Skocz do zawartości

Porównanie : E130 I M240


Brestinder

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczesliwym, posiadaczem obó tych mp3 i chciałbym sie podzielic swojimi opiniami :

 

E130 mam od pół roku i po 14 dniach z mojej winy rozbiłem wyswietlacz ... przykra sprawa lecz dawałem sobie rady dopuki na koniec wakacji po połozeniu mp3 na parapecie wylał sie wyswietlacz do konca i juz niewidziałem jak poprzednio 1/4 ekranu tylko jedna wielka czarna plame ;/ a tagze pod koniec wakacji oberwał mi sie kabelek w słuchawkach nad czym nadal ubolewam.

 

M240 doszedł do mnie wczoraj i pierwsze co sie rzuciło mi w oczy to to ze jest o 1/3 mniejszy niz e130, zaraz po wyjeciu z blisterka ktorego nienawidze otwierac bo jest to strasznie meczące, odtwarzacz przezył pierwszy upadek z metra na panele ... nic naszczescie mu sie niestało po podpieciu do kompa wrzuciłem mp3 i ku mojemu zdizwieniu odtwarzacz ich niewidział ;/ wiec mysle o co chodzi podpinam z nowu i wyskakuje mi komunikat z programu od aktualizacji i zainstalowało mi nowego softa 2.2.5e. Odtwarzacz zaczoł grac ... słuchawki dodane do m240 nadaja sie tylko do kontenera, dzwiek jest przybity przytłumiony , ale i tak lepszy niz z tych słuchaweczek dodawanych do tanich mp3 na chipie samsunga, odtwarzacz chodzi szybciej niz e130, mp3 naskakuja odrazu a nie jak w e130 po połowie sekundy,mniejszy wyswietlacz ktoryniestety dalej jest chroniony przez ten elastyczny plastkik jak w e130. radia niesprawdzam poniewaz i tak wiem ze zniego niebede kozystał. Mozliwosc tworzenia playlist jest bardzo fajna i sadze ze w seri e100powini dodac ta mozliwosc gdyz po podpieciu karty 4gb (ktore wykrywa ten odtwarzacz) szukanie utworu jest monotomne ... Dzwiek jest lepszy niz w e130 ale brakuje srs wow, nadczym nieubolewam gdyz niebyło to doskonałe w e130.

 

Teraz pare róznic w wygladzie w bódowie : (przepraszam za jakosc ale zdjecia robione telefonem)

 

dsc00039wt0.jpg

dsc00040kc6.jpg

dsc00050aw0.jpg

 

Widok z góry to ze M240 jest dłuzszy to tylko złudzenie spowodowane tym ze jest znacznie grobszy od e130

 

dsc00041hs1.jpg

dsc00042jq6.jpg

dsc00043xr7.jpg

 

Wyswietlacze

Piekny wylany e130, m240 i oba naraz

 

dsc00044wt3.jpg

dsc00045at9.jpg

 

Tył i przód M240

 

dsc00046ou6.jpg

dsc00047ve0.jpg

 

Przyciski : 1 obrazek Volume i menu , 2 obrazek hold i mikrofon- M240

 

dsc00048tx8.jpg

dsc00049bw4.jpg

dsc00051sy9.jpg

 

Klapka Od bateri i zaczep na smycz - M240, Tył E130

 

dsc00052du6.jpg

 

Kolosalna róznica w grobosci ...

 

dsc00053wv7.jpg

dsc00054xm7.jpg

 

Opakowania (condomy) E130 nosiłem o kondoniku bo sie dało i cos to przypominało , m240 nieudało mi sie zapakowac w dostarczone cos, kondon odstawał i uniemozliwiało to uzywanie przycisków volume i menu a tagze nieda sie z nim nosic smyczy.

 

dsc00055za2.jpg

dsc00056gu6.jpg

dsc00057wm9.jpg

dsc00058op6.jpg

dsc00059io5.jpg

dsc00060au3.jpg

 

Na 1 zdjeciu róznica kabli w słuchawkach e130 na dole i m240 na góze jak widac m240 ma kabel jedno zyłowy. Na 2 widac wtyczki góra m240 i dół e130 , wtyczka tez wydaje sie byc lepsza w słuchawkach od m240. Na 3 widac rozejscie kabla na słuchawki znacznie wieksze jest w m240. Na 4 po lewo z m240 i na prawo z e130, tutaj rzuca sie róznica w bódowie w m240 sa najzwyklejsze douszne a w e130 dokanałówki nad ktorymi ubolewam ze je szlag trafił. Na 5 dokanałówki z e130 i na 6 douszne z m240

 

dsc00062kw0.jpg

dsc00063ey3.jpg

 

M240 z dołączonym uchwytem na smycz ktorej brak w komplecie i z włozonymi słuchawkami

 

Plusy:

E130 - Rozbódowa kartami sd do 2gb ( nieoficjalnie mozliwosc rozbódowy kartami mmc i sd o wiekszej pojemnosci), słuchawki, ładny czytelny wyswietlacz, srs wow

 

M240 - Szybki czas reakcji , Niska cena co do jakosci , wytrzymałe słuchawki , łądny czytelny wyswietlacz ( mniejszy niz w e130) zaczep na smycz, dyktafon , playlisty

 

Minusy - E130 duza podatnosc na zniszczenie wyswietlacza , powolny czas reakcji, wielkosc, wysoka cena (czytac za nówke -= ~ 220zł)

 

m240 - brak rozbódowy i słabej jakosci słuchawki, brak srs wow

 

Na równi : Jakosc dzwieku , sortowanie po itagach, prostota obsługi.

 

Tyle odemnie mam nadzieje ze komus to pomoze i rozwieje wiele watpliwosci. Jeszcze raz sorry za zdjecia ale nieposiadam aparatu cyfrowego. Co do m240 to polecam sklep Merlin.pl - cena 166zł i darmowa przesyłka kurierem.

 

ps. Chciałby ktos kupic ten e130 z rozbitym wyswietlaczem? cena do uzgodnienia pisac na pm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ona naprawde jest taka gróba ;P ale niepowiem dobrze sie trzyma ...

 

 

ps. zastanów sie kilka razy zanim zrobisz sobie softa na ameryke ... ja bym chetnie wrocił na eu bo z radia i tak niekozystam , a ino mi sie czcionka rozjezdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do kieszeni mi sie chyba zmiesci ;) hehe zamówiłem bo cena jest dobra a opinie nie takie naganne na jej temat znów. a softa raczej nie bede wymieniać, choć chciałbym wiedzieć jak to radio chula :> bo jeśli to jest jakiś gadżet który ledwo co łapie stacje a jest podany dla samego faktu podania takiej opcji to nie bardzo widze sens w zmienianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio bardzo ładnie łapie ale denerwujace jest to ze zamiast np. big cyc wyswietla mi b i g c y c

tak samo jak zmienie utwor to przez 2 sek nazwa jest zmiksowana i niewiedomo o co chodzi ale potem wyswietla normalnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna uzywac tak jak dysk przenosny, jak i za pomoca róznych programów typu windows media player.

mozna wybrac w opcjach w odtwarzaczu msc albo auto. w e130 jest zawsze widziany jako dysk a karty pamieci gy takowa jest w odtwarzaczu jest widziana oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym ma do ciebie dojechać to mp3? :> jak kurierem to w 2 dni mysle ze bedzie u ciebie od zamówienia ...

według mnie bardziej opłaca sie kupic w merlinie teraz kosztuje 163 zł + przesyłka gratis kurierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności