Skocz do zawartości

Problem z kalibracją baterii w lapku


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam taki problem z moją 2 letnią Tośką C660-12X i Win8. Otóż od jakiegoś czasu laptop po osiągnięciu systemowo 0% naładowania baterii można dalej używać. A programy typu BatteryCare pokazują zużycie ogniw od 51% do 63% (sic!). Procenty zmieniają się ciągle, po ponownych ładowaniach. Rozładowanie lapka w Biosie nic nie dało, co czynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, że ogniwa są zużyte w takim stopniu. Z 50% (nie wiem, od jakiego czasu doszlo do takiego stopnia, wczesniej tego nie monitorowałem) do 73% doszlo w ciągu 1-2 tygodni, tak szybko baterie nie padają. Szukam sposobu na reset sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, że ogniwa są zużyte w takim stopniu. Z 50% (nie wiem, od jakiego czasu doszlo do takiego stopnia, wczesniej tego nie monitorowałem) do 73% doszlo w ciągu 1-2 tygodni, tak szybko baterie nie padają. Szukam sposobu na reset sterownika.

Być może wcześniej nie miałeś poprawnie skalibrowanej baterii i wynik był błędny.

Po dokładnym skalibrowaniu pokazuje prawdziwy wynik.

Swoją drogą stare ogniwa mogą tracić na pojemności z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ilości ogniw i ich pojemności

Jak byś robił sam zapłacił byś tylko za ogniwa

Kupić je możesz na przykład od tego pana którego polecił xar

 

Możesz grzecznie zapytać tego Pana czy coś wie na ten temat.

Jak coś to wersję z blaszkami co ułatwi montaż.

 

 

A jak chcesz to zlecić komuś to musisz się rozejrzeć kto zajmuje się czymś takim w twoim mieście i ile sobie za to liczy.

Np. jakiś serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleć w takim razie konkretnie. Nowa na All kosztuje 100zł, ile wyjdzie regeneracja?

 

Z jakimiś ****ianymi ogniwami typu TrustFire czy innym szmelcem, niestety. Z dobrego źródła wiem, że Wotazo będzie miał w tym tygodniu Panasonici NCR-18650A o pojemności 3100mAh, cały czas ma niewiele mniej pojemne Panasonic NCR-18650 2900mAh, są to ogniwa o zacnej charakterystyce rozładowania i trzymają parametry.

 

Te ogniwa dostaniesz bardzo tanio, zapytaj Wojtka, czy zmiana rodzaju ogniw (bo masz chyba tam Sanyo UR18650A teraz) i reset elektroniki jest dobrym pomysłem, czy trzeba jednak załatwić podobne akusy. Może będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tylko tu jest w 90% problem sterownika. Same ogniwa nic mi nie dadzą, nawet jeśli miałby kto je odpowiednio polutować.

 

Poza tym lapek powoli odchodzi na emeryturę, także specjalnie mi nie zależy aby 10 lat działał.

 

http://allegro.pl/bateria-toshiba-u400-a650-m500-pa3817u-1brs-ddjg1-i3456133456.html

 

Rozumiem, że myk z włożeniem sprawnej baterii i później znowu mojej wiele nie da, bo sterownik znajduje sięw tym wypasku w akumulatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności