Skocz do zawartości

Aktywne kolumny do pokoju 14m2


SgtMattBaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam : )

 

Poszukuję aktywnych głośników które będą współpracować z Audiotrak Dr.Dac DX TE. Pokój ma 14m2 i jest w kształcie prostokąta. Kwota jaką chcę przeznaczyć jest dość elastyczna, najchętniej zmieściłbym się w £200 (1000zł) ale jeżeli jest warto to propozycje do £400 są akceptowane.

 

Od razu muszę zaznaczyć że raczej nie interesuje mnie opcja wzmak + pasywki, DIY też odpada. Głośników i tak będę używał tylko w weekend, nie oczekuję też od nich wiele, wystarczy że będą wyglądać i brzmieć przyzwoicie. Kupuję je również po to by były elementem wystroju więc kontrowersyjny design raczej odpada.

 

Idealne dla mnie brzmienie to podbita góra, lekko cofnięta średnica i przeciętna ilość basu ale koniecznie dobrze kontrolowanego. Muzyka jakiej słucham to głównie ballady z mocnym kobiecym wokalem, koreański pop (myślcie co chcecie ja uwielbiam ;p) oraz dark electro, martial industrial.

 

W temacie głośników kompletnie nie ''siedzę'' bo zdecydowanie jestem słuchawkowcem. Jedyne co przyszło mi na myśl to Microlab Solo 7C, pomyślałem jednak że w moim budżecie na pewno znajdę coś lepszego. Pogrzebałem trochę i trafiłem na Audioengine 5+, niestety nie mam możliwości odsłuchu. Cena do zaakceptowania, wszędzie wyrażają się w samych superlatywach i już miałem je kupować gdy trafiłem na pewien temat na zagranicznym forum (niestety nie mogę go ponownie zlokalizować). Komuś o podobnych preferencjach dźwiękowych polecono zainteresowanie się monitorami studyjnymi, z modeli które mu polecali wpadł mi w oko M-Audio BX8. Zawsze myślałem że czy to słuchawki czy też monitory studyjne to dźwięk do bólu płaski. Jednak ponoć w tej kwocie żadne monitory studyjne nie mają idealnie płaskiego dźwięku i nadają się do codziennego słuchania muzyki.

 

A więc czy któreś z tych kolumn są warte uwagi? Co innego byście polecili?

 

Załączam schemat mojego pokoju z tym jak planuję rozmieścić głośniki, czy jest ono poprawne? Głośniki chce mieć na stojakach bo na biurku miejsca i tak brak a poza tym chyba akustycznie lepiej?

 

Z góry dziękuje za pomoc : )

aaa.jpg

Edytowane przez SgtMattBaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do upadlego bede je proponowal :D.

http://midi.pl/Studio-k208/Kolumny-studyjne-k182/YAMAHA-HS-80-M-monitor-aktywny-p1410.html

 

A jak masz wiecej kasy, to laduj sie w te :P, sam bym bral, gdybym stal pod podobnym wyborem, nowe ok 4tys.

http://allegro.pl/mackie-hr824-i3334071300.html

 

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze sklepu z monitorami studyjnymi. Tych Yamaha HS80 akurat nie mieli. M-Audio BX8 Deluxe w porównaniu do KRK RP5 wypadły nico lepiej. Basu było mało ale sprzedawca mówił że w wersji ''D2'' jest go więcej, wtedy dźwięk by mi nawet odpowiadał :) . Jeszcze będę polował żeby gdzieś te Audioengine A5+ sprawdzić, jak się nie uda to chyba jednak te M-Audio będę kupował.

Edytowane przez SgtMattBaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności