Skocz do zawartości

Kieszonkowy odtwarzacz do RS2i


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że nazwa tematu może odstraszać, ale już tłumaczę: :)

Z racji tego że mój sprzęt stacjonarny jest... stacjonarny to niestety odpada możliwość zabrania go na jakiś wyjazd/wakacje, czy posłuchać muzyki w łóżku.

A właśnie czasem tego mi po prostu brakuje. Móc spakować do torby moje słuchawki + jakiś odtwarzacz i mieć możliwość posłuchania swojej muzyki gdzieś dalej niż 2metry od wzmacniacza.

Oczywiście w grę nie wchodzi słuchanie muzyki w tramwaju czy pociągu (z całym przedziałem :P ).

Wiem że do tego są też doki i mógłbym spróbować z takimi słuchawkami, ale może uda się chociaż część potencjału tych słuchawek wydobyć na jakimś przenośnym grajku.

Niekiedy spotykałem się z opinią że Grado zagrają przyzwoicie na takim właśnie niewielkim sprzęcie.

No właśnie, przyzwoicie, zdaję sobie sprawę że nie będzie to to samo co z LC.

Budżet, hmm, sam nie wiem. Może coś w granicach 500-600zł? W grę wchodzi sprzęt używany, DIY.

Może ktoś miał podobny problem lub z ciekawości podłączył Grado do przenośnego sprzętu i miało to ręce i nogi?

Preferencje? Odtwarzacz nie może być zbyt jasny i zimny, żebym się nie zamęczył. Jakiś ciepło i gęsto grający.

Może używane odtwarzacze Hifimana się nadadzą?

Muzyka to głównie rock, klasyczna, jazz, bardziej akustyczna niż elektryczna.

Nigdzie mi się nie spieszy.

Jak stwierdzimy że to nie ma sensu to sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N2 - bez ampa

To oczywiście żart ? ...

Player miał być gęsty i ciepły w dźwięku, miałem N2 i tak bym jego nie określił.

 

Najszybciej bym postawił na iModa mini 2G z jakąś sporą CFka, do tego ampa, Litte Bear ? ale jak on zagra nie mam pojęcia.

Tylko jak sobie ta LAMPKA poradzi z RS2i nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini + jakiś amp

 

Rozumiem że chodzi o ipoda mini?

Jakoś średnio przepadam za produktami Apple: itunes, konwertowanie flackow. no i czy to nie jest zimny i szczegółowy odtwarzacz? Odtwarza lossless?

 

N2 - bez ampa

Opinie ma różne i podobnie jak z ipodem może byś problem z dostępnością, tak mi się wydaje, nie szukałem zbyt długo. No i można drożej, chociaż wiem że to nie zawsze znaczy lepiej.

 

Zapomniałem dodać że sprzęt musi grać flacki i mieć wyświetlacz (chyba że będzie taki super że może być bez wyświetlacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ex-posiadacz RS2i powiem tylko że właściwie nie ma odtwarzacza który POPRAWNIE wysterowałby RS2i. Jedynie Rio Karma całkiem nieźle sobie z nimi poradziła, ale i tak to nie to co np. wzmacniacz hybrydowy. Powinieneś więc może celować w coś typu Colorfly C4 albo modowany AK100

Edytowane przez piotrus-g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini + jakiś amp

 

Rozumiem że chodzi o ipoda mini?

Jakoś średnio przepadam za produktami Apple: itunes, konwertowanie flackow. no i czy to nie jest zimny i szczegółowy odtwarzacz? Odtwarza lossless?

 

N2 - bez ampa

Opinie ma różne i podobnie jak z ipodem może byś problem z dostępnością, tak mi się wydaje, nie szukałem zbyt długo. No i można drożej, chociaż wiem że to nie zawsze znaczy lepiej.

 

Zapomniałem dodać że sprzęt musi grać flacki i mieć wyświetlacz (chyba że będzie taki super że może być bez wyświetlacza).

 

Mini ma rockboxa to 1 (FLACi, EQ jakie ci sie napewno przyda, omijasz iT widzi jak zwykły dysk, )

Dźwiękowo jest podobny do T4G (to 2) z tym że bez tych zbędnych bajerów za to z fajnym EQ.

 

N2 jest dużo bliżej video 5G niz mini, miałem je wszystkie 3.

Jak by ci było mało cieplejszy będzie irek H340 i inne tego typu. Ale jego dostać to juz dość ciężko.

 

Przy czym PAMIĘTAJ żę bez ampa to nie ma sensu same takie grajki.

Z ampem jest np. C4, AK100 etc ale to inna połka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę sie iMod mini + amp coś nie drogiego sensownego.

Nie biedzie to takie kieszonkowe ale da sie spakować przenieść etc.

 

Osobiście lubię mini. Wkład w stacjonarkę na pewno sensowniejszy, ale im drożej tym zmiany są mniejsze. Za stosunkowo już nie tak znaczne zmiany masz drugi player którego możesz zabrać wszędzie. Co bym jeszcze dodał sztywne etui na RS2i np drewniana skrzyneczka jak ktoś tu pokazywał właśnie dla Grado:)

 

Tak właśnie użytkuje swoje graty.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności