Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Króciutki test porównawczy FIIO E7 vs E07K vs E17


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

W recenzji e7 wyczytałem że urządzenie nie zbyt nadaje się na AMP. Podobno jest za słaby i ma problem z wystartowaniem bardziej wymagających słuchawek. Ktoś pod recęzją (nie pamiętam kto) napisał jeśli zależy nam na wzmacniaczu to lepiej darować sobie E7 i kupić e11 bo ma więcej mocy, ale może zamulić moje słuchawki (CAL!, ATH-M50). Co wy o tym myślicie. Jak jest z e07k???? Czy tak jak w e7 brakuje mu mocy??? Głównie zależało by mi na przenośnym-stacjonarnym AMP. DAC zakupił bym niejako w dodatku. Co kupić???? Niby proste, ale nie do końca:/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ze specyfikacji na fiio.com.cn wynika, że E11 ma jednak mniej mocy niż E7/e07k/E17, a też miałem wrażenie, że ma większego kopa - to pewnie złudzenia pokrętła głośności :)

 

Z E11 jest różnie - mam wrażenie, że modele są nierówne, jedne szumią, jedne mulą, a jedne są właściwie neutralne. Nie miałem okazji sprawdzić go z CAL!, ale może je rzeczywiście jeszcze bardziej przymulić. E07k je wyostrzy i poszerzy scenę, doda im analityczności. E11 rzeczywiście ociepli, doda muzykalności, ale raczej mułku też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% e11 ma mniej mocy niż e7, pierwszego musiałem podkręcać na 4-5/8, a przy e7 słucham na 25-30/60... Pewnie niektórym wydaje się inaczej, dla tego, że e11 jest bardziej dynamiczny, zgodzę się co do tego, że wszystko zależy od tego, na jaką sztukę się trafi, więc to trochę taka loteria :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Panataki jest dynamika i trochę mniej mocy na E11 w sumie ale żadnym z moich słuchawek nie brakło no chyba że 300-600 Ohm bierzesz out.
Mi do tego trafiła się trochę bardziej mulasta wersja a słuchałem innego i był trochę bardziej naturalny.
Nie mniej jednak jak chcesz mieć AMP/DAC to E7, a jak z "trochę" większym kopem i 24/96 to E07K ale tu już kosztem czasu pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki chłopaki za rozwianie wszelkich wątpliwości i nakierowanie mnie. Chyba jednak będę się skłaniał w stronę e07k, nie zależy mi znowu na aż tak bardzo wydajnej baterii 20h też będzie super a większa moc bardziej mnie kusi:). Kurdę jednak co użytkownik i użytkowany model to inna opinia. Ja mam nadzieję że nie będę żałował jak kupię e07k.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzisiaj naprawdę króciutki teścik porównawczy 3ech modeli DAC/AMP ów portable od FIIO.

 

4. Jako DAC

Sprawdzają się b. dobrze. Jednak E7 obsługuje 16bit/48kHz a E07K i E17 24bit/96kHz. Czy to słychać ? Tak, przy wymuszonym trybie 24bitowym słychać agresywny resampling i uwypuklenie wysokich. Nie podobało mi się to jednak. E7 jako jedyny wykrywany jest jako USB DAC i póki co jako jedyny działa z SGSem 3 w trybie USB Audio. Pozostałe 2 sciągają sobie sterowniki z netu. I wykrywane są jako karty dzwiękowe z właściwą nazwą.

 

 

To E7k współpracuje z SGS3 czy nie? Wydaje mi sie ze byl na liscie kompatybilnych sprzętów na hedfaju...

 

 

Rozumiem też, że żadne z testowanych urządzeń nie poleci na napieciu z usb i nawet przy ciaglej pracy z usb z kompa bedzie musialo byc ładowane.

 

Sent from my Mercedes-Benz 300SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagiero, będę wdzięczny. Jest opcja że w przyszłości kupię sobie 07K, ale na razie chciałbym żeby E7 zgrał się z tym, co kupię.

 

Troche dluzej to trwalo ale chcialbym potwierdzic, ze e7 dziala z e09k bez problemu. Poprawa dzwieku z e09k wzgledem samego e7 rowniez jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki malutki OT. Szukam i szukam i za Chiny nie umiem znaleźć w żadnym sklepie Fiio E07K czyżby się wyczerpały zapasy???? Może wy macie jakieś namiary na ten sprzęcik.

Pozdrawam

 

http://www.mp3store.pl/article/fiio-e07-andes-headphone-amplifier-usb-dac-ean.6953175710776,2010271165512122446.html

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak dla mnie to Clip+ dobrze napędza CAL!. Z moich doświadczeń wynika, że żeby uzyskać dużo więcej z CAL! to trzeba je podpiąć do poważnego wzmacniacza np. BP. Tylko wtedy mija się to trochę z celem. Cal za 200 PLN i wzmak za ponad 1000 PLN.

Edytowane przez walkman6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ogrzewa trochę temat. Co myślicie o E07K/E17K z E09K.

E07K pracuje przez OTG z androidem ? Aktualnie do pro80 a w przyszłości DT990 bądź Hd600/650

 

Warto inwestować w E17k ? Czy lepiej kupić E07k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Który z tych malców będzie się bardziej nadawał jako źródło dla Denonów D600? Szukam czegos mobilnego do telefonu z androidem oraz tabletu z win 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że zapłacę mniej ale jestem w stanie dołożyć. W tym pułapie cenowym możemy znaleźć innego zawodnika, mianowicie do głowy przychodzi mi jeszcze iFi Nano iDSD. Pozostaje teraz pytanie, który lepiej zgra się z D600.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności