Skocz do zawartości

demko mojego projektu muzycznego


warlock

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nasza twórczość zasługuje na oddzielny temat bo póki co są to amatorskie nagrania ze "studia sypialnia" :lol: Niemniej jednak będę bardzo wdzięczny za opinie czy tego typu muzyka komukolwiek się podoba.

 

Formujemy właśnie z kumplami zespół, Second Sight Project, zaczynamy powoli ogrywać na żywo wszystkie nasze pomysły. Póki co mamy jedno robocze demko. Nie mamy tekstu do tego kawałka wiec kumpel po prostu zaimprowizował słowa po angielsku, mam nadzieję że taki zabieg zostanie wybaczony :D Gram tutaj na wiosłach, kumpel śpiewa, nie mamy jak nagrać naszej perkusji więc skorzystaliśmy z dobrodziejstw podstawowych sampli

 

1. Intro / Hide and Seek

A tutaj nasze starsze nagranie, nasz kolega tłukł się na darbuce ;)

2. Blues for the Burning Sands

 

Wybaczcie że tak na forum z tym wyjeżdżam, ale gdzieś trzeba dostać feedback (za który będe bardzo wdzięczny) ;) Pozdrawiam!

Edytowane przez warlock
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacząłem słuchać myślałem że to coś będzie z sampli w Music Maker poskładane. A tu lata 80 wracają.

Niezłe, niezłe jak na domowe warunki. Brzmi jak nie polskie.

Podoba mi się wokalista, już go lubię a co do perkusji to przydałby się wam na pewno mój ulubiony perkusista z Rush Neil Peart.

Trochę by was ożywił bo to taki mroczny kawałek ale taki w zamyśle chyba miał być. Naprawdę super, fajnie że się pokazaliście. Trzymam kciuki i proszę o więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Fajne, wokal rzeczywiście bardzo dobry chociaż bardziej mi (i może jemu) pasuje ta tonacja w zwrotkach niż ta w refrenie - może po prostu nie mógł zbyt głośno ryknąć ;-)

Jak dla mnie trochę chaosu się wkrada we fragmencie po pierwszym refrenie (od 1:33 do 1:53) gitary się przykrywają nawzajem i odnosi się wrażenie, że grają trochę nierówno - jakby lekko przesunięte w czasie wobec siebie.

Ale ogólnie miło się słucha ...

Tak trzymać.

Edytowane przez jupiterpm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, dziękuję za odsłuch! :) Nagraliśmy coś nowego, tym razem pod zmienionym szyldem (znajomy zaproponował nazwę UMBRA, na razie się przyjęło ;)) podobnie jak w przypadku poprzedniego numeru tak i teraz nie mieliśmy tekstu, wokalista musiał coś zaimprowizować, dla zainteresowanych: Bad Intentions

 

Bardzo proszę o feedback!

Edytowane przez warlock
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie kawałki, a na dowód wrzuciłem dzisiaj do Czego słuchasz w tym momencie?

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gIjjAMRwMKM#at=53

 

Pierwsze 55 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się spsuło, linki z 1. posta nie działają. A szkoda, bo Bad Intensions brzmi bardzo dobrze. Ładny, staroszkolny wokal. Momentami przypomina mi R. Jenningsa z Haken, ale to takie luźne skojarzenie.

Wokal słabszy w ostrzejszych momentach, definitywnie musi jeszcze trochę pracy włożyć. Spokojniejsza wersja jest super.

 

Podoba mi się praca gitar. Konkretnie, ale i ładnie.

I gdzie jest bas?!

 

Oczywiście nieco bym "przearanżował" ten kawałek. Ale to i tak wersja robocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogę edytować pierwszego posta, zmieniliśmy nazwę projektu więc siłą rzeczy stare linki nie działają...

 

Wrzucam poprzednie kawałki dla chętnych! :)

Blues For The Burning Sands

 

Intro/Hide and Seek

 

 

I gdzie jest bas?!

Jeśli w końcu skłonimy jakiegoś basistę do zagrania z nami, wtedy powinniśmy wspólnie opracować jakieś partie basu, chciałbym żeby nowy muzyk spróbował zaproponować coś od siebie ;)

 

Dziękuję Panowie za opinie, naprawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety moje obecne możliwości mikserskie (i sprzęt) nie bardzo pozwalają na lepszą jakość dźwięku ;)

 

Dla zainteresowanych - nowy kawałek!

 

4. Umbra - Mortal Man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszelkie ciepłe słowa od Was płynące ;) Nie próżnujemy - nagraliśmy nowy numer, zdecydowanie najbardziej rockowy ze wszystkich:

 

05. In My Mind

Edytowane przez warlock
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, włosy staja na plecach. To zasługa wokalisty, lubię go słuchać. :)

Kawałek wreszcie trochę żywszy, ma swoją historię i dramaturgię z fajną solówką.

Macie już perkusistę?

Kiedy płyta? Kupił bym chętnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koncerty prawdopodobnie wystartują od przyszłego roku jak tylko skompletujemy ekipę :)

 

Panowie, serdecznie dziękuję za feedback ;) A teraz gratka dla fanów :D
Zebraliśmy wszystkie nasze kawałki w formie mini-albumu demo i wrzuciliśmy na bandcampa. Każdy numer poddaliśmy masteringowi, więc całość powinna brzmieć zdecydowanie lepiej.
Album można odsłuchać albo ściągnąć z bandcampa w wybranym przez Was formacie (np. flac lub mp3) :). Żeby pobrać album wystarczy wpisać kwotę 0zł ;)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem cholernie wdzięczny za każdy odsłuch i każdą opinię ;) A że ktoś to ściąga to już w ogóle kosmos ;)

 

W miarę to brzmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nagrywaliśmy na najbardziej podstawowych sprzętach jakie się da, prymitywny interfejs USB, średniej klasy mikrofon i wyjście OUT z cyfrowego wzmacniacza/cyfrowe wtyczki VST. Musieliśmy wycisnąć wszystko co się da z tak podstawowego wachlarza sprzętowego, niestety nie brzmi to tak jak mieliśmy to w głowach, ale pewnych barier nie przeskoczymy na obecnym etapie ;) Mastering też zrobiliśmy sami w Reaperze, ale to jest skomplikowana sprawa całościowo, dopiero się tego uczymy ;) Woleliśmy przyjąć podejście "mniej znaczy więcej" i nie przedobrzyć z poprawianiem miksu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla tych, którzy o nas nie zapomnieli i mają cierpliwość do dalszego odsłuchu :D

 

Nagrywania w domowym zaciszu ciąg dalszy, tym razem spłodziliśmy instrumentalny kawałek o prog-rockowych ambicjach :D

 

Będę bardzo wdzięczny za feedback, zarówno co do samego miksu jak i aranżacji.

 

Umbra - Room 101: Part I - https://soundcloud.com/projektumbra/umbra-room-101-part-i

 

I jeszcze link do fejsa zespołu :)https://www.facebook.com/projektumbra

Edytowane przez warlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności