Skocz do zawartości

Bank energii , czyli jaka zewnętrzna ładowarka


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już i ogniwa i ładowarkę. Po testuję parę dni, i zrobię reckę tutaj.

 

Na razie mogę powiedzieć, że jest w miarę małe. Po dodaniu ogniw jest już ciężkie. Wykonanie jak na 30 zł- niezłe. Co do ładowania, czekam aż mi się rozładuje tel to wtedy mogę powiedzieć coś więcej, niż "ładuje". Koszt całkowity jaki mnie wyniósł- 58 zł (wliczam wysyłki ogniw do mnie)

 

Działa poprawnie? Chciałbym kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już i ogniwa i ładowarkę. Po testuję parę dni, i zrobię reckę tutaj.

 

Na razie mogę powiedzieć, że jest w miarę małe. Po dodaniu ogniw jest już ciężkie. Wykonanie jak na 30 zł- niezłe. Co do ładowania, czekam aż mi się rozładuje tel to wtedy mogę powiedzieć coś więcej, niż "ładuje". Koszt całkowity jaki mnie wyniósł- 58 zł (wliczam wysyłki ogniw do mnie)

Pochwal sie jakie ogniwa kupiles:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakie ogniwa- na światełka.pl :)

 

Xar:

 

Tak wszystko działa. Na razie za 1 razem jak naładowałem wszystko to tak wystarczyło mi na naładowanie: 1X ipoda video (od zera); 3,5 X raza Galaxy s3. Teraz patrzę co będzie za 2 razem. Większy tekst będzie, jak to dobrze przetestuje. Wybredny jest co do źródła ładowania- najlepiej łądowac te ogniwa przez kompa. Zasilacz od d3- naładował może tylko z 1/10. ładuje się sporo- tak z 5-6h (jak nie dłużej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jakie ogniwa- na światełka.pl :)

 

Xar:

 

Tak wszystko działa. Na razie za 1 razem jak naładowałem wszystko to tak wystarczyło mi na naładowanie: 1X ipoda video (od zera); 3,5 X raza Galaxy s3. Teraz patrzę co będzie za 2 razem. Większy tekst będzie, jak to dobrze przetestuje. Wybredny jest co do źródła ładowania- najlepiej łądowac te ogniwa przez kompa. Zasilacz od d3- naładował może tylko z 1/10. ładuje się sporo- tak z 5-6h (jak nie dłużej)

 

Brzmi fajnie. Rzeczywiście długo się ładuje, ale na aukcji tej droższej wstawionej przez deadmau52 jest nawet napisane: "Charge time: about 8.5 hours by USB DC charger". To znaczy, że baterie kosztowały Cię 26PLN z wysyłką?

 

Co do źródła to wybredne pewnie dlatego, że taniutka elektronika i mało skomplikowany jest moduł ładowania; lepiej byłoby zaopatrzyć się w ładowarkę akumulatorów z prawdziwego zdarzenia.

 

A są takie, tylko na AA Ni-MHy? Bo mam takie cztery i ładowarkę do nich, chyba, że są dużo gorszym źródłem niż 18650 (nie znam się).

 

To co, ktoś jeszcze sobie zamawia z ebaya taką? ;)http://www.ebay.pl/itm/5V-3A-Output-2A-USB-18650-Battery-Box-Charger-Portable-Mobile-Power-Supply-/230823120536?pt=Battery_Chargers&hash=item35be214e98#ht_5970wt_1163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dużo gorszym- chociazby zobacz ile ma V taki aa a taki 18650 :)

 

tak łącznie mnie wyszło wszystko 58 złotych.

 

Masz rację. Nigdy nie miałem do czynienia z 18650, ale jak zobaczyłem porównanie wielkości obu rodzajów ogniw, to to już mi dało do myślenia... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest ładowanie do 1/10, ponieważ to moduł sterujący napięciem na akumulatorach (wyłączenie przy ok. 4,2V na ogniwie) steruje. Jeżeli podłączenie do komputera (input 0,5A 5V) ładuje prawidłowo to dobrze. Ładuje się dłużej, ponieważ jest co ładować, najlepszy jest bodajże prąd 0,5C. Zmagazynowana energia w AA jest o wiele mniejsza, li-ion ma dużo lepszy stosunek wagi do zmagazynowanej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności