Skocz do zawartości

Nowy odtwarzacz i słuchawki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Na początku zaznaczę, że nie jestem żadnym audiofilem czy innym melomanem. Ot, po prostu lubię kiedy mi coś dobrze gra. 

Otóż mój clip + zaczyna się kończyć i generalnie postanowiłem rozejrzeć się z jakimś następcą. Planuję również kupić nowe słuchawki więc wszystkie swoje pytania zamieszczę w tym jednym poście. Jeżeli chodzi o odtwarzacz, to tak jak wspomniałem do tej pory użytkuję od dłuższego czasu Sandisk Sansa clip +. Teraz szukam czegoś, co zagra troszkę lepiej, co znów posłuży mi przez kilka lat. Budżet na odtwarzacz nie jest ogromny, planuję wydać ok 200 - 300 zł. Moją uwagę przyciągnął Xduoo X2, który na allegro, nowy, kosztuje 200 zł. Znalazłem też używanego Xduoo X3 za około 300 zł. Czy jakość dźwięku oferowana przez X2 będzie dużo lepsza od Clipa? Czy opłaca się dołożyć i kupić używanego X3? Może jest coś w tej cenie, co będzie lepsze od podanych przeze mnie modeli wyborem. Odtwarzacz nie musi być nowy, ale jest to duży plus Xduoo X2 iż taki właśnie będzie.

Co do słuchawek, na pewno grajek będzie współpracował z Cal'ami. Co do do-kanałówek na razie mam Słuchawki a-JAYS One, ale szukam też czegoś nowego. Póki co moją uwagę przyciągnęły modele: Brainwavz M1, SoundMagic E10; SoundMagic E10C. Doki to maksymalnie 200 zł. Mam jeszcze w domu Koss Porta Pro w których parę lat temu skończył się przewód i tak sobie leżą. Chciałbym w nich wymienić kabel i tutaj też mam pytanie. Dobrym pomysłem jest kupienie gotowego przewodu np takiego: https://audeos.pl/pl/p/Gotowy-przewod-do-recablingu%2C-samodzielny-montaz/45 i jego samodzielny montaż? Lutowanie nie jest u mnie jakimś strasznie dużym problemem. 

Wiem, że mam wiele pytań, ale lubię kupić coś, z czego jestem zadowolony i działa kilka lat.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam x2 fajny odtwarzacz, ale trzeba się nauczyć z nim żyć :P (przynajmniej u mnie było ciężko na początku) 

dość niedrogo (ok 400/450) wychodzi zestaw x2 + FAD E3000 ponad rok na takim słuchałem i sprawdza się to nieźle w gruncie rzeczy w praktycznie każdym gatunku który słucham ... 

ale żeby doradzić coś konkretniej to jednak przydała by się informacja jakiej muzyki słuchasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdzieś zupełnie zapomniałem tego napisać, a to przecież ważne jest. Głównie słucham rapu ( i polskiego i zagranicznego ) oraz reagge. Poza tym równie często na moich uszach można usłyszeć nagrania z koncertów.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności