daje mi sie updatowac - sciaga czesc plikow az w pewnym momencie mowi ze nie moze nawiazac polaczenia - probowalem kilka razy i kupa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie mam wersję 2 a na PC 3 i stwierdzam, że ta starsza jest lepsza.

 

link niestety nie dziala.....

 

a w co jest lepszego w starszej wersji jesli wolno spytac? Jakby co to sie przesiade:)

 

ok - juz mam nowa wersje , dzisiaj udalo sie zaktualizowac - ale jak ma ktos linka do tej nowszej wersji to nadal prosze. Znalazlem w googlach na stronach irivera - tylko u chinczykow albo innych tam koreanczykow:) - niestety wymaga rejestracji na tamtejszej stronie - zadanie dla wytrwalych i jasnowidzow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]sam zawsze polecam plus2 i plus2 sam używam...

Tylko, że iriver plus 2 nie obsługuje oficjalnie T10 (tzn. nie wspomniano nic o tym modelu w opisie programu). O ile dobrze pamiętam to współpracuje z T10 raczej poprawnie, choć nie chce już mi się sprawdzać jak to z tymi nawami stacji jest w plus 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności