Skocz do zawartości

Czy warto ipod touch 4G w porównaniu 5G


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Posiadam Samsunga Galaxy S3 i używam go jako playerka. Słuchawki jakie posiadam to CAL! oraz Soundmagic E10.

Powiem szczerze dla mnie jakoś galaxy s3(z poweramp) jako źródło to średniak.

Przede wszystkim otwarły mi się oczy jak wstąpiłem do ispota odpiąłem E10 od S3 i podpiąłem do Ipoda touch 5g.

Tego aż chciało się słuchać :) dźwięk dokładnie taki jak mi odpowiada wszystko wyseparowane itd. mam również ipada 2 gra to ładnie ale mało gdzie mogę na nim słuchać,oraz używałem chwile 4s gdzie dźwięk również mnie zachwycił. zmiana telefonu na razie nie wchodzi w gre,zakup taczki 5g rownież. Dlatego moje pytanie brzmi czy touch 4G jest słabszy dźwiękowo od 5g? 4G mogę kupić do 300zł na allegro także jest to jakieś wyjście. Używałbym go i na cal i na e10.Jeżeli wy powiecie że 5G zaserwowało przeskok technologiczny w dziedzinie dźwięku to raczej poczekam aż stanieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi to bardziej chłodniejsze przeważnie, T4G to trochę inna bajka, więc jeżeli nie podoba Ci się granie S3 (choć grajkiem jest dobrym), to iPod będzie w sam raz. Jego brzmienie jest cieplutkie jak świeże bułeczki, ciemne i z doskonałym dla mnie bassem. Sam mam podobny zestaw, co Ty (jedynie One S jako drugi player + AH-D1100) i zestaw CAL! + T4G powoduje u mnie wielki zaciesz na twarzy przy słuchaniu dubstepu. Przerobiłem trochę już telefonów i moim zdaniem żaden nie gra tak, jak taczka. Mimo, iż mój obecny telefon nie najgorzej radzi sobie ze słuchawkami, to jednak 4G najbardziej wpasował się w moje gusta.

 

Do 5G nie porównam za bardzo, bo słuchałem może z 10 minut jazzu na przemian z iPadem i iPod wydał mi się jakiś taki 'lekki', wydawałoby się nawet, iż 4G jest trochę ciężki.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba i porównywałem, róznice są naprawdę minimalne w sposobie grania toucha 4 i 5. Prawie nie do wychwycenia. Jakbym miał wybierać player stricte do muzyki to byłby to touch 4. Piątka niczym nie zachwyca poza kamerą i szybkoscią która do muzyki nikomu nie potrzebna. A i ten denerwujący brak czujnika światła w 5 w nocy daje się we znaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli porownanie toucha 5g do nano 6g Ci cos pomoze to nano jest zdecydowanie cieplejsze. Basu jest wiecej i jest mniej kontrolowany. Touch 5G w tym porownaniu wydaje sie byc "bardziej zwinny". Basu jest mniej, jest on duzo lepiej kontrolowany jednak jesli potrzeba gra zdecydowanie mocniej. Na moich bylych denonach C452 wysokie tony mniej dawaly popalic, nie byly takie ostre.

 

Jesli przyjac, ze na moich ibecnych denonach C101 jakos jeszcze mozna sluchac 5g tak po podlaczeniu ich do nano jest calkowita porazka. Bardzo lubie gdy jest duzo basu jednak takiej ilosci nawet ja nie trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności