Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do PC około 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzę, że temat wałkowany wielokrotnie więc napiszę krótko o co chodzi.

Nigdy nie zwracałem szczególnej uwagi na słuchawki, jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Kilka dni temu zepsuły mi się jakieś Grundig'a (wywaliłem dawno pudełko ale szukając w google doszedłem do tego, że był to chyba model GH 630).

Niewiele myśląc popędziłem do najbliższego sklepu i kupiłem nowe, też Grundiga jako, że z poprzednich byłem zadowolony. Okazały się totalnym szajsem, nie umiem tego wytłumaczyć w fachowym języku, ale zwyczajnie dźwięk jest zniekształcony, nieczysty i na maksa zły. To co słuchałem kilka godzin wcześniej na poprzednich. na nowych brzmi fatalnie. Po zdjęciu słuchawek z głowy i włączeniu tego samego na głośnikach od PC brzmi normalnie, na słuchawkach tragicznie. Nadają się tylko i wyłącznie do kosza. Postanowiłem więc, że tym razem zanim coś kupię zasięgnę opinii ludzi w temacie. Nie potrzebuje ich do zastosowan profesjonalnych, trochę zajmuję się montowaniem filmów chociaż amatorsko jednak tego co mam na uszach nie zdzierżę na dłuższą metę :) . Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale często z racji montażu tracków w stylu muzyki, która występuje zwykle w trailerach typu:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kk6RF0UPGEo

 

Przeczytałem recenzję AKG K518, niby wydaje się ok? Czy może celować w innym model?

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się taka anegdota gdy dziennikarz zapytał arcymistrza szachowego czy patrząc na szachownice widzimy to samo? , arcymistrz odpowiedział: tylko gdy szachownica jest pusta. Przypomina mi tą sytuację ;d

Nie korzystałem nigdy z profesjonalnego sprzętu czy czegoś lepszego niż "zwykłe" słuchawki jakich pełno po mediamarktach itp. więc nie wiem jak Ci odpowiedzieć. Wkleiłem te tracki bo na moich obecnych brzmią jakby były nagrane na suszarce, a do wczoraj brzmiały dobrze.

Na pytanie czy lubię bas odpowiem, że lubię oczywiście chociaż nie taki w stylu "łubu dubu" jednak nie wiem czy to coś Ci pomoże.

 

//Edit Widzę, że jeszcze w innych tematach ludzie zaznaczają jaki rodzaj. Chodzi mi o słuchawki, które zakrywają uszy.

Edytowane przez n00ber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie lubu dubu, to znaczy, że bass ma być dynamiczny ;)

 

Wolisz, żeby dźwięk był '3D' czyli szeroko dookoła Ciebie, czy raczej blisko?

 

Zakrywaja, dookoła uszu, czy mogą na uszach leżeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skoro nie lubu dubu, to znaczy, że bass ma być dynamiczny ;)"


Nie wiem czy pytanie postawione dobrze, ale mam zboczenie tego rodzaju dźwięku, po prostu go kocham :D. Chodzi mi o ten wybuch z 0;57-0;59 ( to jest dolny bass chyba tak? gdzieś coś takiego czytałem). Czy wybór rodzaju basu będzie miał jakieś znaczenie w tym przypadku?

 

 

"Wolisz, żeby dźwięk był '3D' czyli szeroko dookoła Ciebie, czy raczej blisko?"

 

Intuicyjnie wydaje mi się, że chyba blisko. Chociaż to zaznaczam, że intuicyjne nie mam jak porównać.

 

"Zakrywaja, dookoła uszu, czy mogą na uszach leżeć ?"

 

Tu jedyne czego jestem pewny to by zakrywały całkiem uszy. Takie są dla mnie najwygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie ustalmy, że jesteśmy przy 3 słuchawkach.

-CAL

-SJ55

-AKG K518 - ogólnie z tych trzech na najlepsze recenzje

 

Nie wiem co miałoby być kwestią decydującą. Jeśli ten bass to może jeszcze raz wrócę do kwestii preferencji muzycznych, czego słucham najwięcej i w czym chciałbym żeby to najlepiej brzmiało.

 

@kieko

Tak lubię ten dźwięk, ten jeden konkretny ale nie ma go dużo na codzien, najczęściej gdzieś przy montażu się z nim spotykam ale zawsze jest jako pojedynczy więc nie chciałbym nastawiać się na zakup czegoś tylko pod niego. Nie słucham prawie w ogóle techno, dubstepu i pokrewnych. Rocka ostatnio też rzadko. Najczęściej nie wiem jak to wytłumaczyć, muzykę filmową, coś z chórami, gdzie jest to specyficzne "aaaa" jak np. tutaj. o 1 min

 

 

Dużo muzyki klasycznej, pokrewnej od klasycznej itd. W tym chciałbym żeby to brzmiało szczególnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności