Skocz do zawartości

Technics SA-GX130D a karta dźwiękowa


legions91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Na dźwięku znam się strasznie przeciętnie, więc wychodzę z pewnym pytaniem.

Lepiej wyszłoby mi gdybym zakupił przejściówkę 6,3mm - 3,5mm i używał owego wzmacniacza jako źródło mego dźwięku, czy lepiej wyjdę na zakupie karty dźwiękowej?

Z drugiej strony.. Czy jak owy wzmacniacz jest podłączony przejściówką 2x chinch > 3,5mm Jack do komputera z integrą to jest w jakiś sposób ograniczany? Z góry dziękuję za wyjaśnienie wszystkiego żółtodziobowi i pozdrawiam.

 

(Jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że z tą przejściówką 6,3-3,5 chodzi Ci o podłączenie słuchawek.

Jeśli tak, to sprawę musisz ocenić sam- organoleptycznie. Może być tak że wzmacniacz da Ci lepsze brzmienie niż Twoja karta dźwiękowa, ale wcale tak nie musi być.

Podłączenie które przestawiłeś nie ogranicza teoretycznie Twojego wzmacniacza. Jedyne o czym trzeba pamiętać to dostawienie odpowiedniej głośności na komputerze a regulowanie na amplitunerze. Niestety są to wszystko kiepskie rozwiązania. Ponieważ karta zintegrowana (którą pewnie posiadasz) oraz Twój amplituner nie zapewniają dobrego brzmienia.

W tym wypadku moim ulubionym rozwiązaniem jest użycie wzmacniacza słuchawkowego z wbudowanym dac.

Napisz jakie masz słuchawki i kartę dźwiękową, bo póki co mogłem tylko zakroić ogólnie temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie wiem czy kupić kartę dźwiękową. W tej chwili jadę na integrze.

Na początku w planach miałem zamiar kupić dźwiękówkę, ale potem zdałem sobie sprawę, że mam wzmacniacz i sam nie jestem pewien co zagra lepiej.

Słuchawki będą prawdopodobnie Superlux 669, jak uda mi się dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dźwiękówka na pewno popsuje Ci brzmienia, czy to słuchawek podłączonych do kompa czy do wzmacniacza. Ale finansowo lepiej wyjdziesz gdy kupisz wzmacniacz słuchawkowy z dac. Wtedy brzmienie będzie bez porównania lepsze. A amplituner który posiadasz jest tak właściwie mało warty jeśli chodzi o brzmienie, zwłaszcza jeśli chodzi o słuchawki.

Dac da Ci też dalszą możliwość rozbudowy zestawu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności