Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki Nauszne do 400zł


andrewm

Pytanie

Siema, dostałem się do Dęblina na pilota wojskowego i następne 5 lat spędzę na odludziu. Czeka mnie jeszcze miesiąc na obozie wojskowym, gdzie jedyną rozrywką jest latanie po lasach z kałachem.

W każdym razie chciałbym sprawić sobie jakieś słuchawki, żeby móc odpocząć wieczorkiem po lotach i poligonie.

Fundusz - 400zł

Dotychczas miałem Audio-Technica SJ55. Ogólnie spoko słuchawki, ale typowe bassówki. Bass podbity, reszta pasma przeciętna, lub wręcz słaba.

Słucham - Rock n'roll, Funky, Disco, Rock lekki, Hard Rock, Jazz.

Zespoły - Slash, Guns n'rosses, sister sledge, Jamiraqui, Muza od Les Paula

 

Czego wymagam - Wyrównane pasmo, mniej basu niż w poprzednich. Bardzo lubię dźwięk gitarki i solóweczki gitarowe, więc może być troszkę podbite średnie i wysokie pasmo. Bass ma być na swoim miejscu jako tło w zespole, nie nachalny i nie dudniący. Poza tym fajnie jakby były wygodne - obojętnie czy otwarte czy zamknięte. Stylistyka normalna - zero kosmicznych kształtów - chciałbym coś podobnego do słuchawek z lat 90'

Mogą być używane.

Myślałem nad denonami ah-d1100 - są za 250zł w moim mieście. Mój kolega ma i poleca Sony MDR-7506

 

Czekam na odpowiedź ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Siema, dostałem się do Dęblina na pilota wojskowego i następne 5 lat spędzę na odludziu. Czeka mnie jeszcze miesiąc na obozie wojskowym, gdzie jedyną rozrywką jest latanie po lasach z kałachem.

W każdym razie chciałbym sprawić sobie jakieś słuchawki, żeby móc odpocząć wieczorkiem po lotach i poligonie.

chwalisz się czy żalisz? :D

 

A teraz na poważnie, w tej cenie polecę Ci słuchawki Yamaha HPH-200 mają świetną jakość dźwięku, nieprzesadzony bas i ładnie oddają gitarowe brzmienia. Ich jedyną wadą jest to, że średnio izolują dźwięki o dużym natężeniu z zewnątrz, ale skoro będziesz ich używał do wieczornego relaksu to są godne polecenia i mieszczą się cenowo w twoim przedziale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Siema, dostałem się do Dęblina na pilota wojskowego i następne 5 lat spędzę na odludziu. Czeka mnie jeszcze miesiąc na obozie wojskowym, gdzie jedyną rozrywką jest latanie po lasach z kałachem.

W każdym razie chciałbym sprawić sobie jakieś słuchawki, żeby móc odpocząć wieczorkiem po lotach i poligonie.

chwalisz się czy żalisz? :D

 

A teraz na poważnie, w tej cenie polecę Ci słuchawki Yamaha HPH-200 mają świetną jakość dźwięku, nieprzesadzony bas i ładnie oddają gitarowe brzmienia. Ich jedyną wadą jest to, że średnio izolują dźwięki o dużym natężeniu z zewnątrz, ale skoro będziesz ich używał do wieczornego relaksu to są godne polecenia i mieszczą się cenowo w twoim przedziale.

Trochę tego, trochę tego :D

Anyway te yamaszki wyglądają miodzio - można bez problemu wziąć je do autobusu posłuchać i wyglądają w miarę normalnie. Co sądzicie o tych denonach ah-d1100?

I jak wypadają te yamaszki w porównaniu do K551?

 

Edit: te yamaszki maja magnesy ferrytowe, a nie neodymowe. Nie wplywa to na jakosc dzwieku? Nie beda sie te magnesiki z czasem rozmagnesowywac?

I jak z jakoscia kabli? Po obrazkach obczailem ze wygladaja dosc licho - cienkie.

Edytowane przez andrewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o kable to faktycznie wizualnie jest to pięta Achillesowa Yamahy. Ja obecnie używam "setki" gdzie występuje ten sam problem "lichych" kabli, mimo to jednak nigdy nie miałam z nimi problemów, słuchawki nie raz migrowały po damskiej torebce :lol:. Problemów z nimi nie ma, bynajmniej mnie po roku użytkowania. O denonach nie napiszę nic bo nic nie wiem na ich temat.Podobnie jak o AKG K551, widzę tylko że są to potężne słuchawy (ale garnki :D) Ale skoro grają przyjemnie to chyba wygląd nie ma znaczenia. Trzeba mieć do nich dużą głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra obczaiłem temat i już mniej więcej wiem co chcę.

Chciałbym jakieś studyjne słuchawki, z troszkę jaśniejszą charakterystyką. Obczaiłem takie modele:

-Shure SRH440 - najbardziej mi odpowiadające. Wg recenzji jasne i stonowane. Dobra cena.

-Sony mdr 7506 - wydają się być w porządku, dobre recenzje, nie wiem czemu tutaj nie polecana.

-Grado SR60 - też wydają się spoko.

-AKG K550/551 - chyba najlepsze z tego wszystkiego, ale do 400zł nie wyrwę.

 

Co będzie najlepsze dla mnie? A i jak to będzie grało z Ipod'em Touchem.

Edytowane przez andrewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze względu na scenę, mój głos idzie na K551. Z "taczką" grają super! Z autopsji to wiem :)

W tej cenie pojawiają się w komisie i na Allegro. Musisz popatrzeć.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Sony MDR7506 -bardzo dobre słuchawki - możesz trochę krzyczą nieraz góra, ale poza tym świetne.

 

Z innych warto wziasc pod uwage: Takstar PRO 80, Grado SR60i, Cresyn C750H, Shure SRh440, Cresyn C560H i troche wyzej: SoundMAGIC HP100, Audio-Technica M50x, beyerdynamic DT770 PRO , DT990 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770 i DT990 do taczki, nie no ..miazga jest :D. MDR7506 nie maja startu do K551, M50x, HP100 itp. itd., to co najmniej dwie polki nizej. Co do kabelka w K551, jest delikatnie mowiac slaby,

ale bez problemu mozna wymienic go na inny i po klopocie ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, przejrzałem wszystko co podaliście.

K551 są trochę ogromne, więc do pociągu ich nie wezmę raczej. Poza tym troszkę poza budżet, ale to mógłbym jakoś przełknąć.

Shure srh 440 - póki co faworyt, zrównoważone, grają troszkę bardziej środkiem i górą, nie za kosmiczne i nie za wielkie

Sony mdr 7506 - tu mam dylemat - droższe niż shure srh 440, ale czy lepsze?

M50x - bardzo spoko, ale przejrzałem frequency response - są ciut basowe i mają wycięty kawałek środka

Sennheiser px360 - Co sądzicie?

Sennheiser HD 239 - Co sądzicie?

KRK KNS 8400 - co sądzicie?

 

Stwierdziłem, że fajnie jakby słuchawki były jednak choć troszkę portable, żebym mógł też w autobusie posłuchać muzy. Mogą być otwarte lub półotwarte ale nie za ogromne.Wielkość Shurków jest spoko. No i wiadomo ładna góra i środek, Bas jako tło w zespole. Chyba zdecyduje się na srh 440. Jak myślicie dobry wybór, czy jest jeszcze coś super extra o czym nie wspomnieliście i spełnia wszystkie moje wymagania?

Edytowane przez andrewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

KRK zbierają świetne opinie i są bardzo podobne brzmieniowo do 440-tek od Shure, a K551 i ich rozmiarem się nie przejmuj. Składają się na płasko i są bardzo wygodne, dużo wygodniejsze od Shurków.

 

Ja bym był za AKG, zwłaszcza, że czarna wersja pojawia się na forum w cenie ok. 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, Shure Srh440 zakupione. Właśnie słucham muzy z mojej zintegrowanej karty dźwiękowej i powiem wam że jestem pozytywnie zaskoczony :P

W porównaniu do moich sj55 słyszę dźwięki których wcześniej nie słyszałem :D

Gitarki brzmią miodzio, bas w końcu jest na swoim miejscu. Napiszę więcej jak posłucham na nich trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności