Skocz do zawartości

2.0 aktywne na biurko [bliskie pole] klasy solo 6c


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Planuje zakup nowego aktywnego sprzętu na biurko. Bliskie pole. Pomieszczenie 8m2 (szerokość 240cm i na niej będzie się audio rozpędzać).
W salonie (23m2) grają Microlab Solo 6c i jestem z nich zadowolony, a nawet bardzo.
Nowy sprzęt będzie grał mi w pokoju biurowym i ma być uzupełnieniem dla Beyerdynamic dt770pro - napędzać to wszystko będzie Mtrack od maudio - pierwsza wersja.

Powiedzmy, że chcę na to przeznaczyć 300-500pln. Głównie nowoczesne dociążone skru*ysyny zza oceanu i muzyka elektroniczna.
Niech to rzuca mięsem i dobrze płynie ale bez rozmycia. Nie ma to być studyjna deska ale też nie chcę zlanego hałasu. 
Coś w klasie solo 6c tylko, żeby to robiło mi niezły koncert w obrębie biurka, a nie całego pionu czy mieszkania* ;)
Posiadane solówki zostaną w salonie bo są za duże i za mocne na to pomieszczenie i biurko.

Mam nadzieje, że pomożecie coś ustrzelić.
Dziękuję z góry!


* - kiedyś tak miałem z maudio bx 5 d2 - grały wyśmienicie, tłusto i z mocą jak siedziałem ok 1m od nich - odchodząc jakieś 2m miałem wrażenie, że gra sobie radyjko.

Edytowane przez ensso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie badz niemily wobec kolegi ktory chcial Ci pomoc. Tu sie rozbija o budzet, ktory w Twoim przypadku jest bardzo skromny i szczerze mozesz miec problem zeby znalezc w ogole cokolwiek w podanym przez Ciebie przedziale.

 

Podazajac tropem kolegi ktory dostarczyl link powyzej, w tym sklepie ceny rozpoczynaja sie 319zl za sztuke, wiec juz na starcie budzet jest przekroczony, zreszta zobacz sam:
 

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/121/studio-monitory-aktywne.html?sort=3

 

Sugerowalbym albo zwiekszenie budzetu (wiem, czasami jest to trudne), albo skierowanie sie ku rynkowi wtornemu.

Edytowane przez Adamesq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300-500zł. ciężko jest kupić same nowe, lepszej klasy głośniki a ty tutaj piszesz o nowych, całych kolumnach/monitorach...to się nie uda. Pozostaje Ci rynek wtórny, albo tradycyjny zestaw wzmacniacz i kolumny. W obu przypadkach będą to jakieś modele z niższej półki (no może w zestawie kolumny pasywne i wzmacniacz dało by się coś sensowniejszego wybrać, ale cuda to nie będą). Do takiej muzyki głośnik 16cm w b-r to minimalne minimum. Poniżej nie ma sensu schodzić. Optymalnie pasuje do tego 20cm (8cali) też najlepiej w b-r. Ile taki nowy monitor kosztuje...sam zobacz. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności