Skocz do zawartości

Odtwarzacz do muzyki elektronicznej (Trance, techno)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ! :)

 

Chciałbym sie Was poradzić co wybrać FiiO X1 czy może IBasso DX50.

Te dwa odtwarzacze wydają mi się godne uwagi, tylko nie wiem czy potrzebny mi tak dobry odtwarzacz jak ibasso.

Muzyki słuchałem na Ipodzie Shuffle ze słuchawkami AKG Q350. Ipod się zepsuł i szukam czegoś nowego.

Lubię bardzo dobrą jakość brzmienia, dobry soczysty basik. Zależy mi na formacie FLAC bezstratnym odtwarzaniu.

Czy X1 będzie robiła robotę z tymi słuchawkami ?

A może polecicie mi jakiś inny odtwarzacz ? :)

 

I jeszcze jedno pytanie, jakie słuchawki polecacie do takiej muzyki elektronicznej ?

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zanim zaczniesz pisać, podaj budżet, to znacznie ułatwi sprawę. I zdefiniuj, jaki bas jest dla ciebie "dobry".

Nie chce brzmieć szorstko, ale... zmień słuchawki.... poważnie zmień słuchawki.

Miałem już dziesiątki słuchawek AKG, Q350 zdecydowanie należą do tych najmniej udanych. Już o więcej niż połowę tańsze K315, albo Y-15 grają szerszą sceną i lepszą średnicą. Q350 to typowe słuchawki "for fun" sygnowane popularnym nazwiskiem (coś jak beats by dre). Podczas biegania, czy zajmowania się czymś innym, jeszcze jakoś ujdą, niestety dla poważnego odbiorcy to za mało. Q350 grają basem, basu mają dużo za dużo, jest nachalny, nierówny. Do tego akcentują górę, żeby ukryć niedostatki średnicy, ubogą scenę, i tragiczną wręcz separację. Nie wyobrażam sobie jak mogą się zgrać z Fiio X1, które trochę "oddala" środek, i zdecydowanie nie słynie z mocnego basu. Z tego nie może wyjść nic dobrego. X1 nie pasuje do tych słuchawek, ani do twojego gustu muzycznego. X1 gra ciepło, stosunkowo mało dynamicznie, jakby powściągliwie, czyli coś czego nie chcesz mieć słuchając techno, electro, club etc...

Wybierz lepiej coś bardziej analitycznego i chłodnego. Ktoś polecał mi niedawno Cowona M2. Jeśli nie będzie dla ciebie ani za duży ani za drogi, to brzmieniowo może ci się spodobać.

 

Pozdrawiam, mam nadzieję że mogłem jeszcze pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanim zaczniesz pisać, podaj budżet, to znacznie ułatwi sprawę. I zdefiniuj, jaki bas jest dla ciebie "dobry".

Nie chce brzmieć szorstko, ale... zmień słuchawki.... poważnie zmień słuchawki.

Miałem już dziesiątki słuchawek AKG, Q350 zdecydowanie należą do tych najmniej udanych. Już o więcej niż połowę tańsze K315, albo Y-15 grają szerszą sceną i lepszą średnicą. Q350 to typowe słuchawki "for fun" sygnowane popularnym nazwiskiem (coś jak beats by dre). Podczas biegania, czy zajmowania się czymś innym, jeszcze jakoś ujdą, niestety dla poważnego odbiorcy to za mało. Q350 grają basem, basu mają dużo za dużo, jest nachalny, nierówny. Do tego akcentują górę, żeby ukryć niedostatki średnicy, ubogą scenę, i tragiczną wręcz separację. Nie wyobrażam sobie jak mogą się zgrać z Fiio X1, które trochę "oddala" środek, i zdecydowanie nie słynie z mocnego basu. Z tego nie może wyjść nic dobrego. X1 nie pasuje do tych słuchawek, ani do twojego gustu muzycznego. X1 gra ciepło, stosunkowo mało dynamicznie, jakby powściągliwie, czyli coś czego nie chcesz mieć słuchając techno, electro, club etc...

Wybierz lepiej coś bardziej analitycznego i chłodnego. Ktoś polecał mi niedawno Cowona M2. Jeśli nie będzie dla ciebie ani za duży ani za drogi, to brzmieniowo może ci się spodobać.

 

Pozdrawiam, mam nadzieję że mogłem jeszcze pomóc.

Budżet do 500 zł na odtwarzacz.

Bas wydaje mi sie powinien być miękki i gładki. Cowon M2 jest w granicach 700 zł 16GB. coś tańszego wolałbym

I jeszcze chciałbym sie zapytać o słuchawki Sennheiser Momentum IE vs. Yamaha EPH-100 - które z tych słuchawek będą lepsze do słuchania electro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności