Jump to content

O wszystkim i o niczym.

Recommended Posts

10 godzin temu, Najner napisał:

................. Zagranicą też są problemy z rozpoznaniem C19. A skoro teraz robimy więcej testów, a część z nich jest fałszywie pozytywna, to przekłamuje to obraz pandemii.

https://www.msn.com/en-us/health/medical/state-lab-finds-90-positive-covid-19-test-results-were-false/ar-BB16Yche

https://www.westernjournal.com/university-says-false-positives-inflated-covid-numbers-600-among-group-athletes/

Może i przekłamuje ale nie zaprzecza jej istnieniu.

Cytat

Trochę czyli ile? Ile ludzi straci pracę?

Ludzie już umierają we własnych domach, bo szpitale ich nie przyjmują. Jak jesteś zdrowy, to masz szczęście, a ile osób czeka na badania albo operacje?

https://wiadomosci.wp.pl/zmarl-bo-karetka-odmawiala-przyjazdu-pomoc-przyszla-za-pozno-6564920846834336a

Uważam, że tutaj poruszyłeś trochę inną kwestię. Mianowicie nieudolności planowania rozwiązań dla takich sytuacji przez rząd. Nie jest to niemożliwe do zrealizowania w bezpieczny sposób.

Edited by KaszaWspraju
  • Haha 1
  • Replies 10.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak byłem mały, to miałem podobnie wyglądający kabel - do Łunochoda (bo dronów jeszcze wtedy nie było ), też był taki czerwony, wizualnie powiedziałbym, że identyczny. Głupi byłem, że wyrzuciłem, może

@Compton   Ale ja to samo wrzuciłem u siebie w dwa wątki + zrobiłem aktualizację w samej recenzji, więc skoro mnie tu ściągnięto, to napisałem i tu parę postów - MZ i na forum. Nie wiedziałe

Nie wiem. Tak mi się tylko przykro zrobiło, że tutaj jest czas i energia na wstawienie zdjęć, posta i opis do muzycznych zakupów, a nas swoim podwórku..? Bardzo dużo niespójności i brak logiki/ko

Posted Images

Godzinę temu, Wisting napisał:

Nie wolno ćwiczyć na siłowni, bo to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Dlatego zamiast ćwiczeń warto iść coś zjeść

O tak, to jest pomysł. Idę na siłownię aby schudnąć. No ale zamkną mi siłownię... a co tam pójdę się nażreć bo knajpa czynna :) 

tumblr_mdrmz5AfRw1ryu3g1o1_400.gif

• Like 1

Możesz zjeść, ale tylko w domu, i pod warunkiem że się zalogujesz do ProtegoSafe oraz nikogo zarażonego nie będzie w pobliżu :)

• Haha 1
W dniu 16.10.2020 o 01:01, Baksiu11 napisał:

W pracy sprawdzę ile to jest procent. Błąd wyniku moze wynikac z błędu pobrania, zlego transportu, błędu ludzkiego w laboratorium bo niestety w Polsce przed covidem badania genetyczne robiło sie ręcznie z niewielką automatyzacją i niestety nie nadrobilismy tych zaległości i nigdy mie bedziemy robić 100.000 testów PCR na dobę. A i jeszcze a propos Szumowskiego- bardzo dlugo większość odczynników do testów PCR szła z jednej firmy

Twórca testu twierdzi, że jego dokładność wynosi 20 procent i nie nadaje się on do diagnostyki. A. i przy okazji mam takie pytanie. Czy udało się w końcu wyizolować tego wirusa, którego testy niby wykrywają? Bo z tego co wiem to czystego się nie udało. Czystego czyli bez fragmentów ludzkiego DNA?

Edited by Rafacio
Ciekawe czy za 20/30/40 lat będzie jeszcze można dostać z piątej ręki obecne hajfimany.
Chyba na wysypisku śmieci i to w częściach, zresztą jak większość obecnych słuchawek. No chyba, że ktoś je wsadzi do sejfu i nie będzie używał przez 40 lat.

Tak samo jak pralkę, lodówkę, samochód czy telewizor.

Już nawet nie wspomnę o samej eksploatacji słuchawek.

Jesteśmy na forum audio, czyli słuchamy dużo muzyki, więcej niż jeździmy autem, robimy pranie czy oglądamy telewizję, tak?

@bob2000, @szwagiero co macie w domu z elektroniki co ma 40 lat?

Rafacio daj spokój nikogo nie przekonasz.

Słuchać i czytać umieją także z kim walczysz, czego nie rozumiesz?

Sami "ministrowie" mówią jak jest  tylko trzeba wyłapywać te! zdania.

Pozostaje się śmiać z tego i dawać przykład swoją postawą.

Wirus czymkolwiek to jest to tylko mega biznes i obecnie polityka nowego ładu.

• Like 1
22 minuty temu, Compton napisał:

co macie w domu z elektroniki co ma 40 lat?

Podręczniki mogą mieć.

Powiem wam że działa  parę sprzętów z dużym przebiegiem , np odkurzacz (taki podłużny ogórek ) ma pewnie z 30 lat i myślę że nie tylko u mnie się zachował .... Ale takich perełek pewnie jest więcej ( u babci , dziadków )

Edited by radzik55

Teraz, radzik55 napisał:

myślę że nie tylko u mnie się zachował ....

Myślę, że łatwo stwierdzić na słuch, czy jest gdzieś taki w całej dzielnicy.

3 minuty temu, Compton napisał:

Chyba jako absorbery pod monitory lub podkładkę pod deskę pod tłuczenie niedzielnych schabowych..

Nie no, podstawy wiele się nie zmieniły raczej; ale fakt większości adiofili do niczego innego się nie przydadzą, bo i tak ich nie będą w stanie ogarnąć.

Nie przesadzajmy ,nie były (nie są ) takie głośne ... A po za tym w naszym wieku , to by było trzeba ucho do drzwi aby usłyszeć ;)

53 minuty temu, Compton napisał:

Tak samo jak pralkę, lodówkę, samochód czy telewizor.

Już nawet nie wspomnę o samej eksploatacji słuchawek.

Jesteśmy na forum audio, czyli słuchamy dużo muzyki, więcej niż jeździmy autem, robimy pranie czy oglądamy telewizję, tak?

@bob2000, @szwagiero co macie w domu z elektroniki co ma 40 lat?

40 to może nie ale K1000 swoje mają.

55 minut temu, Compton napisał:

Ja mam w piwnicy mój pierwszy PC Pentium 2 (czyli coś ok. 25 lat), jakoś z sentymentu go nie wyrzuciłem :)Oczywiście w pełni sprawny, można sobie odpalić Quake 1 przykładowo ;)

Poza tym większość elektroniki szybko się starzeje ze względu na rozwój techniki. Kto by teraz używał komputera czy telefonu z lat 90-tych? W przypadku słuchawek postęp był w ciągu ostatnich 40-tu lat w najlepszym wypadku niewielki (nie liczę sprzętu przenośnego) :) Więc ma to dla mnie większy sens, że kupując drogie słuchawki oczekuje się, że będą działać długie lata.

Edited by Kuba_622
Teraz, Kuba_622 napisał:

:)Więc ma to dla mnie większy sens, że kupując drogie słuchawki oczekuje się, że będą działać długie lata.

Na Wasze szczęście dziś można kupić sprzęt czterdziestoletni, bo czterdzieści lat temu temu takiej możliwości nie było, i ludzie za sprzęt audio musieli płacić krocie, często więcej niż niż dzisiejszy Hi-End .

Ja się zawsze pytam, bo to mnie zawsze zastanawia, czy ktoś z Was ma 30 czy 40 lat słuchawki??

42 minuty temu, hibi napisał:

Pozostaje się śmiać z tego

Ja bym się śmiał, gdyby nie paraliż służby zdrowia wywołany korona-wariactwem. Ciekawe ilu ludzi, którzy cierpią na naprawdę poważne choroby i potrzebują opieki medycznej, zejdzie (lub już zeszło) z powodu tego paraliżu.

Na szczęście póki co statystyki są optymistyczne - ogólna ilość zgonów w Polsce w okresie jakże modnej świruso-paniki jest niższa niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym; dlatego tym bardziej cwaniacy i ulegli im pożyteczni idioci muszą zwierać szeregi i nakręcać spiralę strachu (vide słynne zdjęcia trumien w kościele sprzed kilku lat pokazane jako trumny ofiar kowida).

Koronawirusy są, będą i były zawsze, wywoływały też mniejsze lub większe dolegliwości i skutki u ludzi (u zwierząt zwłaszcza psów raczej większe do bardzo ciężkich); tylko nikt nad nimi się bardzo nie pochylał; podobnie jak nie pochylamy się nad wieloma innymi drobnoustrojami i pleśniami, bo o nich nie wiemy. Nie wiemy też tak naprawdę ile zgonów u starszych lub osłabionych było wynikiem powikłań pogrypowych, czy innych zakażeń. Póki co przywódcy dostali dar z niebios, dzięki któremu mogą tresować i okradać trzodę, dopóki ta się nie otrząśnie.:)

• Like 4
  • Thanks 1
Godzinę temu, Compton napisał:

Yamahę P2100 :D

21 minut temu, Compton napisał:

To pochwal się się ile Cię kosztowała 40 lat temu ta maszynka?

Co ma 40 lat czy kupione 40 lat temu?

6 minut temu, bob2000 napisał:

Czyli co? Statystki nie potwierdzają, że ta wersja grypy jest bardziej zjadliwa/śmiertelna (powikłania) i mamy jednak epidemię?

Kolego to jest plandemia.

Gus podaje dane sprawdź! Przekonaj się sam jaką bańkę nadmuchali niczym ten pomarańcz z powtykanymi goździkami.

Osobiście znam dwie osoby którym bez podstaw wpisali C19 w akt zgonu, jedna osoba dzisiaj pochowana.

To jest tak wielkie kłamstwo ganksterki i mediów że trudno szaremu człowiekowi to sobie wyobrazić.

Edited by hibi
  • Like 1
  • Thanks 1

Takie pytanie., bo co chwilę się czyta, że ktoś zachorował na koronawirusa, czy też nawet zmarł na niego. Ale przecież nie choruje się na wirusa czy bakterię, tylko na wywołaną przez te mikroby chorobę.
Jak więc się nazywa choroba wywołana przez covid19?