Skocz do zawartości

Sprzęt do słuchania muzyki do 2500zł.


Mat1xO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, jaki polecacie sprzęt do słuchania muzyki? Patrzyłem na początku za kinem domowym, ale wyczytałem że do muzyki lepsze jest 2.1. Dobrze by było żeby sprzęt był głośny i miał dobrą jakość dźwięku. Pokój ma wielkość ok. 15m2.

Muzyki bym słuchał z komputera, i jeśli zestaw by miał CD/DVD to bym z płyt słuchał.

I jeśli sprzęt do muzyki by był dobry, to do filmów też by pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 m2 to do słuchania muzyki stereo bez suba w pełni wystarczy, co i jak to od ustawienia zależy w dużej mierze ja bym poszedł w dac z funkcją pre i aktywne monitory na 6" lub 8" jeśli lubisz więcej/niżej w zakresie basu. Gatunek też ma znaczenie, do jazzu 6" to spokojnie a do techniawki 6" za mało. To oczywiście generalizowanie ale tylko "naprowadzam" nie dając gotowych odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłanie tak, jak napisał asmagus. Suby generalnie (szczególnie w tanich systemach) zamulają dźwięk, a dobre kolumny, w szczególności aktywne dadzą wystarczający bas. I do tego naprawdę dobry, szczegółowy dźwięk. I do filmów też się spokojnie nadadzą. Tym bardziej, że dobrze zrealizowane dźwiękowo filmy (mam na myśli dźwięk wielokanałowy) to prawie nie istnieją :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, narysowałem to "na odwal" bo nie umiem lepiej na telefonie :-)

Muzyki oczywiście w mieszkaniu nie tylko ja słucham, jest tak: Rap/Hip-Hop, Metal, Disco Polo i lata 90' 80'.

Myślę nad takim sprzętem: http://www.electronic-star.pl/Ibiza-Cube1812-2-1-zestaw-PA-1-x-subwoofer-2-x-satelita-2-x-statyw-1200W_i29815.htm?gclid=CIX8q-qdtc8CFcSRGwodl2oDdg

Ponieważ, ma być też używany do gry na instrumentach (oczywiście będzie dokupiony mixer żeby te instrumenty podłączyć).

Ps. Ewentualnie mogę zrobić zdjęcie/a pokoju.

sketch-1475248029941.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponowałeś będzie raczej ciężkie do komfortowego słuchania muzyki i to jeszcze w tak małym pokoju. Sprzęt estradowy do nagłaśniania instrumentów generalnie nie bardzo nadaje się do delektowania się muzą. To inna klasa wymagań. Proponuję jak wyżej, zainteresować się aktywnymi kolumnami - to jest świetny wątek, radzę przejrzeć:

http://forum.mp3store.pl/topic/130360-aktywne-monitory-studyjne-temat-ogolny/

A do nagłaśniania instrumentów użyć zupełnie czegoś innego. Na forum Estrady i Studio (b. fajne pismo dla wszystkich bawiących się robieniem muzy, polecam) poczytać odpowiednie wątki i na spokojnie przygotować się do tego tematu. Wiem to z własnej praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artif ma rację w 100%.

Jak chcesz słuchać w tym ustawieniu to bliskie pole się sprawdzi najlepiej bo korekcja jest taka, że późniejsze odbicia nie mają już tak dużego znaczenia dla np. źródeł pozornych.

W tej cenie kuknij np na KRK RP8 G3 - aż nadto na 15m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności