Skocz do zawartości

Jak zdjąć pady? Philips SHL 5605


blona5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety problemem w moich słuchawkach philips shl5605 jest nieczyste brzmienie spowodowane prawdopodobnie wadliwym jackiem. Ponieważ żyły w tych słuchawkach są cienkie jak sik komara, raczej nie będe podejmował się rejackingu tylko od razu wymienię kabel.

Problem w tym, że pady w tych słuchawkach sprawiają wrażenie zrobionych z "jednego kawałka tworzywa" i na prawdę nie wiem jak miało by wyglądać dostanie się do przetworników.

Może ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno chwycę i wyciągnę te pady (trochę poszłu po próbie wyrwania), to wszystko wskazuje, że nie umieszczę ich w położeniu wyjśćiowym. Poprostu skóra jest mocno dociśnięta plastikiem zewnętrznym, znajdującym się od zewnętrznej strony słuchawki.

Fragment, który spróbowałem wyciągnąć, nie wraca na swoje miejsce :( więc chyba jest jakiś inny myk, którego z tego filmiku trudno wyłuskać.

Być może trzeba podważyć i wyjąć te zaślepki z logiem philipsa; tam może jest jakiś rodzaj mocowania pałąka do słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tańszych modelach słuchawek taką gąbkę musiałem upychać jakąś wsuwką, dłutkiem lub czymś tego rodzaju. Naciąga się materiał w miejsce, a następnie czymś cienkim wpycha między plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuje temat i wyjaśniam.

 

Aby założyć pady na SHL5605 należy.

 

1. odkręcić 4 śrubki, którymi przykręcona jest obudowa przetwornika do korpusu,

2. zdemotnowany przetwornik wraz z obudową, trzymając głośnikiem do siebie, pozbawić zewnętrznej krawędzi odpinając cztery zatrzaski - przetwornik wraz z własną obudową wysuwa się magnesem do tyłu,

3. przetwornik z obudową przykręcić do korpusu,

4. na ściągniętą wcześniej zewnętrzną krawędź nałożyć pady, płaską część wkładając do wnętrza - na niej opiera się gąbka z wnętrza pada. Dla ułatwienia szef materiału ustawić w pogłebionym kanale obudowy,

5. całość przyłożyć do korpusu, w/w kanałem w miejscu, w którym wychodzi kabel - ową krawędź do obudowy przetwornika można zamontować tylko w jednej, wyjściowej pozycji,

6. naciągnąć zewnętrzą krawędź materiału pada na wewnętrzną krawędź korpusu (tak, aby krawędź materiału pada znalazła się między zewnętrzną obudową a całym padem,

7. całość delikatnie docisnąć w 4 miejscach, w których znajdują się wcześniej ściągane zaczepy.

 

Być możne operację można wykonać bez odkręcania przetwornika. Gąbkę polecam odpowiednio ułożyć wewnątrz pada.

 

Powyższą operację wykonałem na własnych słuchawkach parę godzin temu. Nie ma innego sposoby aby sobie z tym poradzić, szczelina, w której mieści się krawędź materiału pada jest zbyt wąska aby ją tam ową krawędź tam wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności