Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne do ok 700 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup zamkniętych słuchawek nausznych do około 700 zł. Jak dotąd używałem Beatśów Pro (i może jestem jakiś głuchy, ale ich brzmienie mi się podobało), ale teraz szukam czegoś bardziej "wyrafinowanego", żeby mieć z Beatsami porównanie. Słuchawki będą używane zarówno do komputera jak i do telefonu (iP4, SGN2), tak więc muszą być tolerancyjne. Druga sprawa to wygoda: chciałbym aby słuchawki mniej uciskały głowę od Beatsów i najlepiej były plastikowe (czyli lżejsze). Trzecia sprawa to dźwięk, chciałbym aby słuchawki miały mocny, nisko schodzący bas, ale jednocześnie nie zalewający reszty pasma. Słucham rocka, Hiphopu i troszkę popu i reggae. Z góry dzięki za pomoc.

 

PS. A może w ogóle nie warto kupować tych słuchawek? No bo szczerze przyznaję, że chcę kupić je tylko z ciekawości czy beatsy faktycznie grają tak beznadziejnie. I nawet jeśli grają za powiedzmy 50% swojej wartości to jest to 800 zł, czyli nadal więcej niż teraz chcę przeznaczyć na konkurencję :D No więc jak myślicie: te słuchawki zagrają lepiej niż Beatsy Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath-m50 całkiem fajne, poczytam o nich, dzięki za propozycję :)

@antyGMO- jak dołożysz mi do nich drugie 7 stówek to bez zastanowienia kupię :D

Może jeszcze jakieś propozycje? Bo lubię mieć z czego wybierać. A jak z Denonami AH-D1100? Słyszałem kiedyś, że grają one identycznie jak cztery razy tańsze CAL!. Czy to prawda?

 

Edit: a gdybym troszkę zmienił wymagania i zechciał słuchawek z aktywnym wyciszaniem? Znalazloby sie cos dobrego (nawet kosztem dzwieku)?

Edytowane przez Apple fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath-m50 całkiem fajne, poczytam o nich, dzięki za propozycję :)

@antyGMO- jak dołożysz mi do nich drugie 7 stówek to bez zastanowienia kupię :D

Może jeszcze jakieś propozycje? Bo lubię mieć z czego wybierać. A jak z Denonami AH-D1100? Słyszałem kiedyś, że grają one identycznie jak cztery razy tańsze CAL!. Czy to prawda?

 

Edit: a gdybym troszkę zmienił wymagania i zechciał słuchawek z aktywnym wyciszaniem? Znalazloby sie cos dobrego (nawet kosztem dzwieku)?

denony ah-d1100 to najlepszy zakup jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci. Mam i powiem tylko ze dla mnie bomba hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ath-m50 całkiem fajne, poczytam o nich, dzięki za propozycję :)@antyGMO- jak dołożysz mi do nich drugie 7 stówek to bez zastanowienia kupię :DMoże jeszcze jakieś propozycje? Bo lubię mieć z czego wybierać. A jak z Denonami AH-D1100? Słyszałem kiedyś, że grają one identycznie jak cztery razy tańsze CAL!. Czy to prawda?Edit: a gdybym troszkę zmienił wymagania i zechciał słuchawek z aktywnym wyciszaniem? Znalazloby sie cos dobrego (nawet kosztem dzwieku)?
denony ah-d1100 to najlepszy zakup jesli chodzi o stosunek ceny do jakosci. Mam i powiem tylko ze dla mnie bomba hehe.
A miales porownanie do CAL? Bo gdzies słyszałem że te Denony to sa praktycznie te same sluchawki, tylko logo inne. Ustosunkuje sie ktos do tego i innych pytań?

 

Przypomnę się ze swoim tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D1001 i cal! To to samo a denon d1100 podobno bardzo slabo wykonane i wrzucanie w nie wiecej niz 300zl nie ma sensu.

 

Ath m50 lub beyerdynamic custom one pro.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo w tych sluchawkach potrzebne ci aktywne wyciszenie...

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, calkowicie nie chodzi o bajer. Tak spontanicznie rzuciłem hasło, być może faltycznie to bez sensu ;) D400- za mocno świecące, więc odpadają.

A co myślicie o Denonach AH-D340? To juz wyższa półka, ale w salonach denona jest teraz promocja (-VAT) więc od biedy byłoby mnie na nie stać :) Słuchał ich ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się przez te kilka lat mało pomocni zrobiliście ;) No ale nieistotne. Kupiłem w cenie 850 zł Denony AH-D340 i naprawdę bardzo mi się spodobały. Zrozumiałem tez, że Beatsy wcale nie grają źle. Grają po prostu inaczej. Wcześniej rozważalem ich sprzedaż, teraz jednak stwierdziłem ze sobie zostawię i jak od czasu do czasu będę miał ochotę na prywatną dyskotekę z jakimś basowymm kawałkiem to napewno po nie sięgne ;) Denony grają jednak niesamowicie czysto i dokładnie. Po prostu słychać, że jest to już wyższa półka nastawiona na realistyczne oddawanie dźwięku. Tutaj po prostu nie ma zniekształceń i jest to po prostu miód na moje uszy. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że słuchawki za 3000 mogą tak zagrać, a co dopiero "jakaś tam taniocha za niecały tysiąc" :D

Przy okazji odkryłem nowy rodzaj basu. Bo tutaj jest to calkowicie inny świat niz głuche łupanie w Beatsach (które swoja droga w niektorych sytuacjach też mi się podoba). Tutaj mamy do czynienia ze znacznie subtelniejszym, ale bardzo chrupiącym i satysfakcjonującym niskim rejestrem.

Podsumowując;: słuchawki to jak dla mnie istne cudo. Są to moje drugie słuchawki Denona (wcześniej mialem od nich jakieś tansze dokanałówki) i drugi raz ta firma mnie nie zawodzi. Naprawdę zapracowali sobie na taką renomę i pomimo że cenią się wysoko, warto tymi pieniędzmi zasilić ich konto, a już szczególnie jeśli w zamian otrzymujemy takie perełki jak D-340 ;)

 

PS. Jesli macie jakieś pytania dotyczące tych sluchawek- zapraszam. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Nikt ci nie pomaga bo w czym ma ci pomoc jak ty tylko jakies wybrane bajeranckie denony albo beatsy i koniec. Komu chce sie kłócić i dochodzić swojej racji jak to nic nie da.

 

To, ze mówisz o beatsach pozytywnie porównując je z denonami nie świadczy zbytnio dobrze ani o tobie ani o sluchawkach.

 

Dla mnie wydanie na słuchawki o 50-100zl drożej niż zakładalem to bardzo duzo, a kupowanie czegoś drożej co jest gorsze od czegoś w niższej cenie jest nie do pomyślenia.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem wyraźne pytanie. Odpowiedziałeś mi jedynie ty i to bardzo lakonicznie, niewiele mi to pomogło. Przy okazji naucz się czytac ze zrozumieniem: wyraźnie napisałem, że Beatsy grają INACZEJ. Generalnie Denony grają znacznie lepiej, ale w niektórych kawałkach duża ilość gluchego basu tez jest dobra i tutaj siegnę po Beatsy. Skoro Denonów nie słuchałeś to się nie wypowiadaj bo z tego co widzę nie masz pojęcia jak się mają do innych słuchawek. Obraza kurna majestatu, że kupiłem co innego niż mi polecał -,-

Edytowane przez Apple fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie recenzje akg k181dj lub np. jts hp525 i nawet Cal! Skoro twierdzisz, ze nie miałem dobrych sluchawek ( to, ze nie miałem drogich nie znaczy, ze nie miałem dobrych ). Muzyki słucham w mp3 320 czasem Flac. Słuchałem tez np. Beats studio i w porównaniu do ath sj55 jakoś mnie nie powalily. Denony nie mogę byc złe bo to nie monster, ale moim zdaniem za tyle kasy mozna mieć cos lepszego.

 

Tyle z mojej strony.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem ze nie miałeś dobrych sluchawek? Stwierdziłem tylko, że nie słuchałeś Denonów. Przeczytaj sobie recenzje tych Denonów. Jesli nie wierzysz mi, to moze uwierzysz ekspertom. Jeszcze 2 nieścisłości:

1) Pro a Studio to całkiem inna bajka. Wszedzie piszą, że o ile Studio to szajs, to Pro juz zdecydowanie bardziej dają radę.

2) nie myl Monstera z Beats bo teraz to już całkowicie inne firmy. Monster ma na koncie kilka dobrych modeli słuchawek (choćby Turbiny) i prezentuje sobą jednak trochę co innego niż Beats.

Idiotą nie jestem, na rynku audio też się trochę znam (Beatsy też kupiłem z pełnią świadomości ich wad) i bardzo proszę abyś ze mnie takowego nie robił ;)

 

PS. Poza tym nie rób już z siebie takiego oszczędnego. Telefon za 3000 i tak cię zdemaskował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, ze idziemy na kompromis. A tak wgl to jednak beats to tez monster :)

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz nie (ale od dość niedawna). Na przykład na moich Beatsach kupionych w sierpniu zeszłego roku widnieje jeszcze logo monstera. Ale na nowszych egzemplarzach zamiast loga Monster jest napis "Pro". Po prostu Monster przestał utożsamiać się z marką Beats, ktora stała się samodzielną firmą (przykład: na stronie monstera nie znajdziesz ani słówka o Beats, oni maja własną stronę), której większościowym właścicielem jest bodajże HTC. Jak to wygląda od strony technicznej nie wiem, (może produkcja nadal zajmuje się Monster), ale z punktu widzenia prawa i komercji są to dwie odrębne firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podopnę się do kolegi tematu... Również poszukje słuchawek w tej cenie. Podłączone będą do uDAC Fiio E10. Słuchałem Grado SR60i i bardzo mi się spodobały. Chciałem pójść w tym kierunku i kupić Grado SR125i tylko nie za bardzo wiem co mogę sie po nich spodziewać w stosunku do SR60. Wiele osób poleca również Sennheiser HD 598 i Beyerdynamic DT770. Co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado nie słuchałem, ale podobno SR60i są pierwszym i ostatnim modelem, które grają w miarę neutralnie. Wyższe modele są już podobno bardzo ostre i krzykliwe. Nie mowie, że to źle bo może się podobać, musiałbyś sam je przesłuchać. Poza tym są podobno bardzo niewygodne (choć to w sumie też sprawa osobista). Grado to bardzo charakterystyczne słuchawki: pokochasz je albo znienawidzisz. Tak więc najlepiej idź do sklepu i je sprawdź, w ciemno nie kupuj bo mogą cię srogo zawieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności