Jump to content

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

28 minut temu, Corvin74 napisał:

pudło (to w planach), ale tak do stereo.. liczę na efekt wow

Każdy audiofil zawsze na to liczy... a na końcu i tak wygrywa sprzedawca...bo ma CO liczyc:D

• Replies 10.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak byłem mały, to miałem podobnie wyglądający kabel - do Łunochoda (bo dronów jeszcze wtedy nie było ), też był taki czerwony, wizualnie powiedziałbym, że identyczny. Głupi byłem, że wyrzuciłem, może

@Compton   Ale ja to samo wrzuciłem u siebie w dwa wątki + zrobiłem aktualizację w samej recenzji, więc skoro mnie tu ściągnięto, to napisałem i tu parę postów - MZ i na forum. Nie wiedziałe

Nie wiem. Tak mi się tylko przykro zrobiło, że tutaj jest czas i energia na wstawienie zdjęć, posta i opis do muzycznych zakupów, a nas swoim podwórku..? Bardzo dużo niespójności i brak logiki/ko

Posted Images

@audionanikE tam, wilk syty i owca cała. Można sobie kompulsywnie coś kupić, czekać na paczkę, rozpakować, wyobrazić sobie brzmienie, na końcu zaś usłyszeć Dźwięk. Jeszcze jakby czasy były jak kiedyś że przemiał sprzętu był sporo większy, to dodatkowo - że tak sobie modnego słówka użyję - zarazić można było więcej audiofili.

P.S. Widzę że szybko Ci się ten Kann znudził :D

15 minut temu, audionanik napisał:

Każdy audiofil zawsze na to liczy... a na końcu i tak wygrywa sprzedawca...bo ma CO liczyc:D

Jak dla mnie to okazja, trochę taki wymarzony sprzęt w dobrej cenie, nawet jak jednak po czasie zechcę sprzedać raczej nie stracę 😄

30 minut temu, Undertaker napisał:

wilk syty i owca cała.

Spróbuj to narysować...:D

30 minut temu, Undertaker napisał:

Widzę że szybko Ci się ten Kann znudził :D

Przeciwnie; w tym przypadku przyjemność trwa i trwa:D

• Haha 1

@whero

jak się wczytasz w arkusze specyfikacji to zrozumiesz ile potencjału leży w 53”

Mniej niż w  izochronizmie wahadła fizycznego z kompensacją zmian długości wynikających ze zmian temperatury - w dobie zegarów cezowych. 
Zegary mechaniczne są piękne i zadziwiają kunsztem oraz precyzją wykonania; dokładnością w sumie też (przy pomocy wahadła można zmierzyć zmiany pola grawitacyjnego na Ziemi). Ludzie którzy je restaurują, tworzą repliki itd to mistrzowie; a cała zabawa mechanicznymi odmierzaczami czasu (wielkości której nikt nie zdefiniował ;)) fascynująca; niemniej jednak zegarmistrze mają dość oleju w głowie, by się powstrzymać od stwierdzeń, że nie ma lepszych metod odmierzania czasu. Nikt nie będzie biegał po pagórkach z zegarem z kurantem, żeby sprawdzić czy genialny Eskimos nie nabił wszystkich w butelkę - do takich eksperymentów używa się cezu. Robienie daków r2r to też jest fpyte zabawa; ale słuchanie tego na dłuższa metę...nie no, litości - ani rozdzielczości, ani rzetelnego oddania barw zwłaszcza na górze.  Przy tym co oferują najnowsze kości z ich precyzją i coraz lepszymi filtrami cyfrowymi, to anachronizm i regres w sq. 

4 minuty temu, audionanik napisał:

@whero

jak się wczytasz w arkusze specyfikacji to zrozumiesz ile potencjału leży w 53”

Mniej niż w  izochronizmie wahadła fizycznego z kompensacją zmian długości wynikających ze zmian temperatury - w dobie zegarów cezowych. 
Zegary mechaniczne są piękne i zadziwiają kunsztem oraz precyzją wykonania; dokładnością w sumie też (przy pomocy wahadła można zmierzyć zmiany pola grawitacyjnego na Ziemi). Ludzie którzy je restaurują, tworzą repliki itd to mistrzowie; a cała zabawa mechanicznymi odmierzaczami czasu (wielkości której nikt nie zdefiniował ;)) fascynująca; niemniej jednak zegarmistrze mają dość oleju w głowie, by się powstrzymać od stwierdzeń, że nie ma lepszych metod odmierzania czasu. Nikt nie będzie biegał po pagórkach z zegarem z kurantem, żeby sprawdzić czy genialny Eskimos nie nabił wszystkich w butelkę - do takich eksperymentów używa się cezu. Robienie daków r2r to też jest fpyte zabawa; ale słuchanie tego na dłuższa metę...nie no, litości - ani rozdzielczości, ani rzetelnego oddania barw zwłaszcza na górze.  Przy tym co oferują najnowsze kości z ich precyzją i coraz lepszymi filtrami cyfrowymi, to anachronizm i regres w sq. 

ogółem chodziło mi o to że nie chodzi on do końca na zegarze - sygnał 'cyfrowy' wchodzi równolegle zamiast szeregowo - każdy bit ma oddzielny pin i całość 'czipu' nie operuje na zegarze - projekt sekcji 'cyfrowej' aż tym bardziej bezpośrednio przed pcm53 ma znacznie większe znaczenie niż przy innych kościach - brak zegara oznacza też że może funkcjonować właściwie na dowolnych częstotliwościach próbkowania

Przywołanie metod na odmierzanie czasu, to była tylko analogia mająca zobrazować jaki postęp dokonał się w przetwarzaniu cyfrowej fikcji na analogową rzeczywistość - jest tak duży jak od czasów wahadeł do zegarów atomowych, lub od rydwanów do formuly1😄.

8 minut temu, majkel napisał:

To do której ta poczta otwarta?

Lokalna poczta jak zwykle frontem do klienta - godziny otwarcia to od 9:00 do 14:00 od poniedziałku do czwartku, a w piątek od 14:00 do 20:00. Nie wiem jaki jest cel tych działań, bo na pewno nie rozładowanie kolejek. Może chodziło o ograniczenie kontaktów z interesantami do minimum? Szkoda tylko, że w związku z powyższym w piątki placówka pęka w szwach...

• Haha 1

Z Warszawskiego sklepu Hi Ton skradziono Staxy SR007 mk2. Przyznawać się bo złodziej na audiofila wyglądał :) Marynarka, dżinsy, buciki "kaczorki" i damska torebka :D 

• Haha 8
10 godzin temu, John Grado napisał:

Z Warszawskiego sklepu Hi Ton skradziono Staxy SR007 mk2. Przyznawać się bo złodziej na audiofila wyglądał :) Marynarka, dżinsy, buciki "kaczorki" i damska torebka :D 

Zaraz skradziono .... Odsłucha i zwróci. Może mu sygnatura nie podejdzie ....

2 minuty temu, wdehe napisał:

Co to są te " kaczorki"

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Jak się schylisz w odpowiednim miejscu i czasie, to będziesz wiedział.

• Haha 3