Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] dokanałówki do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Jestem użytkownikiem iRivera S100, do tej pory moim podstawowymi były (i są :)) słuchawki Audio Technica ATH-ES7. W związku z tym że już od jakiegoś czasu noszę się z zakupem czegoś mniejszego i łatwiejszego w przechowywaniu np. podczas podróży, padł wybór na dokanałówki.

Bardzo dawno temu miałem ep-630, które słuchałem z moim starym iriver'em T20 i moje spostrzeżenia które do dzisiaj pamiętam to dobre wytłumienie, mocny bas, ale niestety dominujący nad całością i niestety dudniący, nie wiem czy była to wina playera czy słuchawek albo braku synergii... nie wiem na ile od tego czasu zmienił się słuchawki tego typu i mój gust. :)

Poza tym chcę czegoś nowego w brzmieniu, nie mówię że moje ES-7'emki są złe, ale na swój sposób wydaje mi się że nie do końca się zgrywają się z S100, mogę się mylić, bo ani ze mnie audiofil a ucho już też nie najlepsze :) dla porównania np. na E30 mojej dziewczyny Audio Technica gra ciut inaczej, ma więcej mocy w basie, ale z kolei dźwięk wydaje się bardziej szary, ale jest też i dynamiczny, ponadto wokale są mniej czytelne niż w S100, na którym czasem właśnie brakuje tego wygaru od dołu (mam nadzieje że nie jestem typowym basofilem) i chyba zaczynam rozumieć co to jest ta scena bo właśnie niekiedy brakuje mi w nich tej przestrzeni. Przepraszam z góry za moje pewnie nie profesjonalne ujęcie dźwięku ale na tyle potrafię opisać moje odczucia.

Słucham różnej muzyki, ale w przewadze r'n'b pop czasem coś z folku i funky, ale zdarzają się też kawałki pojawiające się np. w top wszechczasów trójki więc czasem rock itp. Szukam w słuchawkach tej przestrzeni, czytelnego wokalu ale jednocześnie oczekuję mocnego, dynamicznego i niezamulonego dołu który jednocześnie nie zdominuje reszty.

Koszt myślę że do ok.200zł na razie moje typy to: SM E10/PL11, Brainwavz m2, jays a-jays one, nu force ne 600, cresyn c510e czy przekraczające koszt fishery audio eterna...

dzięki z góry za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony polecam fischer audio silver bullet. powinny sie sprawdzic w tych gatunkach. wiem co mowie, bo je mam ;) a co do synergii, to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zwróciłem uwagi na ten model ... nawet ma bardzo korzystne recki, tylko mam obawy co do kabla, zwłaszcza że pewnie zdarzy mi się czasem jeździć z tym na rowerze albo pobiegać ...

tylko czy cieplejszy iriver zgra się z ocieplonymi słuchawkami (popraw mnie proszę jeśli się mylę ?? :))

Edytowane przez blindmanad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś może nad mee SP51? Nie wiem czemu są tak często pomijane w zestawieniach, grają podobnie do ne 700, z troszkę przyciętą górą, ale za to bas możesz sobie dostosować do własnych wymogów, sam mam s100 i do niedawna miałem sp51, moim zdaniem to całkiem udane połączenie. A no i są wykonane duuużo solidniej niż te nuforce, mają praktycznie niezniszczalny kabel i metalową obudowę. Tylko nad tipsami trzeba myśleć, bo jak dla mnie stockowe strasznie niewygodne, ja na comply słuchałem cały czas. W ogóle to na prawdę nie rozumiem, czemu są wciąż pomijane, skoro na prawdę niezłe recenzje zgarniały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka brzmienia jest dość podobna, te shurki to też dość basowe słuchawki, ale sq shure na wyższym poziomie, dużo większa szczegółowośc i nie grają tak 'w głowie' jak mee. Ja jestem bardzo zadowolony z tej przesiadki. No i dla mnie sa wygodniejsze , podoba mi się sposob noszenia over the ear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odświeżam, bo czas na ostateczną decyzję:

 

dla powtórzenia player to s100

 

do wyboru cztery typy:

 

- FA silver bullet

- SM E10

- MEE SP51

- Brainwavz M2

 

 

???



a ponadto czy na s100 jest możliwa instalacja Rockbox'a ?? a jeśli tak, czy warto ??

Edytowane przez blindmanad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rb to sprawdź na oficjalnej stronie ale z tego co wiem to s100 nie ma na liście. Słuchawki jakie mogę ci polecić to altec leasing około 150 na znanym portalu aukcyjnym. Uzywalem ich z clipem teraz grają z ipodem video. Są to rebrand ue na pojedynczym przetworniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności