Skocz do zawartości

Głośniki komputerowe 2.0


Supreme

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie szukam drugich i długotrwałych głośników komputerowych 2.0 :)
Źródło jak na razie z integry ale miło widziane też opcje jakiegoś interfejsu zewnętrznego..?
Głośniki miałyby głównie grać elektronikę i rap ale też inne gatunki.

Moje biurko wygląda tak (http://pokazywarka.pl/c9jcmt/) od biurko do ściany jest ~ 3,5 cm przerwa.

Początkowo myślałem nad microlabami ale za wysokie gabaryty mają..ostatnio znalazłem Kurzweil KS40 A w promocji..i po dłuższym rozważaniu natknąłem się nad tymi modelami Modecom SHF 56U[176 x 190 x 285 mm] (albo)> Modecom SHF 80U[180 x 200,5 x 305,5 mm] tyle, że nigdzie nie można ich przetestować satrun etc. .. ;/
Zależałoby mi żeby owe głośniki nie były zbyt głębokie przy moich rozmiarach biurka ale jeśli je ustawie w po rogach po skosie to może będzie okej. Zastanawiałem się też nad zrobieniem małych półek na głośniki, żeby zostało trochę miejsca na coś np. na ruter? Jakie głośniki polecielibyście mi przy taki rozmiarach biurka i bliskiego odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modecom SHF 56 lub HF60 :) tylko te drugie to kolosy (pod wzgledem wagowym) i potrzebuja napedzenia,zreszta oba potrzebuja, wiec musialbys kupic wczesniej czy pozniej jakas dobra karte dzwiekowa :) od siebie moglbym polecic Edifier R1600T

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative raczej odpadają...
http://pclab.pl/art47656.html - tu recenzent rekomenduje(chyba przymrużeniem oka) Modecom MC-SHF56 spośród Microlab Solo 2C & Edifier R1600T Plus.
@sklerotyk Niepokoi mnie

 

"Jest to przykład odrobinę rozjaśnionego, okazjonalnie suchego brzmienia, w którym basu nie ma szczególnie dużo, a ten, co jest, potrafi dudnić."

Te HF60 są 2.1, a ja chciałbym 2.0 . Aktualnie jestem za SHF-56/U..
Mam pytanie czy dla bass-refleksu wystarczy przerwa ~3,5 cm od ściany, czy nie ma to aż tak wielkiego znaczenia?
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa odsłuchu, ponieważ głośniki stałyby dość blisko głowy - (0,5 m). Czytałem, że w przypadku Solo 2C odsłuch musi być przynajmije 1,5-2 m. ;)

Edytowane przez Supreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos co malo miejsca jednak potrzebujesz to moze byc np Logitech Z323 albo faktycznie te SHF 56 ^^ zalezy od ciebie SHF dzwiekowo beda dobre, ale generalnie musisz kupic wczesniej czy pozniej jakas lepsza karte dzwiekowa tak jak wczesniej wspomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat T20 to takie CAL! wśród głośników Creative - generalnie nie mają się czym pochwalić, ale te to jedne z najlepszych głośników w tym przedziale cenowym. Nie dość, że grają naprawdę fajnie, to jeszcze wszystko upakowane w małych rozmiarach - można spokojnie spakować w plecak i przenosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bliskiego odsłuchu nie ma sensu pakować kasy w kolumny - wierz mi, siedząc przy biurku usłyszysz niewiele więcej niż w takich T20, a zysk będzie nieproporcjonalny do wydanej ceny. Żeby wykorzystać potencjał już choćby takich Microlabów, musiałbyś je odpowiednio rozstawić i najlepiej zaopatrzyć się we wzmacniacz.

Jeżeli chcesz postawić je od razu przy ścianie, szukaj modeli z bass reflexem z góry/z boku/z przodu - inaczej musisz zostawić im trochę miejsca z tyłu jeszcze, żeby miało gdzie powietrze uciekać.

Co do Creativów - T40 wg wielu osób niewarte ceny, wcale nie grają lepiej od T20, a są większe i droższe. Nie wiem czym są dla Ciebie "dziwne kształty", ale głośniki mają grać, a nie wyglądać - przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę :P Zainteresuj się też Modecomami HF32 - bass reflex z przodu, można stawiać przy ścianie, jeszcze nie są ogromne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są rozmiary i brzmienie tych MC HF32? Modecom SHF 80U też mają bass refleks z przodu tyle, że są największe spośród innych głośników. ;) @sklerotyk Odpadają "wielgaśne" głośniki. Na moim biurku mogę postawić głośniki obok monitora albo w rogach skierowane do mnie pod kątem. Aktualnie mam dwa modele na oku: MC SHF 56U & Modecom SHF 80U..Dodam, że chciałbym mieć szeroką scenę w głośnikach. Czy te T20/40 posiadają?
@bachankas Czy na pewno mówisz o MC HF32, bo zdjęcia pokazują, że bass-refleks mają na tył?

Edytowane przez Supreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym w ogóle się różnią te Modecomy od siebie? Co to za nazewnictwo SHF/HF albo na końcu liczby jest dodawana literka U ? Te wyższe modele z "U" mają więcej funkcji można podłączyć iPoda etc. a poza tym?
Orientuje się ktoś gdzie będę mógł przetestować Modecomy w Warszawie?


EDIT: Byłem dziś w Saturnie i sporo mieli modeli marki Modecoma - byłem zdziwiony tym. Taki napływ tej marki.
A więc, Modecom SHF-56U/80U/120U - odpadają. Teraz albo HF-24 z bass-refleksem z przodu albo HF-32 z bass-refleksem z tyłu? Cena taka sama dla obydwu modeli w RTV AGD - 180 złoty. Na techfanatyk jest test głośników, a w nim model HF-32 który autor artykułu określa go "Głośniki te są mocniejszą wersją modelu HF-24."
Jeszcze znalazłem model HF-10 - rozmiarowo okej ale pasmo przenoszenia mnie szokuje 150Hz-20.000kHz?!
Chyba pokuszę się na te HF-24. Sam już sobie odpowiedziałem na pytanie z tego tematu ale chciałem zasięgnąć opinii. :) Jeszcze mam pytanie jak wygląda sprawa z tym bass-refleksem?

Edytowane przez Supreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie również polecę Creative T20. Na ich korzyść wpływa niewielki rozmiar i naprawdę dobra jakość dźwięku. Przy niektórych gatunkach muzycznych może brakować trochę mocnego kopa na bassie ale mimo wszystko według mnie był to jeden z najlepszych zakupów jakich dokonałem. Grają one dużo lepiej niż mój poprzedni zestaw 5.1, dźwięk jest lepiej kontrolowany. Dodam, że są to bardzo wytrzymałe głośniki, mam je od 5 lat i nic z nimi nigdy się nie działo. Kupiłem je w Saturnie w promocji za śmieszną cenę 119 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie również polecę Creative T20. Na ich korzyść wpływa niewielki rozmiar i naprawdę dobra jakość dźwięku. Przy niektórych gatunkach muzycznych może brakować trochę mocnego kopa na bassie ale mimo wszystko według mnie był to jeden z najlepszych zakupów jakich dokonałem. Grają one dużo lepiej niż mój poprzedni zestaw 5.1, dźwięk jest lepiej kontrolowany. Dodam, że są to bardzo wytrzymałe głośniki, mam je od 5 lat i nic z nimi nigdy się nie działo. Kupiłem je w Saturnie w promocji za śmieszną cenę 119 zł :D

Dokładnie, miałem geniusy theatry 5.1 i też grały gorzej od tych malutkich głośników. Niestety dałem mało co 2x tyle co ty ale nie żałuję.

Jedyna wada to dioda którą trzeba zakleić bo daje po oczach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to jak masz z tylu bas refleks to dobrze by bylo jakbys mial odsuniete od sciany okolo 20-30cm minimalnie. Jak masz z przodu to mozesz nawet przy samej scianie przystawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności