Skocz do zawartości

Maya U5 - nagły, ciągły szum


Freso

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, coś mój laptop jest niereformowalny.. ;) Obstawiam brak uziemienia w gniazdku i/lub zasilacz w laptopie. Karta idzie na zwrot albo sprzedaż, wolę swojego Realteka. Może jak kiedyś kupię jakiegoś innego laptopa to wrócę do Mayki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie, że w gniazdku nie mam uziemienia.. :E to może być powodem?

A uziemienie zrobiłeś ? Miałem majkę miesiąc i nie miałem z nią żadnych problemów , tym razem pokusiłem się o Prodigy Cube lub fiio E07k.

Uziemienie bardzo ważna rzecz , potrafi strasznie dokuczyć !!!

Nie doczytałem wszystkich postów :)

 

 

Czytałem o tym zerowaniu, podobno nie zawsze bezpieczne, wolę nie ryzykować, to jednak nie bateryjka 9V tylko odrobinkę więcej.. :D

 

U mnie takie uziemienie funkcjonuje już 6 lat , właśnie z ww względów czyli przez wszelkiego rodzaju sprzężenia , zakłócenia , w kratach dźwiękowych w laptopach które posiadałem :)

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj wyzerować gniazdko ? takie sztuczne uziemienie ;) Bolec połącz z minusem , może coś da.

K to ja się odezwe we wtorek i opowiem jak to u mnie jest

 

I jak tam testy ? Szumi czy nie szumi =)

Bo zastanawiam sie nad mayka ale widze ze duzy odsetek sie skarzy na to szumienie i ciekawi mnie od czego to zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro po 14 odbieram swoją Mayke i powiem tutaj co i jak, czy będę miał problemy na w miarę świeżym sprzęcie



Mam już Mayke, testuje ją właśnie . Póki co jestem mega zaskoczony. Dźwięk na połowe suwaka daje mniejwięcej efekt jak kiedyś na maxa. Scena stała się dużo szersza oraz dźwięki są lepiej odseparowane. Góra i środek bardzo fajne (lubie taki stosunek średnich do góry), bass jest zwięzły , nie ma takiego mocnego "walnięcia" , chociaż i tak dużo lepiej niż na integrze. Słucham dopiero z 15 minut i jeszcze żadnych szumów nie mam , później będe raportował dalej ;)

Edytowane przez niunius93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już Mayke, testuje ją właśnie . Póki co jestem mega zaskoczony. Dźwięk na połowe suwaka daje mniejwięcej efekt jak kiedyś na maxa. Scena stała się dużo szersza oraz dźwięki są lepiej odseparowane. Góra i środek bardzo fajne (lubie taki stosunek średnich do góry), bass jest zwięzły , nie ma takiego mocnego "walnięcia" , chociaż i tak dużo lepiej niż na integrze. Słucham dopiero z 15 minut i jeszcze żadnych szumów nie mam , później będe raportował dalej ;)

Dzięki za pierwsze relacje. Testujesz na komputerze stacjonarnym czy laptopie. Kiedy nie słuchasz muzyki tylko korzystasz normalnie z komputera(przeglądanie stron itp.) słychać jakieś trzask albo szum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to testuje na stacjonarnym kompie. Kiedy nie słucham muzyki to nie ma żadnych trzasków ani szumów, kompletna cisza. W sumie obawiałem się u siebie z tą Mayka bo mam z tyłu kompa 4 porty USB zawalone , z przodu 2 z czego 1 wolny i dwa zajęte w klawiaturze . Mayka właśnie pod klawe poszła obok podłączenia myszki pod USB , myślałem ,że jakoś kolidować to będzie ale póki co jest git. Jestem na prawdę zszokowany głośnością i wyrazistością dźwięku, magia normalnie ;)

 

@EDIT: Jedyną niedogodnością jest fakt ,wysyłania smsów w pobliżu Mayki , po prostu słyszymy jak "sms idzie" ;D Dzięki bogu ja esków nie pisze to i spokój mam ^^

Edytowane przez niunius93
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to testuje na stacjonarnym kompie. Kiedy nie słucham muzyki to nie ma żadnych trzasków ani szumów, kompletna cisza. W sumie obawiałem się u siebie z tą Mayka bo mam z tyłu kompa 4 porty USB zawalone , z przodu 2 z czego 1 wolny i dwa zajęte w klawiaturze . Mayka właśnie pod klawe poszła obok podłączenia myszki pod USB , myślałem ,że jakoś kolidować to będzie ale póki co jest git. Jestem na prawdę zszokowany głośnością i wyrazistością dźwięku, magia normalnie ;)

 

@EDIT: Jedyną niedogodnością jest fakt ,wysyłania smsów w pobliżu Mayki , po prostu słyszymy jak "sms idzie" ;D Dzięki bogu ja esków nie pisze to i spokój mam ^^

Dzieki za szybkie odpowiedzi :)

rozumiem ze na kossach porta pro testujesz?

mam nadzieje ze na moich Cal! bedzie rowniez niezle grala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wszystko testowane na Koss Porta PRO, jakimś audiofilem nie jestem więc może dla kogoś kto by się znał byłoby to złe granie (wcześniej ktoś wspominał ,że kossy porta pro do mayki to nie jest zbyt dobry wybór) , ale mi bardzo pasuje i jestem pozytywnie zaskoczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności