Skocz do zawartości

Dac/wzmacniacz do HD 559


Zbyszek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na dniach kupuję słuchawki Sennheiser HD 559. Z przeznaczeniem do komputera pc. Mój poprzedni model tej firmy (HD438) jest już mocno wysłużony. Słuchawki działały na karcie zintegrowanej alc892. Z tego co udało mi się wyczytać, marnowały się w takim duecie. Przy nowym modelu nie chciałbym popełnić tego błędu. Prosiłbym o doradzenie w kwestii dac/wzmacniacza zewnętrznego dla HD559 w cenie do 400zł. Interesuje mnie naturalne brzmienie, nie lubię słuchawek z mocnym basem ani w typie V. Myślałem też o karcie wewnętrznej xonar dx/xd, ale przy moim mobo (Msi B75A-G43) mam zasłonięte gniazda PCI Express x1 przez kartę graficzną, a nie wiem czy można tego xonara podłączyć do zwykłego gniazda PCI albo pcie x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś na PCI to zdecydowanie lepszym wyborem będzie Audiotrak HD2 niż xonary. Do portu  PCI-E jest Xonar DX, do portu PCI jest Xonar D1- obydwa nie są ze sobą kompatybilne i musisz wybrać właściwą do danego portu. Przed zakupem musisz się zastanowić czy zmieścisz kartę na PCI-E. Porty PCI-E (te krótkie) masz bardzo blisko karty, prędzej  zmieścisz w tym porcie powyżej karty graficznej. Jednak w przypadku tak bliskiej odległości mogą wystąpić zakłócenia (ale nie muszą). Na pewno luźniej będzie przy PCI bo masz 2 gniazda na samym dole, wiec  spokojnie wejdą. Jak chcesz coś zewnętrznego to Prodigy Cube lub Audioquest Dragonfly Black. Wszystkie z wymienionych są dosyć uniwersalne i w grają w miarę neutralnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim popełnisz błąd. Nie to, że Cube jest zły. Tyle, że Dragonfly mimo nikczemnej postury jest lepszy. Nie tak przymulony i mocniejszy. Chyba, że potrzebujesz wejścia na mikrofon. Wygodę, którą jest potencjometr bardzo łatwo zniwelować malutkim programikiem Volume.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności