Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne portable do 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Nie owijając w bawełnę chciałbym zacząć swoją przygodę z słuchawkami nausznymi, a jako, że daleko do bycia mi ekspertem w tej dziedzinie chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze dobrych słuchawek na początek, czego szukać i ograniczyć jakby nie patrzeć spory wybór. Zaczynając od czynnika pierwszego chciałbym zamknąć się w cenie 750 zł, lepiej taniej, ale można jeśli będzie naprawdę warto lekko nagiąć :)

 

Postaram się udzielić jak najbardziej wyczerpujących informacji co do sprzętu na którym mają grać i jako dźwięku poszukuję.

1. Sprzęt z którym będą grać to Sony NWZ-A845, który wydaje mi się raczej zimno grającym playerem, przynajmniej na stockowych pchełkach. Te same pchełki w połączeniu z Cowonem E2 grały bardziej basowo i przyjemnie dla ucha.

2. Muzyka: praktycznie wszystko, m.in. jazz, rock, reggae, rnb, soul, dubstep, alternative, electro swing, koncerty live i akustyczne, odrobina klasyki

3. Charakterystka której poszukuję to raczej typowa v-ka, przynajmniej tak zawsze EQ dostrajam, nie powiedziałbym jednakże, że jestem bass heavy (chyba;)), ponieważ zależy mi na dobrej jakości dźwięku w każdym zakresie. Na pewno nie chcę, żeby basy zalewały mi pozostałe dźwięki. Obecnie w stockowych pchełkach+pianki Comply, trochę takiego ciepłego, soczystego basu mi brakuje, to co słyszę oceniłbym na punktowe i raczej zimne.

4. Miałem możliwość krótką, bo krótką, ale zawsze możliwość odsłuchu poniższych słuchawek, testowane na utworze Awolnation - Sail:

- Denon DN-HP500 - kompletna porażka, dźwięk jak z jakiś najtańszych słuchawek

- Bose OE2 - ogólnie lekko przyjemny, czysty dźwięk, ale brakowało mi w nich basu, i muzyka z nich jakoś nie cieszyła

- Denon AH-D400 - bez wzmacniacza nie porywały, jednak z załączonym zaczęły grać naprawdę przyzwoicie, niestety nie miałem czasu żeby bliżej się z nimi osłuchać, jednak chciałbym zrobić to w najbliższym czasie na większej liczbie utworów.

 

Pozostałe pytania:

5. Czy Denony D400 są warte swojej ceny? Prosiłbym w miarę możliwości o jakieś opinie i spostrzeżenia co do nich, bo jak na razie ciężko o pełne recenzje tego sprzętu, a opinii na ich temat jest sporo i to najczęściej sprzecznych

6. Jakie słuchawki mogą +/- spełniać powyższe kryteria?

7. I ostatnie, gdzie w Krakowie mógłbym dokonać odsłuchów różnych słuchawek, ponieważ nie chciałbym kupować za taką kasę czegoś w ciemno?

 

Dzięki bardzo wszystkim za pomoc,

 

Jeśli trzeba będzie coś doprecyzować to piszcie śmiało.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności