Skocz do zawartości

Program do monitorowania prędkości łącza.


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nietypowe pytanie dlatego zagaję je w Hydeparku.

Czy znacie coś co będzie monitorowało i raportowało (zapisywało wyniki) prędkości mojego połączenia internetowego?

Mam stały dostęp do sieci poprzez radio (powinno być 4mb) lecz kiedy przychodzi weekend prędkość spada na tyle, że ciężko jest załadować jakąkolwiek stronę. Nie da się robić praktycznie nic. Spotify wywala komunikat o utraconym połączeniu itp.

Dzwoniłem w tej sprawie kilka razy do dostawcy to po jakimś czasie przysłali mi billing z ich pomiarami, że niby wszystko wygląda świetnie i cudownie i jeśli jeszcze raz zgłoszę awarię to zapłacę z własnej kieszeni... sic!

Teraz pisząc tego posta, nie mam pojęcia kiedy uda mi się go wysłać.

Jest godzina 13.05

Mój system to W8 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj cFosSpeed, na bieżąco będziesz mógł śledzić.

I tu zmierzysz prędkości pobierania i wysyłania.

http://speedtest.net.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 100 kroć dzięki. Pomogłeś mi już chyba 15 raz :)

 

Możesz mi jeszcze powiedzieć jak zrobić, by no nie wiem, zapisać te statystyki?

 

Programik dość zaawansowany, opcji mnóstwo, zanim do tego dojdę trochę potrwa ;) (oby nie minęła wersja testowa do tego czasu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ciach

Tej wersji ja używam jest po polsku i ma działający trial reset. Mogę wysłać na maila.
W sieci jest info jak skonfigurować cFosSpeed do własnych potrzeb. Co do tych statystyk to nie wiem, muszę zobaczyć.

//bruno63 piractwu mówimy nie :P

Edytowane przez bruno63
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Już się prawie pobrał. Muszę trochę poczytać o nim i skonfigurować. Lecz jak byś się natknął jak to zapisać to daj znać :)

Jeszcze raz thnx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę teraz wyjechać, zobaczę po powrocie, wieczorem.



Wybróbuj ten program, będzie lepszy.

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/NetWorx.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super że wszystko działa.

Ja używam cFosSpeed bo mam dwa kompy na jednej linii i dla mnie wystarcza. Nie potrzebuję robić statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tutaj tego polecać od razu, bo nie wiem czy działa pod Win8, ale myślę, że tak:

netspeedmonitor_tooltip_new.png

 

Używam kilka lat i nic lepszego nie znalazłem, a prędkość internetu mamy cały czas na pasku :D

A da się z tego jakieś statystyki wyciągnąć, wygląda nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na dodatek możesz je później wyeksportować do Excela itp., tylko że do sporów z operatorem (polecam postraszyć rzecznikiem praw konsumentów) nadaje się raczej tylko wynik ze strony typu speedtest.net czy speedtest.upc.pl

Po drugie najpierw sprawdź, czy wina nie leży u Ciebie - jak masz możliwość to sprawdź czy Twoja antena skierowana jest w kierunku anteny operatora.

Jeśli masz kartę WiFi w komputerze to sprawdź jakość sygnału lub zaloguj się do routera jeśli łączysz się przez niego i tam sprawdź.

Po trzecie uruchom komputer z jakiegoś linuxa LiveCD/USB i sprawdź jak tam działa internet, być może złapałeś jakieś ustrojostwo z internetu.

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź, czy w umowie masz 4, czy do 4, bo większość ma podpisane umowy na nie więcej niż 4 i zastanawia się czemu nie ma maksa...

Mam do 4. Ale bez przesady.

 

PS. To nie jest wi-fi. Mam router i antenę radiową czy coś takiego (podłączone kablem do kompa). Nadajnik jest na dachu domu obok.

@paatos jak ustawić, bym miał tak jak u Ciebie na pasku, bo nigdzie nie mogę się tego doszukać..????

 

PS 2. Śr. wartość DL: 1,49 Kb/s UL: 1,29 Kb/s - śmiać się czy płakać?

 

Problem polega na tym, że tak błyskawiczne połączenie mam zazwyczaj w weekend, lub czasami w tygodniu od 18.00 do 22.00.

W pozostałych porach i dniach wszystko działa normalnie, także nie wydaje mi się, by wina leżała po mojej stornie. Poza tym, to 3 mój laptop podłączony pod ten kabel. W każdym system był stawiany od podstaw.

Pytałem jeszcze ludzi (sąsiadów) i mają bardzo podobnie. Weekend = zapomnij o normalnym korzystaniu :(

 

13:53 - staram się wysłać odpowiedź ;)

 

Problem polega na tym, że tak błyskawiczne połączenie mam zazwyczaj w weekend, lub czasami w tygodniu od 18.00 do 22.00.

W pozostałych porach i dniach wszystko działa%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym speedtest.net to nie taka prosta sprawa. Ciągle wywala mi "błąd połączenia" lub dla przykładu od publikacji ostatniego posta dopiero teraz udało mi się odświeżyć stronę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Jutro działam. Mam czas do końca miesiąca więc jak najszybciej muszę coś z tym zrobić. Później jadę do siebie i przez to coś nie będę miał kontaktu z rodziną. Problem jeszcze leży w tym, że mieszkam w dziurze i dostawców jest aż 2 :P ale coś z tym zrobię.

Dzięki wielkie za pomoc!

 

 

Bez tytułu.jpg

Takie coś wygenerowałem jak na razie ...

Edytowane przez Harmony Korine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź, czy w umowie masz 4, czy do 4, bo większość ma podpisane umowy na nie więcej niż 4 i zastanawia się czemu nie ma maksa...

..

Problem polega na tym, że tak błyskawiczne połączenie mam zazwyczaj w weekend, lub czasami w tygodniu od 18.00 do 22.00.

W pozostałych porach i dniach wszystko działa normalnie, także nie wydaje mi się, by wina leżała po mojej stornie. Poza tym, to 3 mój laptop podłączony pod ten kabel. W każdym system był stawiany od podstaw.

Pytałem jeszcze ludzi (sąsiadów) i mają bardzo podobnie. Weekend = zapomnij o normalnym korzystaniu :( 

 

13:53 - staram się wysłać odpowiedź ;)

 

 

Problem polega na tym, że tak błyskawiczne połączenie mam zazwyczaj w weekend, lub czasami w tygodniu od 18.00 do 22.00.

W pozostałych porach i dniach wszystko działa%

Niestety jeżeli masz Internet radiowy to jest normalne. W tych godzinach z internetu korzysta więcej ludzi i poprostu u Twojego dostawcy ( u mojego jest tak samo ) nie wyrabia sprzęt. Jeżeli masz jakąkolwiek alternatywę i najlepiej po kablu to nie ma co się zastanawiać dłużej. Ja niestety takiej nie posiadam i muszę się męczyć z takim a nie innym działaniem mojego dostawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nie ma innej opcji a ta druga to też radio. Zastanawia mnie tylko jak by sprawa wyglądała, gdybym wybrał opcję 10 Mb/s i płacił za to 70 a nie 50 zł.

W każdym razie nie zostawię tego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał praktycznie to samo. Zwiększanie prędkości nic nie da.

Można to porównać do jazdy zakorkowaną ulica. Czy będziesz jechał jakimś gratem czy też ferrari to w korku bez żadnej różnicy. W tych godzinach co podałeś jest zwiększony ruch w sieci dostawcy także powstają pewne opóźnienia. Ogólnie wygląda to tak jakby jego sprzęt nie był przystosowany do obsługi takiej ilości odbiorców. Przez co "zapycha" sieć i powoduje drastyczne jej spowolnienie.

Ja chyba też sobie to pobiorę i postaram aby u mnie działało tak jak powinno Może uda się coś wywalczyć. Bo czasami chodzi bardzo dobrze a czasami to lepiej do kompa nie siadać. A zawsze jak interweniowałem to przez pewien czas było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem właśnie maila z załączonymi raportami, sporządzonymi wczoraj jak i dzisiaj. Różnica w przepływie jest radykalna. Czekam na odpowiedź z ich strony. Jak odpiszą dam znać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności