Jump to content

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

• Replies 10.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak byłem mały, to miałem podobnie wyglądający kabel - do Łunochoda (bo dronów jeszcze wtedy nie było ), też był taki czerwony, wizualnie powiedziałbym, że identyczny. Głupi byłem, że wyrzuciłem, może

@Compton   Ale ja to samo wrzuciłem u siebie w dwa wątki + zrobiłem aktualizację w samej recenzji, więc skoro mnie tu ściągnięto, to napisałem i tu parę postów - MZ i na forum. Nie wiedziałe

Nie wiem. Tak mi się tylko przykro zrobiło, że tutaj jest czas i energia na wstawienie zdjęć, posta i opis do muzycznych zakupów, a nas swoim podwórku..? Bardzo dużo niespójności i brak logiki/ko

Posted Images

10 godzin temu, deftones9 napisał:

Ej muzyczne zwyrole czy spadł u was śnieg? u mnie czorno, cały czas czorno

Czarno, ale dwie dzielnice dalej śnieg po kolana.

5 godzin temu, Undertaker napisał:

A jak wejść na okoliczne wzgórza to dopiero się biało potrafi zrobić.

W Gdańsku wystarczy ze dwa km w stronę południa się przemieścić i jest snieg, którego w centrum i dzielnicach nad morzem nie ma.

6 minut temu, Rafacio napisał:

W Gdańsku wystarczy ze dwa km w stronę południa się przemieścić i jest snieg, którego w centrum i dzielnicach nad morzem nie ma.

Czyli nie dość że morsowanie możliwe, to i plażing przejdzie do tego. Gitara. :)

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Eh te kilka cm śniegu które co roku nas zaskakuje i paraliżuje wszystko i wszystkich... Porozmawiajcie z dziadkami, rodzicami. Kilkadziesiąt lat temu to były zimy, praca zdalna nie istniała, ludzie jakoś przeżyli, świat się nie zawalił

Zima stanu wojennego - po 13 grudnia. 

Była też jakaś wcześniej.

28 minut temu, Rafacio napisał:

Czarno, ale dwie dzielnice dalej śnieg po kolana.

wiem bo byłem wczoraj, w starogardzie pięknie biało, w gdyni już bieda.U mnie to samo jest zresztą, w mieście nic a 10km dalej zaspy.Moje miasto leży w dolinie i to takiej jebitnej, ktoś mi kiedyś mówił że zanikające opady właśnie z tego sie biorą ale to raczej nie ma nic wspólnego.Cholera wie.Teraz idzie ściana od zachodu, w koszalinie już sypie, dojdzie do słupska a do mnie na bank już nie bo sie rozrzedzi czyli tak jak zawsze.A te kropeczki u niemca to burze :D

asdasdasdasd.png

48 minut temu, Lord Rayden napisał:

Zima stanu wojennego - po 13 grudnia. 

Była też jakaś wcześniej.

Prawdziwa zima to pierwsza połowa lutego 87. Mrozy - 32 do - 38. Akurat musiałem w tym okresie sporo komunikacją państwową (innej po za taxi nie było) i po 1,5-2 godziny czekania przy koksiaku na przystanku. A po powrocie do domu wejście do wanny z zimną wodą która sprawiała wrażenie wrzątku.

• Like 3
1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Prawdziwa zima to pierwsza połowa lutego 87. Mrozy - 32 do - 38. Akurat musiałem w tym okresie sporo komunikacją państwową (innej po za taxi nie było) i po 1,5-2 godziny czekania przy koksiaku na przystanku. A po powrocie do domu wejście do wanny z zimną wodą która sprawiała wrażenie wrzątku.

Styczeń zresztą też; wolne w szkole i sklejające się płatki nosa mimo kominiarki; pamiętam głupi konkurs: kto dłużej będzie trzymał język przyklejony do bramki(metalowej):) Kiedyś ludzie mieli fajne zabawy!

• Thanks 1
1 minutę temu, audionanik napisał:

U nas tak to się właśnie skończyło - kilkanaście minut czekania na nauczyciela z zapalniczką i znoszenie rechotu połowy szkoły.

Ta wczesniejsza to 1978/79. Ale w domu był wtedy piec na węgiel i duże kaloryfery. Ogólnie tej zimy nie pamiętam. Chyba,że tylko spanie pod podwójną kołdrą.

Edited by Lord Rayden
  • Like 1
1 minutę temu, bendezar napisał:

kilkanaście minut czekania na nauczyciela z zapalniczką

He he, nauczyciel też mądry...

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Ta wczesniejsza to 1978/79. Ale w domu był wtedy piec na węgiel i duże kaloryfery. Ogólnie tej zimy nie pamiętam. Chyba,że tylko spanie pod podwójną kołdrą.

A ja pamiętam sylwestra 78/79. Mieliśmy imprezę u kumpla w domu. Koło północy piec co nawalił i o 2 siedzieliśmy w kurtkach, czapkach pod kocami. 

4 minuty temu, audionanik napisał:

He he, nauczyciel też mądry...

Z autopsji wiem, że odklejenie wyprzedza poparzenie.

6 minut temu, bendezar napisał:

Z autopsji wiem, że odklejenie wyprzedza poparzenie.

Nie będę sprawdzał; zadowolę się wiarą w Twoje słowa.:D

Tak sobie siedzę i słucham nowej płyty Diany Krall... i mam do was pytanie, czy też wasz sprzęt musi trochę pograć po włączeniu aby grał dobrze?

Rozumiem, że wzmacniacze oparte na lampach potrzebują trochę aby lampy się nagrzały, ale czy we wzmacniaczach tranzystorowych też tak macie?

Mój AudioGD Master 19 ewidentnie potrzebuje min. 30 minut aby zacząć grać na poziome, pracuje w klasie A, może dlatego potrzebuje tej rozgrzewki (czasu)?

15 minut temu, Corvin74 napisał:

Tak sobie siedzę i słucham nowej płyty Diany Krall... i mam do was pytanie, czy też wasz sprzęt musi trochę pograć po włączeniu aby grał dobrze?

Rozumiem, że wzmacniacze oparte na lampach potrzebują trochę aby lampy się nagrzały, ale czy we wzmacniaczach tranzystorowych też tak macie?

Mój AudioGD Master 19 ewidentnie potrzebuje min. 30 minut aby zacząć grać na poziome, pracuje w klasie A, może dlatego potrzebuje tej rozgrzewki (czasu)?

Zależy, ja tak mam np. z Dynalo, a z kolei Milo gra od początku tak samo.

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Prawdziwa zima to pierwsza połowa lutego 87. Mrozy - 32 do - 38. Akurat musiałem w tym okresie sporo komunikacją

Pamiętam. Byłem wtedy w armii. W jednej sali pękła szyba i ogrzewanie coś szwankowało. Na szybie od środka zrobiła się "buła" z lodu wielkości dorodnej dyni. Chłopaki spali w dresach, morach, kufajkach, rękawicach i czapkach uszatkach he,he. Ci z wąsami to rano mieli sople aż do brody🤣. Można było spokojnie im te wąsy odłamać.

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Mój Burson C3P na początku też sprawiał wrażenie że potrzebuje kilka minut żeby się rozkręcić. 

Teraz po tych kilku miesiącach użytkowania gra od razu super. Może się przyzwyczaiłem :)

Mój Burson C3P na początku też sprawiał wrażenie że potrzebuje kilka minut żeby się rozkręcić. 
Teraz po tych kilku miesiącach użytkowania gra od razu super. Może się przyzwyczaiłem
Nie może tylko napewno :D

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ja 2 tygodnie dodatkowych ferii miałem, w klasie było tylko 12 stopni.

50 minut temu, Lord Rayden napisał:

W nocy we Wrocku napadało no i mamy biało.

Taki widok za oknem 15km od Wrocka

Zima.jpg

Edited by Corvin74
12 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Ja pamiętam, bo miałem dłuższe ferie i miałem więcej czasu na 🏒⛸️🛷

no i mamy piękną zime :D u mnie jest więcej niż pół metra poza miastem, sypie cały czas.Od środy będziemy w innym świecie i będzie trzeba przez miasto  przepływać łodziami bo przywali prawdopodobnie +6 :D