Skocz do zawartości

Jakie głośniki do 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż chciałbym sobie sprawić głośniki. Dlatego szukam jakiś dobrych nie za drogich oraz tanich. Co do karty dźwiękowej to nie mam wysokich lotów jest to integra realtek. Więc szukam jakiś głośników które rzekomo wykorzystają tę integrę oraz będą miały zapas gdybym zmieniał dźwiękową kartę. Cena to od 100 do 350zł . Na razie to plany więc chciałbym się dowiedzieć jak te głośniki stoją teraz. Przeznaczenie to filmy,gry oraz muzyka. Myślałem nad 5.1 ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modecom HF 100 duzo lepsze, jak masz miejsce na takie kolosy :) Konkurent dla Microlabów solo 7c, tyle ze wtedy zakupienie porzadnego DACa albo karty dzwiekowej to bedzie mus. Kto wie czy nawet wzmacniacz jakis by nie wchodzil gre

Edytowane przez sklerotyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za drogo do 100zł chyba można coś wydajnego/jakość bez jakiś bajerów nie potrzebnych . Chociaż rozmyślam jeszcze opcję wzmac + głośniki ale zobaczę czy coś złoże do dobrej kwoty. Tak czytam na innych forach nt co dobre a co nie. W każdym razie albo wezmę głośniki solo 6c/hf100.

P.S: hf100 - mówicie że to kolosy? Solo 7c to kolosy o 10 mm czy tam 12mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak duży masz pokój i z jakiej odległości będziesz słuchał tych głośników? Ja miałem Solo 7c w pokoju ~3mx3m i taki pokój jest po prostu za mały . Jeszcze pół biedy jak miałem głośniki ustawione za plecami po przeciwnej stronie biurka. Słuchanie z nich czegokolwiek w odległości mniejszej niż 1,5m to jakaś pomyłka. Dlatego je sprzedałem i kupiłem coś duuuużo mniejszego, co wcale nie brzmi jakoś gorzej (przynajmniej nie znacząco).

Jeśli te HF100 są rzeczywiście konkurencją dla solo7c to radzę się zastanowić. W ogóle dziwi mnie, że jeszcze nikt tego tu nie napisał. Microlaby Solo, tak jak większość 'sporych' głośników, są BARDZO podatne na rozmieszczenie. Jak je źle ustawisz to będą ****o grały- za przeproszeniem. A i solo 6c też nie są jakimś świetnym rozwiązaniem do bliskich odsłuchów, więc jeśli głośniki mają stać na biurku to lepiej rozważ coś mniejszego, albo jakieś monitory bliskiego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 17m/kw. Hmm.... z jakiej odległości ? Pewnie więcej niż metr ale nie 2 metry. Powiedzmy że gdzieś pośrodku czyli coś koło 1,5m w jedną i drugą stronę. Tak na oko xd Ale tak jak mówię. Jestem na drodze przecięcia się miedzy kolumnami komputerowymi albo amplituner + głośniki. Nie wiem właśnie w co iść.

Edytowane przez heros1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jakieś pomysły? Czytając sporo o tym połaczeniu wzmac/ampli + głośniki mnie to tak przeraża, że chyba zdecyduję się na jakiś sprawdzony zestaw 2.0 bądź 5.1. Ogółem fajnie by było gdyby owe głośniki były wielkości mniej więcej takich jak w wieżach. Czyli coś jak solo6c bądź hf100. Bo po raz setny kupować jakieś białe wielkości pilota od tv nie mam zamiaru. Ktoś poda godne przykłady do pomieszczenia ok 17m2 oraz tak do odsłuchu.ponad metra? Myślę że tak do 350zł?

Czy może zamiast dokładać do hf100 rozglądać się za jakąś wieżą?

 

Przeznaczenie : muzyka/filmy i gry.

Na razie zostaję przy Integrze Realtek HD Audio. ALC888 (który ponoć jest jednym z udanych kodeków ponoć xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... trudno będzie te solo kupić. Trochę przesadziłem z tym kupowaniem białych głośników któryś raz bo tak naprawdę miałem je jedne jeszcze od trzech konfiguracji sprzętowych wstecz xD. Więc chciałem je jakoś zmienić nie mówiąc o dźwięku itp. Dużo tych głośników, Wież czy tych rozwiązań typowo HiFi czyli ampli/wzmac + głośniki, że trudno się zdecydować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem. Ale tak jak patrzę to w przypadku tych konfiguracji wzmac+ głosniki czy tam ampli trza się znać nad lutowaniem :). Z czym u mnie niezbyt. Mógłbym rzec że nie mam w ogóle żadnego doświadczenia. Więc chyba się zdecyduje na zwykłe głośniki komputerowe. Mimo że solo 6c czy hf100 kusi to chyba takich ogromnych mi nie trzeba w pokoju o 17m2. Zwłaszcza że bedą stały raczej na biurku. Choć przewiduje zrobienie jakiś podstawek dla nich wtedy długość między nimi wydłuży się z 0,5-8m na około do 1,2-1,5m albo lekko więcej też na oko. Pewnie takie solo 6c i hf100 jest za duże na to? Więc hf60 wystarczy chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności