Skocz do zawartości

Źródło do Pioneer SE-A1000 za 600-700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Titanium HD sobie odpuść, bo to ma 35,59ohm na wyjściu. Pionery ohm wiele nie mają, więc będzie kiepsko bardzo. Zgodnie z teorią dampingu słuchawki powinny być podłączone pod źródło/amp, które ma co najmniej 8 razy mniej ohm'ów.

 

Skoro głównie do gier, a nie muzyki - to Xonar nie będzie taki zły. Możliwość 7.1 w niektórych grach w pełni, da lepsze pozycjonowanie i wrażenie 3d, co dobre będzie szczególnie w shooterach online, czy horrorowych klimatach. No i więcej efektów w grach, bo Xonar ma bodajże odpowiednik EAX nowszego (przynajmniej kiedyś tak było, a czy coś się zmieniło jeszcze na plus nie wiem).

Poza tym w ST (i chyba STX) można wymienić opampy. Jak chcesz iść w oszczędność, nieznacznie gorsza jakość niż w ST na standardowych opampach to można też spojrzeć na Xonara DG i najlepiej wgrać unified drivers zamiast normalnych. Bo skoro gry głównie to nie trzeba tyle wydawać, bo różnice nie będą wielkie.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wewnętrzna koniecznie to ST/STX, różnią się:

-ST = PCI / STX = PCI-E

-ST ma możliwość załączenia dodatkowego panelu 7.1

-ST posiada zegar pomagający usuwać jitter (to najważniejsza różnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Xonar ma wymienne OPA, wiele osób pisze że stockowo gra ładnie, ale po wymiane OPa osiąga poziom sprzętu 2-3 x droższego, sam tego nie potwierdzę bo z niego nie słuchałem.

Tutaj masz info które może Cię zaciekawić.

http://www.techfanatyk.net/konfigurowanie-kart-xonar-ststx-przy-uzyciu-opampow/

 

 

p.s

Ciekawe w sumie czemu jestem jedyną osobą na forum, której mimo pisania, licznik postów nie nalicza :)

Edytowane przez Brodaczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że lepiej będzie jak kupię coś zewnętrznego. Słyszałem, że pioneer SE-A1000 + FiiO E10 to jest minimum. Jakie jest maximum? Jaka karta zewnętrzna będzie miała ciepłe i przestrzenne brzmienie za ponad 500zł? Mogę dopłacić. Chcę wyciągnąć z tych słuchawek 100%.

Edytowane przez wiktork6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności