Skocz do zawartości

Genius Sw-HF 4000 (5.1)


Crawshayi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę ws. pomocy w rozszyfrowaniu co mogło stać się z moimi głośnikami Genius Sw-HF 4000 (5.1). 

 

Do tej pory nie miałem żadnych problemów z głośnikami, wszystko działało, aż do pewnego momentu. Przeprowadziłem się do innego mieszkania, głośniki zabrałem ze sobą, lecz nie zabrałem ze sobą kabli dołączonych do zestawu (były cieniutkie), nie chciało mi się wyjmować ich z listew etc.

W nowym pokoju rozstawiłem głośniki, kabel zakupiłem w castoramie - nie wiem, czy to istotne, ale tylne głośniki były podłączone kablem o długości ok. 10m - grubości nie pamiętam, ale myślę, że co najmniej 3 razy grubszy od standardowych dołączonych do zestawu. Podłączyłem głośniki i wszystko grało przez dłuższy czas. Ostatnio podczas słuchania głośniki zaczęły "buczeć", wyłączyłem je i włączyłem i wszystko znowu było w normie. Problem się nasilił, a ja odkryłem pewien schemat, którego nie potrafię rozszyfrować. Otóż coraz częściej pojawiał się problem, włączałem głośniki, a one grały bardzo cicho, wręcz niesłyszalnie (gdyby się nie wsłuchać), a były ustawione na max. Wspomniany przeze mnie schemat to wyłączanie i włączanie, aż zaczęły normalnie działać - zagadka z tym, że działanie zaczęło zależeć od ustawienia wtyczki albo przynajmniej mnie tak się wydawało, bo jak włożyłem ją pod kątem to głośniki od razu działały - było słychać takie pryknięcie i wtedy wiedziałem, że będą działały, a jak wtyczka była na prosto to niestety nie działały.

 

Nie mam pojęcia co mogło się stać. Czy się spaliły ? Jak je sprawdzić ?

 

Dodam jeszcze, że zawsze podłączałem głośniki przez AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz w ogóle nie działają...tzn. działają, ale cichutko grają. 

Możliwe, że kabel się przepalił albo użyłem nieodpowiedniego kabla co mogłoby doprowadzić do spalenia się głośników ? Ewentualnie, czy sama wtyczka mogłaby ulec uszkodzeniu i objawy byłyby własnie takie ?

///Edit

 

Na wszelki wypadek zmieniłem wtyczkę, aby wyeliminować chociaż to. Nadal jest tak samo. Jeszcze raz podłączałem kable zarówno do głośników satelitarnych oraz subwoofera. Sprawdziłem wszystkie i każdy gra. Niestety całość bardzo cicho, a podkręcone na max. Dodatkowo sprawdziłem też na innym kablu AUX oraz na innym urządzeniu - jest tak samo. Sprawdziłem również bezpiecznik - nie wydaje mi się, aby był spalony.

 

Kable raczej spalone nie są, bo tylne głośniki są podłączone nowymi, a również grają cicho.

 

Jutro i tak wymienię ten bezpiecznik.

 

Co z tym można zrobić ?

Gdzie szukać przyczyny ?

Czy ewentualnie jest to naprawialne ?

Edytowane przez Crawshayi
Dodałem info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności