Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki pod Audigy 2ZS


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czym spowodowane są sybilanty na mojej audigy 2ZS. Muzyki słucham na Genius 2000x i Philipsach SHP2500 (planuję upgrade), w obu przypadkach polskie utwory kłują w uszy swoim syczeniem, nie wiem czy to wina mojego słuchu czy może karty dźwiękowej? Chociaż po podpięciu słuchawek do Nokii 5800 nadal syczy. Karta napędzana driverami PAX'a + foobar2000 + ASIO + 320kbps, syczy. Może mam przewrażliwiony słuch na tym punkcie? W każdym razie planuję zakup nowych słuchawek w cenie do 200zł. Moją uwagę przykuły Superluxy 681(również EVO) oraz CAL!. Pierwsze podobno nieco chłodne, przy czym bardzo szczegółowe. Drugie cieplejsze, z charyzmą, ale ze słabszą górą. Co zagra najlepiej w tym przedziale na mojej karcie? A może warto się zastanowić nad jej wymianą? Priorytetem są tony średnie i wysokie dla muzyki rock i metalu.

Edytowane przez aroaro1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie przewrazliwiony. Jakies 97% nagrań jest kiepsko zrealizowanych i zmasterowanych, wiec nie ma co sie dziwic. Jak znajdziesz cos gdzie nie slychac sybilantów to zawsze polecaj, bo to w dzisiejszych czasach już perełki (zwlaszcza rock/metal!). Co do HD681 nie polecam, tam bedzie cie to jeszcze bardziej denerwować. CAL juz raczej bardziej, chociaz w dzisiejszych czasach juz ponoc nie są te same co kiedys (niewiem na ile mozna temu wierzyć).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też trochę o tych Shure, ale chyba wolałbym raczej jakieś pół-otwarte rozwiązanie, nie wiem czy w tym przedziale można się spodziewać czegoś w miarę sensownego. I tak karta... chyba powinienem ją wymienić. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic3arena, właśnie to była jedna z opcji, którą rozważałem., widziałem je już gdzieś w jakimś polskim sklepie za 220zł. Jak narazie trochę drogo w porównaniu do hd681. Trzeba poczekać na wysyp na allegro, wtedy cena powinna trochę spaść. Na ebayu można je już dostać za 44.99$ i to już jest kusząca cena.

Edytowane przez aroaro1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

xtomashx, mógłbyś coś więcej napisać o tym zbiorowym zamówieniu? zaciekawiłeś mnie. :)

 

Exton, tak jak piszesz, audigy bez wzmacniacza może mieć problem z napędzeniem.

 

ratajczak, jeżeli zdecydowałbym się na 681, to jedynie wersja EVO wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności