Skocz do zawartości

Cresyn CS-HP500


sheffunio

Rekomendowane odpowiedzi

Cresyn

 

Koreański producent, dotychczas najbardziej znany mi z produkcji bardzo dobrych zestawowych modeli słuchawek dousznych oferowanych z odtwarzaczami różnych marek którego od niedawna szeroka gama produktów począwszy od modeli dousznych poprzez dokanałowe aż do nausznych jest do nabycia w sieci sklepów mp3store.Przegladajac asortyment najbardziej zaciekawiła mnie seria hp kreowana jako portable zachowująca znakomite walory muzyczne.Słuchawkom z tej serii postanowiłem przyjżeć się bliżej a dokładnie modelowi CS-HP500

Pudełko-zawartość

Zdjęcie0020.jpg

Słuchawki zapakowane w słusznej wielkości stylowe pudełko którego nie trzeba otwierać w celu podejrzenia słuchawek które są zapakowane ponownie wewnątrz w dodatkową przeźroczystą wytłoczkę.Proces wypakowania zawartości nie sprawi nikomu żadnych trudności a pudełko można ponownie wykorzystać.

W kwesti dolączonych akcesorii standardowo skóropodobny pokrowiec oraz adapter.

Zdjęcie0025.jpgZdjęcie0026.jpgZdjęcie0031.jpg

Słuchawki-budowa

Zdjęcie0027.jpg

Składana konstrukcja pałąka oraz muszli piećsetek cresyna znana jest mi dobrze z modelu p372 denona ale również z innych choćby vivanco stosuje taki wiec nie jest tu zaskoczeniem napewno sprawdza się lepiej niż system stosowany w słuchawkach Akg.Muszle pomimo "chowania" się w pałąk ruszaja się troszkę w lewo i prawo poprawiając komfort podczas użytkowania, można je równiez obrocić padami na zewnątrz co przydaje się gdy wiszą na karku gdyż normalnie zaczepiają o brodę.Sporo ruchomych elementów które dosyć szybko się wyrabiają podczas wzmożonego ruchu czy poprawianiu ułożenia zaczynają hałasowac co z czasem zaczyna byc frapujace.Błyszczacy plastik na muszlach łącznie z lustrzanym wypełnieniem środka i ruchomej czesci pałąka powinien sprzyjać atrakcyjności słuchawek mnie sie nie podoba.Muszle są małe wielkości przeciętnego ucha Kowalskiego mieści się w nich 38mm przetwornik od którego uszy oddzielają miękkie pady pokryte nieznanym mi materialem napewno nie jest to skóra tym bardziej też nie coś w stylu popularnego ostatnimi czasy eko np alcantary.Kabel nie ma problemów z plątaniem się jest średnio sztywny co może powodować pękanie drucików w kablu który wyglada kiepsko dla słuchawek przeznaczonych do użytku w ruchu powinien byc solidniejszy z uwagi na szybsze zużywanie.

Wtyk to standardowy pozłacany jacek 3.5mm.

Cresyny wyraźnie przylegają do uszu pałąk na głowie jest lekko wyczuwalny wydaje się że niwielki ciężar słuchawek spoczywa nam wyłacznie na uszach.Pięćsetki trzymaja się pewnie podczas spaceru jazdy rowerem czy też rekreacyjnie biegu.Zamknieta konstrukcja nie sprzyja wentylacji w połączeniu ze sporym naciskiem zmusza do częstego zdejmowania słuchawek aby dać odpoczać uszom i podsuszyć pady co jakiś czas średnio zdejmowałem je co 30minut.Zdecydowanie nie nadają się do użytku wyłącznie domowego.Dzięki regulacji pałąka bez problemu pomieszczą różnego rozmiaru głowy.

Średnia izolacja nie poradzi sobie z dużym hałasem otoczenia aczkolwiek nie miałem z tym żadnych problemów muzyka w plenerze serwowana deczko glośniej niżeli w domu.

 

Brzmienie

Zdjęcie0053.jpgZdjęcie0054.jpg

Pół tysiąca godzin pracy przeplatanych odsłuchami pozwoliło dosadnie wygrzać słuchawki choć chyba bardziej zmysły.

Za źródło posłużą mi stary iRiver IMP 450 Samsung YP-P2 kilka płyt oraz przypadkowe dziurki 3.5mm w które udało mi się wpiać słuchawki.

Cresyny starają się zagrać naturalnie i miękko,przyzwoicie poukładana duża patrzac na pryzmat małych zamkniętych słuchawek scena prezentuje zagłębiony względem reszty pasm detaliczny ocieplony środek.Detalicznośc średnich tonów jest lekka, nie zasypuje zewsząd szczegółami natomiast wykłada w słusznej ilości stosunkowo łatwe do wyłapania mało uważnemu słuchaczowi jak ślizg palca po strunie gitary nie męczac go nadmiernie.Damskie wokale sa ugładzone wyczuwalna jest ich bliskość, kobiece szepty nabierają seksownego brzmienia.W zależnosci od źródła średnicy brakuje wypełnienia co bedzie mocno zauważalne przy słabszych odtwarzaczach gdzie zacznie wybrzmiewać zauważalnie pusto badż też głucho szczególnie owego charakteru nabiera perkusja choć obrywa się też meskim wokalom.Zagłębienie środka nie sprzyja separacji instrumentów przy natłoku szybkich okraszanych sporą ilością dźwieków robi się ciasno rozdzielczość oraz separacja notują wyraźny spadek i chociaż nie ma tragizmu wyraźnie ba zdecydowanie lepiej radzą sobie ze spokojniejszymi poukładanymi utworami.Gitary zarówno akustyczne jak i elektryczne mimo że nie jestem fanem gitarowego brzmienia wydaja sie być odzwierciedlone w sposób naturalny środek dobrze radzi sobie z lekkim graniem rockowym.Dobrze wyczuwa się fakturę średnicy.Wysokich jest mało są miekkie i lekkie, slabo sie rozciagaja wydaja się być ucięte w wyższych rejestrach nie obrazuja wielu informacji sa po prostu dopełnieniem średnicy dużym plusem jest brak sybilantow.Bas tu hp500 wypadaja conajmniej dobrze bas podoba mi sie najbardziej a to wszystko z racji raczej wyważonego basu pomimo i tak dominacji ale niewielkiej w wyższym rejestrze bez zbednego jego podbicia charakterystycznego w tego typu konstrukcjach zachowuje wyraźna cząstke niższego pomruku.Dzięki temu bas jest pełny i różnorodny.Uderzenie jest zwarte i dynamiczne ale bez zbednej agresji z dobrze wyczuwalna fakturą.Kontrola basu conajmniej dobra.Cresyny wydaja sie łatwe w napedzeniu zagraja z całego ogromu przenośnych odtwarzaczy niestety z odtwarzaczami o niskiej mocy zagraja poprostu zwyczajnie słuchawki wyraźnie potrzebuja dużej ilosci mW której potrafia przyjać na siebie dużo.Dzięki odpowiedniemu zastrzyku mocy nabieraja dynamiki i charakteru zyskuje zwłaszcza bas w parze ze środkiem gdzie pojawia się większa soczystość i miekkość oraz wypełnienie eliminujac głuchotę brzmienie staje sie bardziej muzykalne i żywe niestety to mija sie z celem zakupu słuchawek.

 

Kilka słów na koniec

 

Podsumowujac piećsetki cresyna to produkt dobry napewno wyglądem przyciąga uwagę może i powinien się podobać słuchawki są dobrze wykonane pomimo skromnych rozmiarów i kilku ruchomych elementów sprawiają wrażenie solidnych po złożeniu zajmują niewiele miejsca więc można je zabrać w prawie każdą podróż.Jakością dźwięku nie powalają słuchacza do ukazania pełni swych walorów muzycznych oraz rozwinięcia skrzydeł potrzebują solidnego wzmocnienia.Docisk muszli jest uciążliwy jednak w takich konstrukcjach to normalne i wiekszośc użytkowników tego tpu słuchawek zdążyła się już do tego przyzwyczaić choć chyba bardziej z tym pogodzic.Niewygórowana cena na tle konkurencji może sprzyjać podjęciu decyzji związanej z zakupem słuchawek.Produkt polecam osobom potrzebujacym małych mobilnych gdyż do użytku domowego zwyczajnie z racji niskiego komfortu się nie nadają naturalnie grających słuchawek w zastosowaniu do mocniejszych grajacych środkiem odtwarzaczy.

 

Słuchawki do testu dostarczył mp3store.

 

sheffunio

 

edit; literówka :)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam taką jedną uwagę... gdzie przecinki??! po pierwszym akapicie się zastanawiałem czemu mi się tak ciężko czyta przy drugim już się domyśliłem że chodzi o przecinki a dalej zwracałem uwagę już tylko na ich brak i zlewanie się zdań w jedno.... mniej więcej tak się to czyta ;) a szkoda, bo kawał dobrej roboty i się marnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką jedną uwagę... gdzie przecinki??! po pierwszym akapicie się zastanawiałem czemu mi się tak ciężko czyta przy drugim już się domyśliłem że chodzi o przecinki a dalej zwracałem uwagę już tylko na ich brak i zlewanie się zdań w jedno.... mniej więcej tak się to czyta ;) a szkoda, bo kawał dobrej roboty i się marnuje.

 

chyba się rozumiemy:P na początku zwalałem brak rozumianego tekstu na moje zmęczenie. Później zdałem sobie sprawę z tego, co mi dodatkowo przeszkadzało :) Poza tym, nie zachęciła mnie ta recenzja. Szkoda, ze nie ma zadnych porownan, chocby do tych p372, d310 czy tez moze AKG k518.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności