Skocz do zawartości
  • 0

Takstar hi2050 do cięższej muzyki


TheTester

Pytanie

Witam.

Chciałem sobie sprawić słuchawki do domu i póki co najbardziej pasowały mi słuchawki Takstar hi2050. Widziałem na ich temat różne opinie dlatego chciałbym się zapytać jak one się nadadzą do muzyki cięższej? Np. Tool, Disturbed, Godsmack. Ogólnie zdarza mi się też słuchać spokojniejszej muzyki, np. Loreena McKennit. Wiem, że na forum jest kilku posiadaczy tych słuchawek (na obcojęzyczny forach natrafiłem na ślady o tym świadczące ;)) i zależy i głównie na ich opinii. :P

Słuchawki będą podłączone do Asus Xonar DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja słuchałem na nich toola z powodzeniem. Ale ogólnie nie nadają sie do cięższej muzyki. Są zbyt anemiczne basowo. Chyba, że Ci to nie będzie przeszkadzać... Raczej do ocieplonych źródeł z gładkim i spokojnym dźwiękiem się nadają. Z neutralnymi może być ok, jeśli mają dobre wypełnienie. DX nie znam. Chyba lepiej jakieś SLki typu HD330/HD440

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

te Takstary są genialne poza basem, który jest zbyt lekki, brak mu wypełnienia, zejścia, ogólnie dociążenia. Drumów(i wszystkiego z potężnym basem) się na nich nie posłucha ale spokojny rock, pop brzmi na nich fenomenalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ech...obawiałem się takich właśnie opinii. :( Nie cierpię wybierać słuchawek, bo jest tego cholernie dużo do wyboru, a nie da się oszacować jakości na podstawie wyglądu i parametrów technicznych...

A może jest ktoś z Was wstanie porównać Takstary do KOSS UR-40 albo Superlux HD668B?

 

Co do bayerów, to wszystko byłoby ok gdyby nie to, że są zamknięte (a ja chcę otwarte) i nieco przywalają ceną. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstary mają uczucie otwartej sceny, natomiast HD668B przedstawiają zdecydowanie szerszy, lekko oddalony obraz sceny - tyle, że nie tak lekko kreowanej, czego akurat w zamkniętych/pół-otwartych się nie przeskoczy.

Obydwie pary mi się podobały i chciałbym, by ktoś połączył najlepsze cechy tych dwóch modeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O takstarach ostatnie co bym powiedział to to że grają basem... Do jazzu imo świetnie się nadają. Dają wrażenie uczestnictwa na żywo. Z hybrydką ładnie to grało. Teraz trochę żałuje sprzedaży. X1 grają lepiej technicznie ale nie maja tej pięknej transparentnej góry co Hi i dają zupełnie inne wrażenia. No, ale za każdym razem jakbym się przesiadał to bym odczuwał niedosyt z różnej strony. Więc wolę mieć jedną parę (która niestety nienadaje się do jazzu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn, o nie nie grają basem tak w pełni, bo tam niskiego basu to nie ma, ale jest podbity wysoki bas, przez co ma się wrażenie dociążenia dźwięków, zwłaszcza tych grających wysokim basem, dolną średnicą. Do jazzu to się nadają, ale do kalsyki, już nie, niektóre instrumenty będą zabardzo dociążone i co gorsza mają wielkie problemy przez swoją scenę z dużymi składami.
Do jazzu i klasyki to napewno się nadają Shury 940, AKG K701, Beyerny 880, od biedy mogą byc akg k550, ale jeśli zakceptujemy to ze wysokie grają tam na jedną modłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a można wiedzieć do czego je podpinałeś? :)


Bo one zagrają tak jak źródło im pozwoli... Na mojej integrze jest coś podobnego do twojego opisu. Ale na hybrydce to mają bardzo dużą klarowność i całkiem niezłą przestrzeń dookoła głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do jazzu i klasyki to napewno się nadają Shury 940, AKG K701, Beyerny 880

Pewnie tak, ale chwilowo nie stać mnie na takie słuchawki, szukam "chińskiej opcji":)

Rozumiem, te Takstary Hi2050 bys musial posluchac, wedlug mnie zabardzo beda dla Ciebie walily basem tutaj i poniekad troche to jest odpowiednik twoich 990. Moze Takstary TS-671 by byly odpowiednie, ale one z tego co Retter mi pisal maja mniej wysokich od Hi2050.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opinia o moim egzemplarzu. Co do gubienia się to nie wiem dokładnie o co chodzi, może to źródło, może słaba realizacja, a może za słabo wyodrębniona separacja.

Witam ponownie. Słuchawki Takstar Hi2050 goszczą u mnie od kilkunastu godzin, więc mogę napisać kilka słów na ich temat. Na wstępie szczerze się przyznaję, że w życiu nie miałem styczności z normalnymi słuchawkami, więc moje zdanie nie jest żadnym wyznacznikiem, tylko subiektywną opinią. Tak jak już wcześniej pisałem podpięte zostały pod Audiotraka Prodigy 7.1 HiFi z wymienionym opampem na LME49720 i grane z foobara bez żadnych wtyczek, equalizera, itp. Pierwsze wrażenia bardzo przyjemne, nie spodziewałem się, że słuchawki za niecałe 200zł dadzą taki dźwięk. Jest przyjemnie, muzykalnie i nawet całkiem wygodnie, czego najbardziej się obawiałem. Jeżeli ktoś patrzy na stosunek cena/jakość to się nie zawiedzie. Ale żeby być uczciwym mają też swoje wady, chociaż wcale się nie zdziwię, że to bardziej Audiotrak je wywołuje. Mianowicie słuchawki na pewno nie do każdej muzyki, gubią się trochę przy głośniejszym słuchaniu, góra pasma czasami wychodzi za bardzo przed szereg i bas w wielu miejscach jest minimalnie za słabo dociążony, ale tak jak pisałem bez porządnego źródła nie ma co ich osądzać. Na szczęście dla mnie muzyki nie słucham zbyt głośno, gatunki w których sobie słabo radzą to u mnie ok 10%, a z resztą wad bezproblemowo mogę żyć, wiedząc że wydałem na słuchawki mniej niż na kable głośnikowe w moim ostatnim zestawie stereo. W przyszłości mam zamiar podpiąć je pod jakieś lekko ocieplone źródło i jestem przekonany, że może być tylko lepiej. Na koniec chciałem podziękować wszystkim za pomoc i dobre intencje, cel został osiągnięty. Pozdrawiam.



mniej więcej mogę się podpisać pod tym opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Syler

Były podpięte pod Fiio E10. Dlatego nie tak dawno Cię pytałem pod co podpinałeś Takstary że uzyskałeś przestrzeń na nich.
Co do sprawdzenia to były to koncerty Kanji Kawai, Yuki Kajiury i Salyu. Dźwięki były ściśnietę, między instrumentami nie było powietrza, można powiedzieć że instrumenty były ustawione jeden na drugim, a bębny u Kanji Kawai przyćmiły resztę instrumentów, tego nie ma na akg k550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już wcześniej pojawiły się głosy o słabym zgraniu z E10. Myślę, że one dobrze pokazały jak gra FiiO. Musialnd z dziurki też grał lekko ściśniętym, dociążonym dźwiękiem, a E10 ponoć podobny jest. Hybrydka gra lekko, zwiewnie z dużą ilością powietrza i tak też takstary na niej zagrały. :)

 

Szkoda że nie miałeś możliwości podpiąć je pod jakieś lepsze źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę jedynie potwierdzić słowa MrB, co więcej, dopóki nie podpiąłem hybrydki tylko słuchałem prosto z audigy to basu nie było prawie wcale.

 

Dopiero amp wyciągnął troche niskich i zarazem dodał im dynamiki. Jednak nawet będąc laikiem byłbym daleki od stwierdzenia, że HI2050 są słuchawkami z dużą ilością basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

misiekkb a wygrzane dobrze je miałeś? Bo jak nie to wcale nie dziwi mnie porównanie do DT990, po tym co można przeczytać od osobnika - AlexRoma, który te słuchawki chyba jako pierwszy odkrył i hypował na headfi:

 

"Takstar HI 2050 performance change pretty evident during burn_in !

 

Out of the box we have a baby DT990 , after 150 hours however, Takstar lose that ala DT990 bass, acting more like a baby DT880 (32ohm version).

 

I've ended up using some extra damping to reduce_treble/increase_bass, after that, DT880pro balance has been finally achieved.

 

So yes, these headphones look and feel so much like the DT880 indeed. But you wouldn't get Premium DT880 600ohm performance out of HI 2050, no matter what mod you try, 600ohm bayers remain unbeatable reference.

 

So, I find Takstar HI 2050 a perfect gaming/youtube headphone, with better then average ~150$ product package, built, comfort, performance, neutrality, extension, sensitivity and price .

 

Nowadays it's almost impossible to achieve all those goals under 100$ price tag. Sennheiser HD558 are no match in my opinion." źródło: http://www.head-fi.org/t/490678/i-find-this-headphoe-is-so-much-like-the-dt880/30#post_8899902

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej wygrzane były dobrze. I bym nie powiedział że one są basem zbliżone do 880, gdyż mają podobicie na wysokim basie, a 880 nie. Te ich podbicie bardzo dobrze słuchać na stopie czy basie. Tutaj nawet na akg k550 jest wiecej basu niż na bayernach 880, nie wiem jak jest na 32ohm. Ilość bass hi2050>akg k550>DT880, a jakość basu akg k550>dt880>hi2050.

 

Patrzmy bardziej jakie to ma odniesienia co do basu, czy porównujemy do akg k701, niskich staxów, shurów 940, czy do beyerdynamics 150 i 770 pro, shurów 840, ultrasonów.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
DX nie jest tak rozrywkowy jak X-fi, raczej trochę bardziej analityczny i płaski. Nie powiedziałbym, że jest ciepłym źródłem, raczej neutralnym.

 

Zależy który Creative. Jak dla mnie Xonar DX jest znacznie bardziej rozrywkowy, niż np. Titanium HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności